Profimedia

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Profimedia

Příspěvekod honza286 » 17. leden 2018 16:28

ivusakzkrabice píše:Ale v ALAMY to je taky RM, pokud dobře koukám..

Zjevně jsi lehce natvrdlá nebo rovnou zaměstnanec Profimedia - ještě jednou a polopaticky - Profimedia se tváří jako autor těch fotografií, Profimedia bez mého souhlasu může s těmi, kdo si tu fotku jako RM zakoupí, uzavřít licenční smlouvu na výhradní licenci k těm fotografiím. Pokd tohle přijde někomu v pořádku, tak mi rozhodně nikoli.
-Marsan Hodnocení: -1
honza286
 
Příspěvky: 237
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +22

Re: Profimedia

Příspěvekod Marsan » 17. leden 2018 17:25

honza286 píše:............
Zjevně jsi lehce natvrdlá nebo rovnou zaměstnanec Profimedia - ...................

zjevně jsi "trochu" hulvát.... :roll:
+Vero, +ypres.bass Hodnocení: +2
Marsan
 
Příspěvky: 738
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +158

Re: Profimedia

Příspěvekod ivusakzkrabice » 17. leden 2018 17:58

A k tomu byl ten první odkaz ode mne - odkaz na kontakty"
ivusakzkrabice píše:Tak není nic jednoduššího než se ozvat
https://www.profimedia.cz/contact


Vím jak to uvnitř funguje, právě proto mi to nepřijde podivné.
Vše je řízeno smlouvou mezi Alamy a Profimédii - ta je základem.
Peníze přijdou z Alamy - podělí se s o provizi s Profimédii.
Dále, pokud je fotka uváděna v nějaké časopise jako Profimedia - tak může jít nejen o selhání Profimédií, ale i osoby, která fotky stahuje (v těch objemech, co média stahují a buďmě za to my fotobankéři rádi, se to prostě stane). To se zjistí zkontaktováním (viz výše)
Pravděpodobné je, že Profimedia vlastní pouze náhledy, tj. stahující si ač to nevidí stahuje fotku z alamy, nebo, ale to je asi už spíš vyjimka je tzv. služba na hiresy, která vleze na alamy a obrázek stáhne - toť jen na okraj.
Ano, kdysi jsem tam seděla u stolu a něco dělala, ale to už je víc jak 10 let zpátky a za předchozího vedení a nepobyla jsem dlouho - člověk za den vidí tolik fotek, že už je mu blbě při pohledu na vlastní foťák.
A když už jsme přešli na hrubosti, tak Vaše portfolio není stejně tak jako to moje žádná extra třída a myslím, že trocha pokory a radosti z každého drobného prodeje by měla přebýt takovéhle zbytečné rozčilování se.
Jo a Profimedia jsou moje první fotobanka, prostě první láska na kterou nedám dopustit :geek:
Jinak pokud je něco uváděno jako RM v jiné fotobance, tak je logické, že to další fotobanka prodává jako RM, pokud by to prodávala jako RF, tak by tím právě porušovala licenci. Asi bych v takovém případě byla ráda, že mi bude někdo platit exklusivitu a bylo by mi jedno jestli jen tam moje jméno, alamy nebo profimédia. Pokud máte potřebu viditelnosti vlastního jména, tak doporučuji vyhradit si čas na přímé kontakty na média a nebo pořádat autorské výstavy. Ve fotobankách jméno fotografa většinou zaniká.
jo a nakonec

ivusakzkrabice píše:Tak není nic jednoduššího než se ozvat
https://www.profimedia.cz/contact


:) ;)
+Chalabala, +Marian Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +244

Re: Profimedia

Příspěvekod honza286 » 17. leden 2018 18:23

Zkusím to naposledy: Všeobecné smluvníc podmínky na Profimedia "V případě dohody mezi společností Profimedia a Uživatelem, poskytne společnost Profimedia Uživateli Licenci k RM Dílu jako
výhradní, a to pro neomezený či omezený způsob užití." "Společnost Profimedia prohlašuje, že je oprávněna poskytnout Uživateli Licenci v rozsahu stanoveném těmito Zvláštními podmínkami Licence a/nebo Webovými stránkami vztahující se k jednotlivým Dílům a Fakturou a že použitím Díla v Rozsahu Licence nebudou porušena žádná autorská, vlastnická či jiná práva Třetích osob." A pokud jsem s nimi nepodepsal žádnou smlouvu o možnosti prodeje exkluzivní licence, tak sami zjevně porušují tu druhou citaci. A k tomu že RF fotky musí nabízet jako RF a RM jako RM asi toliko https://www.profimedia.cz/138097129?blo ... %A1%20hora - http://www.alamy.com/stock-photo-hiking ... edoptin%3D. A podobně mám x RM fotek na Alamy naopak na Profimedii jakožto RF.
Samozřejmě jsem jim už napsal dva jednoduché dotazy: Odkud mají mé fotografie? Kdo jim poskytl právo prodávat mé fotografie i pod výhradní licencí?
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 237
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +22

Re: Profimedia

Příspěvekod GreatWhite » 17. leden 2018 19:00

:D asi by fakt bylo jednodušší napsat na profimedia než tady zbytečně hysterčit
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 242
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +81

Re: Profimedia

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 17. leden 2018 19:06

honza286 píše:V případě dohody

Tahle slova jsou důležitá. Z toho bych usuzoval, že u některých fotek tuto možnost mají a u některých (z jiných fotobank) samozřejmě ne. Pokud nemáš konkrétní důkaz, že prodali nějakou tvojí fotku exkluzivně, tak mlátíš prázdnu slámu - a pokud to udělali, tak je to spíš bouda na toho kupujícího než na tebe. Nemám důvod a čas to nějak hlouběji studovat, ale divil bych se, kdyby to neměli po právní stránce dobře zmáknuté.
Nechci se jich nijak zastávat - argument, že před 10 lety to nebyli hajzlové, neobstojí, protože to nebyl před 10 lety leckdo - teď už je spousta věcí jinak.
Pokud ale chceš mít 100% garanci, že někdo nezneužije tvá autorská práva, tak nic netvoř - to pak budeš mít celkem jistotu.
+Marian, +ivusakzkrabice Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 544
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +247

Re: Profimedia

Příspěvekod Chalabala » 17. leden 2018 19:19

Kolegové, myslím, že to může mít i jednoduché vysvětlení. Profimedia nabízí případnou exkluzivitu, pokud dojde k dohodě, což v praxi může znamenat, že zákazník vznese dotaz na exkluzivitu. Vzápětí se agentura dotáže fotografa a ten odpoví to či ono. V našem případě, že to není možné. Mám takovou zkušenost s jinou fotobankou, která by mohla dát rozuzlení tomuto "zapeklitému problému". ;)

Jinak také doporučuji, počkat na odpověď od samotné Profimedia.
+ivusakzkrabice, +ypres.bass Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 106
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +70

Re: Profimedia

Příspěvekod Riky » 17. leden 2018 20:28

Když už je tu téma s tímhle názvem, využiju ho pro svůj dotaz. Na Profimedia jsem už coby přispěvatel taky koukala, ale moc moudrá z toho nejsem. Chápu to ze zdejší diskuze dobře, že pokud nahrávám na Alamy, jsem tak i na Profimedia? Přímo tam nelze nahrávat?

Stejně tak Thinkstock zase jede přes iStock? Přímé nahrávání nelze?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 63
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +19

Re: Profimedia

Příspěvekod honza286 » 17. leden 2018 20:31

hypotekyfidler.cz píše:
honza286 píše:V případě dohody

Tahle slova jsou důležitá. Z toho bych usuzoval, že u některých fotek tuto možnost mají a u některých (z jiných fotobank) samozřejmě ne.

Já bych takový optimista nebyl - jednak se tam píše o dohodě Profimedia s uživatelem (kupujícím) a navíc v bodu 3. jasně uvádějí "Společnost Profimedia prohlašuje, že je oprávněna poskytnout
Uživateli Licenci v rozsahu stanoveném těmito Zvláštními podmínkami Licence". Přeloženo do člověčiny ze spojení těch dvou bodů vyplývá, že mají právo na udělení výhradní licence, pokud ty fotky nabízejí jako RM.
Ale sám jsem zvědav, co odpoví.
A ty jejich průšvihy s vymáháním stotisícových částek za použití zcela volně stáhnutelných fotek zase tak staré nejsou - obšírně je to popsáno zde http://www.krcmic.cz/jsou-naroky-fotoba ... -opravnene. Jen na okraj, ty fotky od NASA stále prodávají ve velkém za desítky tisíc korun, např. https://www.profimedia.cz/159718487, za hezkých 13000 Kč na 1 měsíc pro web v maximální velikosti (1 600 px). Stačí si na profimedii do vyhledávání dát NASA a každému je jasné, že mnoho z těch fotek nikdo jiný než NASA pořídit nemohl, tedy je nelze komerčně prodávat.
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 237
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +22

Re: Profimedia

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 17. leden 2018 21:36

Tak to mě tedy fakt dostalo. Třeba tuhle fotku tuhle fotku Marsu si můžu na Profimedii koupit za 5 348 Kč bez DPH pro použití na 5000 letáků na 12 měsíců.
Nechce se mi věřit, že jsou tak oprsklí, třeba mají smlouvu přímo s NASA - i když tomu se dá věřit dost těžko.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 544
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +247

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse