Autorská práva ...

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Autorská práva ...

Příspěvekod Riky » 20. únor 2018 23:04

Egeris - jak tomu mám rozumět? Jakože to má podepsat za sebe jako dítě (z dob focení), a pak jako dospělá (místo matky)? Nebo rovnou dát dospělý MR?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

Re: Autorská práva ...

Příspěvekod Fauren » 20. únor 2018 23:05

Egeris píše:Žetony jsou podle mě v pohodě. No a ten vysílač - pokud bude celou fotku zabírat jen on, může to být problém, pokud bude součást širší krajiny, tak to bude v pohodě.


je to právě jen ta budova ... takže mám zkusit a bud budou chtít nebo nikoliv?
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +53

Re: Autorská práva ...

Příspěvekod Egeris » 21. únor 2018 07:34

Riky píše:Egeris - jak tomu mám rozumět? Jakože to má podepsat za sebe jako dítě (z dob focení), a pak jako dospělá (místo matky)? Nebo rovnou dát dospělý MR?


Já bych vyplnil formulář pro dítě (protože je na fotce dítě), ale podepsat by to měla ona za sebe, protože už je plnoletá. Ale těžko říct, co na to řekne fotobanka. Chce to prostě vyzkoušet.
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 437
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: Autorská práva ...

Příspěvekod Egeris » 21. únor 2018 07:35

Fauren píše:
Egeris píše:Žetony jsou podle mě v pohodě. No a ten vysílač - pokud bude celou fotku zabírat jen on, může to být problém, pokud bude součást širší krajiny, tak to bude v pohodě.


je to právě jen ta budova ... takže mám zkusit a bud budou chtít nebo nikoliv?


Mně fotku jen a pouze vysílače vyhodili kvůli PR, když jsem tam ale nahrál fotku, kde je víc z dálky a kolem něj krajina, už to prošlo. Za zkoušku nic nedáš ;)
+Fauren Hodnocení: +1
Egeris
 
Příspěvky: 437
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: Autorská práva ...

Příspěvekod host » 22. únor 2018 18:15

Vztahují se autorská práva na funkce Photoshopu jako je Filtr - textura, kruhové rozostření, deformace, tahy štětcem atd? Je možné je aplikovat na fotky do fotobank?
Hodnocení: 0
host
 
IP: 2a00:1028:96cd:bb32:9970:f38f:56f3:9cxx

Reputace: 0

Re: Autorská práva ...

Příspěvekod shalom3 » 22. únor 2018 19:06

Obecně by se dalo říci, že vše, co lze udělat pomocí různých dialogových oken a jejich nastavení - tedy pomocí nástrojů zahrnutých v programu, nemůže podléhat autorským právům - tam by mělo patřit i kruhové rozostření a deformace. Pokud jde o štětce, neměl by být problém u obecných, jako jsou třeba ty, které vytvoří dejme tomu nějaký roztřepený tah. Raději se vyhnout takovým různým dekorativním štětcům, kterými se dají třeba nášet různé kytičky, lístky apod. Ty už mohou být rozpoznatelné.
(Je to naprosto obecné, neznám nástroje a komponenty Photoshopu).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Autorská práva ...

Příspěvekod host » 23. únor 2018 13:37

Díky za názor...
Hodnocení: 0
host
 
IP: 2a00:1028:96cd:bb32:f932:fa67:d5ad:e7xx

Reputace: 0

Předchozí

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé