Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod admin » 24. duben 2018 19:05

PandaWild píše:
admin píše:...Autor fotky, který strávil X hodin prolinkováváním svých fotek na tom serveru, nedostane nic....
Dokončuji program který prolinkování automatizuje, pro nás by tedy nahrání mělo být v podstatě bez práce. Pokud v Pixcoll zvládnou dobrou propagaci, mělo by to pro nás znamenat zvýšení prodejnosti na fotobankách. Např. na FineArtAmerica pozoruji, že někteří autoři prodávají podstatně více než jiní, přestože jejich tvorba není ničím výjimečná. Předpokládám, že si zajišťují vlastní propagaci a asi taková propagace jinými cestami může být dost účinná. Může to být přínosem, bude-li to znamenat něco navíc bez práce.


Pando souhlasím s tebou co se týče té propagace. Určitě má smysl dávat na různá místa linky na své portfolio... ale má to smysl dávat je tam, kde jsou potenciální kupci. Což o tomto projektu nemůžu říct. Aby to bylo smysluplné, musely by tam být milióny obrázků, ideálně ručně vybraných a to tam není a nejspíše nebude - buď se to bude dělat ručně a bude tam zlomek obsahu a nebo se to bude dělat strojově a bude tam spousta balastu. A druhá věc, autor by musel narvat hodně hodně hodně peněz do propagace, což asi vzhledem k možným výdělkům je asi nesmysl. Za mě prostě tento projekt nemá smysl ani pro fotobankéře ani pro kupce, jediný, kdo na něm může vydělat je jeho tvůrce.

Rozumější způsob propagace mi přijde v tvorbě vlastního webu s vlastním portfoliem těch nejlepších fotek, které budou prolinkovány na fotobanky. Jednak můžete získat odměnu za referala a jednak propagujete svou práci / portfolio / služby.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554


Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 24. duben 2018 20:47

Aha :) teď už to chápu :D (ironie)

Takže, když jsem fotograf a nejsem zrovna programátor tak si mám nechat udělat web za cca 20k a tam pak ručně dát třeba 5000 fotek a také ručně vyhledat ve všech fotobankach URL (x5) a napsat je ke každé fotce. A pak následně tomu webu (portfoliu) zaplatit z vlastní kapsy neustále (drahou reklamu) cca 100k/rok tak abych vydělal možná pár dolarů, když na web někdo náhodně zabloudí? :D

nebo

nahrát 5000 fotek zadarmo a na jedno kliknutí všechny provázat s fotobankou? a nic zato neplatit a být součástí velkéto tru a neplatit nic za "propagaci" ? :)

Já jsem to zkusil na svém webu a nikdo nic nekoupil... a ani návštěvnost mého webu se nezvedla. a tak jsem si uvedomil potřebu jednoho tržistě, kde je vše provázané. Každý má svuj profil a celé portfolio na jednom místě př. https://pixcoll.com/search?userId=9 a pixcoll se stará o reklamu :) .


P.S Hromadné nahrávání fotografií lze třeba časově omezit jako to má dreamstime. :) Třeba 1000 /tyden ? Tím by se možná mohl přibrzdit balast.
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod admin » 24. duben 2018 22:03

Jiří Novotný píše:Aha :) teď už to chápu :D (ironie)

Takže, když jsem fotograf a nejsem zrovna programátor tak si mám nechat udělat web za cca 20k a tam pak ručně dát třeba 5000 fotek a také ručně vyhledat ve všech fotobankach URL (x5) a napsat je ke každé fotce. A pak následně tomu webu (portfoliu) zaplatit z vlastní kapsy neustále (drahou reklamu) cca 100k/rok tak abych vydělal možná pár dolarů, když na web někdo náhodně zabloudí? :D



Ehm evidentně nechápete. Ale můj čas je drahý, takže to tu nehodlám dále rozebírat. Svůj názor jsem napsal výše, stejně tak jsem v předchozích příspěvcích napsal na vás pár dotazů - zejména na výhodu vašeho projektu pro kupující - a nikdy jsem na ně nedostal odpověď, takže tímto svou účast v této diskuzi končím.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod honza286 » 25. duben 2018 08:02

Jiří Novotný píše:Aha :) teď už to chápu :D (ironie)

Takže, když jsem fotograf a nejsem zrovna programátor tak si mám nechat udělat web za cca 20k a tam pak ručně dát třeba 5000 fotek a také ručně vyhledat ve všech fotobankach URL (x5) a napsat je ke každé fotce. A pak následně tomu webu (portfoliu) zaplatit z vlastní kapsy neustále (drahou reklamu) cca 100k/rok tak abych vydělal možná pár dolarů, když na web někdo náhodně zabloudí? :D

nebo

nahrát 5000 fotek zadarmo a na jedno kliknutí všechny provázat s fotobankou? a nic zato neplatit a být součástí velkéto tru a neplatit nic za "propagaci" ? :)

Já jsem to zkusil na svém webu a nikdo nic nekoupil... a ani návštěvnost mého webu se nezvedla. a tak jsem si uvedomil potřebu jednoho tržistě, kde je vše provázané. Každý má svuj profil a celé portfolio na jednom místě př. https://pixcoll.com/search?userId=9 a pixcoll se stará o reklamu :) .


P.S Hromadné nahrávání fotografií lze třeba časově omezit jako to má dreamstime. :) Třeba 1000 /tyden ? Tím by se možná mohl přibrzdit balast.

Asi děláte z ostatních rád blbce, ale v dnešní době opravdu na vytvoření vlastního webu není potřeba programátora, např. přes wordpress zvládne nějaký použitelný web vytvořit takřka každý trochu schopnější člověk. Za vlastní web zaplatíte dneska možná tak peníze za doménu (v řádu pár desetikorun ročně) + čas strávený na jeho tvorbě. Navíc když má člověk vlastní web, tak může fotografie prodávat i přímo - ve výsledku na tvorbě webu stráví méně času než ručním vkládáním odkazů na každou jednotlivou fotku ve všech fotobankách, do kterých přispívá. A pokud nechce ztrácet čas s přímým prodejem fotek, tak si vybere referral programy na fotobankách a finančně na tom získá určitě více než tím, že naháže tisíce odkazů a nahraje tisíce náhledů do pixcollu a ve výsledku, pokud si už někdo jeho fotku koupí, tak si jí koupí nejlevněji...
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod castyhost » 25. duben 2018 09:54

honza286

covece, mas problem s informacema, bud mas spatny, nebo zadny :-D
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod honza286 » 25. duben 2018 10:35

Pochopil jsem to moc dobře - fotobankéři stráví desítky (spíše stovky) hodin vkládáním odkazů a nahráváním fotek, autor webu získá provizi za "přivedení kupujících" od fotobank a fotobankéř prodá fotky za nejmenší možnou cenu...
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod castyhost » 25. duben 2018 10:49

takhle funguji fotobanky, to je jejich podstata
IS, 123 a kdejaky dalsi rozdavaji fotky gratis, řešíš to nějak?

Pixcoll je druh prodejního kanálu. KDyž něco vyrobíš, ale nedáš to velkoobchodu a ten maloobchodu a ten kupci, nevydělá nikdo nic. Nikdo se nenapakuje na tvy praci.
Hovno mají všichni stejný
Nikdo nezávidí

Kdyby doména stála desitikoruny ročně, weby byly zdarma a krásně se fotky prodávaly napřímo, nebylo by microstocku a macrostocku třeba
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Host » 25. duben 2018 13:12

Kolik bylo investováno na propagaci projektu?
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 77.111.246.xx

Reputace: 0

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 25. duben 2018 16:12

Host píše:Kolik bylo investováno na propagaci projektu?


Zdravím, veřejně tyto informace teď neřeknu a ani nenaznačím. Jen řeknu že investuji moje peníze a můj čas do různých druhů propagace, kterou jsem teď pozastavil dokud na webu nebodou dokončené zásadní vylepšení a funkce :)
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

PředchozíDalší

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé