Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Jirik » 9. červen 2018 17:23

Bude jich zapotřebí 30/1sc, aby video neposkakovalo, ale pokud chceš animované poskakůjcí video a nevadí ti 15x2 snímků, tak mi to také vzali, video ale nebude slow motion, na to budeš potřebovat více snímků za sc. než. 30. Zkrátka kolikrát budeš chtít zpomalit video x 30/1sc, tolik bude potřeba snímků, např 4x pomaleji 120sn/1sc., ty pak roztáhneš na těch 4sc/30sn a video bude pomalejší.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 9. červen 2018 18:06

Painter píše:Ahoj,
prosím mám udělanou sekvenci obrázků. Myslel jsem že stačí udělat třeba 30 snímků - tedy 1 vteřinu videa a pak to v AE natáhnout na 5 vteřin a video bude pomalejší (něco jako slow motion). Ale samozřejmě vyhozeno kvůli frame rate. Mohl by mi prosím někdo vysvětlit jak tohle funguje. Stačí mi udělat 30 snímků a prodloužit je, nebo je to blbost a musí jich prostě být 150 na 5 vteřin videa. Díky moc

Na normálnu rýchlosť videa budeš potrebovať 30 snímkov na 1 sekundu videa. Ak z toho budeš chcieť urobiť slow motion a natiahnuť snímky na 5 sekúnd, tak budeš musieť v AE interpolovať.

Napríklad podľa tohto návodu:
https://www.youtube.com/watch?v=CJmhIQjPVKQ

Kvalita interpolácie môže byť rôzna. Záleží od kvality zosnímaných fotografií. V tom videu na Youtube môžeš na príkladoch vidieť, že to tomu chlapíkovi tiež niekde interpolovalo dobre a niekde sú poriadne artefakty, ktoré by mohli fotobankám vadiť.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 9. červen 2018 18:27

Někdy sice takové umělé zpomalení ve fotobance nemusí poznat, ale když mají podezření na falešný FPS, tak to krokují po snímcích a tam už je vidět, že se animace několik snímků nehýbe a pak poskočí, což nesmí být. Interpolací lze ošidit zpomalení 2x, ale už to také může být poznatelné, obzvláště když tam jsou ostré hrany, což je případ generovaných animací. Spíš tedy počítat s tím, že na 5 sekund je potřeba 125 snímků (a použít fps 25, nemusí se toho tolik generovat).

Interpolace hotového videa neinterpoluje pohyb objektů ve scéně, ale plynulé prolínání snímků - tj. míč se objeví o kus dál, interpolací se nezjemní pohyb, ale jen se objevuje pozvolna a na staré pozici mizí pozvolna.

To od Bannaboy je generování slow motion z fotek (interpolací pohybu), to je jiný případ než konverze videa na slow motion.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Painter » 9. červen 2018 18:37

Aha, díky no bohužel jsem si myslel že to tak je.
Banaboy: Super to by možná byla cesta Je to abstract takže by tam snad nějaký přechod nemusel být tak znát (respektive ztratí). Mám i Twistor, nevím jestli mi na to pomůže. https://www.youtube.com/watch?v=enQBmk1sfs4
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Painter » 9. červen 2018 18:42

Aha tak Panda trochu zkazil radost, že by to šlo obejít. :)
No zkusím ale rendrovat 150 snímků 4 hodiny se mi moc nechce. Tak právě přemýslím jak to obejít. Díky za odpovědi.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 9. červen 2018 18:53

Stačí 125 snímků a použít 25 fps. Nebo 63 snímků, protáhnout to 2x (plynulou interpolací) a použít fps 25. Protažení 2x by ještě mohlo být přijatelné. Ale konverzní program musí umět dělat interpolaci snímků - např. kdyby se to dělalo ve VirtualDub, tam nestačí jen změnit FPS (taková metoda by jen zopakovala snímky), musí se použít filtr Interpolate.

Nebo možnost - pokud to je animace, mohla by být seamless looop a pak se dá zopakovat několik smyček za sebou a tím dosáhnout požadovanou délku (zřejmě řešíš minimální požadovanou délku videa). U některých animací se dá seamless loop zajistit jednoduše doplněním zpětného chodu, stačí vyrenderovat půlku snímků, otočit je a připojit zpětný chod a celek pak několikrát zopakovat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Painter » 9. červen 2018 18:58

63 je pecka. Zkusím tedy vyrendrovat a protáhnout podle odkazu od Banaboye. Tam to je interpolace snímků? Virtualdub mohu stáhnout ale znamená to tahat do dalšího programu. Rád bych to rovnou dělal v AE, i jsem na něj zvyklí.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 9. červen 2018 19:55

PandaWild píše:To od Bannaboy je generování slow motion z fotek (interpolací pohybu), to je jiný případ než konverze videa na slow motion.

Myslím, že Painter práve potrebuje natiahnuť pár statických renderov na dlhšiu dĺžku videa, presne ako je popisované v tom youtube videu, na ktoré som dal odkaz. Aspoň tak som to z jeho príspevku pochopil. Píše "sekvenci obrázků", čo sa na časovej osi v After Effects berie ako sekvencia statických obrázkov a nie ako video.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Painter » 10. červen 2018 06:01

Ano přesně tak potřebuji statické snímky natáhnout alespoň do 5 s aby to vzaly FB. Mohu tedy tu interpolaci udělat v AE?
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Painter » 13. červen 2018 18:53

Mohl bych ještě poprosit. Jedno video prošlo, tak jsem měl radost a to mě dnes ještě napadlo že kdy budu dělat loop mohu rendrovat půlku snímků. Každopádně dneska mi 2 další videa vyhodili. Nejsem si jistý ikony v AE (jsou jiné než je v tom návodu). Poradil by mi prosím někdo jak to udělat to správně interpolovalo mezi jednotlivými snímky.
Je tam buď taková šipka nebo snímky
https://www.imgup.cz/image/LOTX
Díky
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé