Identifikovaná osoba - je to důležité?

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod castyhost » 27. červen 2018 20:06

admine

zkus pls poptat svy znamy v P5, treba nam daji rozhreseni
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod shalom3 » 27. červen 2018 21:22

Jen jestli jim v P5 nejsou tyhle kraviny úúúúplně volný :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod Zmrzlinář » 28. červen 2018 22:32

Já to používám od doby, co to zavedli k podnikání. Kdyby někdo potřeboval poradit, napište mi. Dá se zaregistrovat online a pak se jen posílá kontrolní hlášení, kde je výběr jen zemí EU, takže jinak to řešit netřeba. A možná to tady někdo psal, já teď vidím, že ta diskuse má ještě první stránku :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod shalom3 » 28. červen 2018 23:59

A nebylo by náhodou dobré, kdybys něco o tom sepsal a dohodl s adminem, zda by to mohl zařadit mezi články. Mluvilo se tu o tom už dost, ale chtělo by to nějak shrnout, asi by to leckomu přišlo vhod. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod Zmrzlinář » 29. červen 2018 00:19

Tak to bych asi mohl, jen mi teď nezbývá moc času.

Ono ale v podstatě je to hrozně jednoduchý. Podá se registrace k DPH, kde se zaškrtne jen identifikovaná osoba. Jde to online, nemůžu to ale teď najít - někde tady https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idp ... pert.faces

No a pak když dodám službu do EU a dostanu zaplaceno, podám kontrolní hlášení (do 25. dalšího měsíce myslím) a to je jen jednoduchý formulář, taky online https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idp ... pert.faces

A to je celý. Částku, kterou jsem vydělal, si dám do účetnictví (nebo prostě někam poznamenat - v CZK, převádí se aktuálním kurzem v den fakturace, v případě fotobank a výplat to bude v den příjmu peněz na paypal) a nakonci, když se podává daňový přiznání, tak to normálně zahrnu do příjmů, to je celé. Přiznání se nemusí podávat do nějakýho výdělku (15000?), jen se to zdaní srážkovou daní ale to já už nevím.

Na FÚ je jedno, jestli to je tak nebo tak, zkrátka jde o to, kdyby přišla nějaká kontorla, by to bylo přiznaný a zdaněný.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod Zmrzlinář » 29. červen 2018 00:22

Nějaký informace jsou tady http://www.jakpodnikat.cz/identifikovan ... -k-dph.php

Já to tak dělám už pár let, co ta identifikovaná osoba existuje. Nemá moc smysl někam chodit se ptát nebo nede bóže telefonovat na FÚ, jako jsem to udělal já. Telefonoval jsem na Generální ředitelství, kde to vymysleli a měli by to vědět, no neporadili mi, nevěděl nikdo.

První paní mi řekla, ať zavolám jindy, že ta jediná co to zná je pryč. Volal jsem tam pak ještě několikrát a pokaždý se hrozně divili cože to chci, jako kdyby to slyšela prvně, no tak nevím no.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod castyhost » 29. červen 2018 02:14

Postup je jasny dostatecne.
Hlasit Pond5 ano/ne a proc?
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod Zmrzlinář » 29. červen 2018 06:57

A kde má Pond sídlo společnosti? Jaké má fakturační údaje? Pokud EU tak ano
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod Zmrzlinář » 29. červen 2018 07:06

Co se divam tak pond5 je NY ne? Kdyz se to nenahlasi, nepo* se to. Je to jen hlaseni, to nema s priznanim a zdanenim nic spolecneho.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod Hamin » 29. červen 2018 08:07

Zmrzlinář píše:Já to používám od doby, co to zavedli k podnikání. Kdyby někdo potřeboval poradit, napište mi. Dá se zaregistrovat online a pak se jen posílá kontrolní hlášení, kde je výběr jen zemí EU, takže jinak to řešit netřeba. A možná to tady někdo psal, já teď vidím, že ta diskuse má ještě první stránku :D


Pozor tady se mluví o kontrolním hlášení, ale myslím, že zde lidi spíše zajímá jak se zasílá souhrnné hlášení. Mezi tímto je rozdíl a jiné formuláře ... !!
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé