Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod GreatWhite » 2. září 2018 21:31

+Jiří Novotný, +Ravennka Hodnocení: +2
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 2. září 2018 21:40

hypotekyfidler.cz píše:Zaplatit někomu úspěšnému, aby mi pomohl s propagací, není úplatek, ale obchodní spolupráce. Ale třeba to vymyslíte jinak,jak jsem psal, budu se zájmem sledovt, co se děje ve vile.


Určitým zvýhodněním (prémiový účet atd.) užívatelů se také počítá ale bez toho aby se to konkrétně cílilo na jedince. A bude se to brát jako odměnu za aktivitu a né pro změnění názoru. To uz bylo v plánu od začátku projektu.
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Michaela » 3. září 2018 07:08

Kde nic není, ani smrt nebere...
M.
Hodnocení: 0
Michaela
 
Příspěvky: 4
Registrován: 16. srpen 2018 16:55

Reputace: +1

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod admin » 3. září 2018 11:00

Jiří Novotný píše:Psal jsem: nevím, nemám data, nemůžu sledovat. Až mi dáte vaše hesla do všech fotobank tak můžu sledovat vaše prodeje, dělat nějaké závěry a tad... ale to tu bude kupa lidí řvát že mi nechce dávat hesla atd... Docela dost lidí používá aplikaci Microstocker a té aplikaci věříte? Bavil se někdo od Microstocker s vámi a přesvědčoval vás o přínosech a nebo co si o vás všecho zjištujou?
Narozdíl od ostatních nekecám(na něco nečekám) a něco dělam...


Nic proti, ale pokud děláte projekt, kde hlavní výdělek je v tom, že dostáváte provize ze sprostředkování prodeje (affiliate) a vy ani po roku nemáte žádná čísla, tak je něco hodně špatně. Spíše bych řekl, že ty čísla nechcete sdělit. Protože

- statistiky prokliků na jednotlivé fotobanky je hodně jednoduché udělat (třeba jen přes google affiliate, ale spíše bych řekl, že by to měl udělat ten samotný systém při přesměrování
- statistiky affilu jde zjistit na jednotlivých fotobankách na pár kliknutí

Ale když se tak koukám na ten web, tak větší zisky budou z toho, že uživatel (spíše fotograf než kupující) nechtěně klikne na vlezlou reklamu. Protože ani po roce tam není žádný obsah. Co by tam proboha kupující dělal????
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 3. září 2018 11:37

Cca před 4 měsíci jsem tady dostal čočku, že nejdou hromadně nahravaf fotografie a rychle provazovat a že jsou nedostatečné vodotisky. Ono chvilku trvá než se domluví s fotobankou API a než se utrhne kamarád programátor a naprogramuje to ve svém volném čase a doladí všechny drobnosti. Proto jsem přestal propagovat web a soustředil se na přípravu projektu po businessové stránce a spolupráci s podnikatelským inkubátorem atd. Teď je API hotové a zatím to teď testuju pouze zde na malé skupince. P.S Fotolia nové API neposkytuje tak tam není.

Ano, zaznamenává to zobrazení a odchody na jednotlivé fotobanky. Konečně uživatel bude větět jak si jeho dílo stojí a jestli o něj někdo má zájem. Fotobanky moc metrik nedavají. Ale klid, vše se ukládá do databáze a pak se dají dělat kouzla :D - Uživatelské prostředí je vidět ve videu (čas 0:35) - https://www.youtube.com/watch?v=LocnrdI15ec
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod admin » 3. září 2018 12:03

Jiří Novotný píše:Cca před 4 měsíci jsem tady dostal čočku, že nejdou hromadně nahravaf fotografie a rychle provazovat a že jsou nedostatečné vodotisky. Ono chvilku trvá než se domluví s fotobankou API a než se utrhne kamarád programátor a naprogramuje to ve svém volném čase a doladí všechny drobnosti. Proto jsem přestal propagovat web a soustředil se na přípravu projektu po businessové stránce a spolupráci s podnikatelským inkubátorem atd. Teď je API hotové a zatím to teď testuju pouze zde na malé skupince. P.S Fotolia nové API neposkytuje tak tam není.

Ano, zaznamenává to zobrazení a odchody na jednotlivé fotobanky. Konečně uživatel bude větět jak si jeho dílo stojí a jestli o něj někdo má zájem. Fotobanky moc metrik nedavají. Ale klid, vše se ukládá do databáze a pak se dají dělat kouzla :D - Uživatelské prostředí je vidět ve videu (čas 0:35) - https://www.youtube.com/watch?v=LocnrdI15ec


Asi jsme si nerozuměli :) stejně jako kolegovi mi chybí ty odpovědi a pádné argumenty...

Chalabala píše:Moc se omlouvám, ale ani po osmi měsících nechápu výhodnost tohoto projektu pro fotografy... a vlastně ani pro zákazníky. Ale třeba by nás přesvědčila zajímavá čísla prodejů, což?


Ale asi to už nemá cenu komentovat...
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod GreatWhite » 3. září 2018 12:32

existuje nějaká odezva od zákazníků co kupují po větším množství??? nějaké časopisy? někdo? řekl už někdo: "ty vole to je super, to budu využívat"?
Já nechápu proč by zákazníci měli něco hledat na pixcollu, když mají stejně zaplacené předplatné přímo na fotobance. Proč dělat další mezikrok? Je na pixcollu nějaká revoluční featura usnadňující vyhledávání? :?
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 3. září 2018 12:57

GreatWhite píše:existuje nějaká odezva od zákazníků co kupují po větším množství??? nějaké časopisy? někdo? řekl už někdo: "ty vole to je super, to budu využívat"?
Já nechápu proč by zákazníci měli něco hledat na pixcollu, když mají stejně zaplacené předplatné přímo na fotobance. Proč dělat další mezikrok? Je na pixcollu nějaká revoluční featura usnadňující vyhledávání? :?


Určitě jsem se zajímal jak kupují reklamky fotky a docela je to zajímalo. Tak mají víc předplatného než jeden.
Nakupují tím stylem, najdou fotku na fotobance A a pak hledaji tu samou fotku na dalšíh X bankach kde je nejlevnejší a nebo mají výhodnější předplatné. Na férovku přetáhnou obrázek z jedné fotobanky do druhé(třeba funkce v Adobe Stock hledání podle fotky) a porovnávají co jim vypadne a jestli vubec je v jiné fotobance. Když ano tak kouknou po ceně a když ne tak jim o to nabídne X podobných fotek. V pixcoll najdou fotku a hned vidí kde je a kde není a přejdou přímo ke koupení. Nebo se můžou registrovat na nové fotobance, kde je pouze ta exkuzivní fotografie. Všichni znají 3-4 banky a kdo z nich kupuje na pond5? nebo na menších a třeba kvalitnějších? Hodně se kupuje na SS a je to znát a pak si diktuje takove směšné provize. Reklamka to v předpaltném koupí za pár centů a zákazníkoj za vaši fotku naučtuje klidně 200 i víc :D . Určitě tam budou košíky, kolekce a další vychytávky.
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod PandaWild » 3. září 2018 13:12

Úspěšnost znamená 1% dobrý nápad a 99% uvedení do praxe. Základní idea Pixcollu je dobrá, ale - v praxi bude úspěšný teprve až bude zahrnovat většinu databáze fotobank, aby tam zákazníci měli důvod hledat. :( Což bude znamenat ještě hodně dlouhou trať - buď vyjednávat s fotobankami možnost sdílení databáze nebo oslovování alespoň nejvýznamnějších autorů a automatizace převodu jejich portfolií pod Pixcoll. Tady se do toho nikdo nepohrne, dokud neuvidí příslib zajímavějšího zisku, což asi ještě pár let nebude, než si Pixcoll vybuduje nějakou lepší pozici.

Neodsuzoval bych myšlenku, jen je to ZATÍM pro fotobankéře málo zajímavé. Nemá význam teď rozebírat nějaké statistiky, zatím ani nemohou být. Zatím je to jen otázka, zda autor bude mít dostatek energie aby to v budoucnu opravdu pořádně rozjel do velkého významného projektu. Stává se 1 případ z 1000, že se autorovi jeho vize vydaří, může to být i tento případ. Ani Steve Jobs neměl začátky lehké a stal se člověkem, který novodobé dějiny ovlivnil nejvýznamněji.
+Jiří Novotný, +Marsan, +zdenat5 Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod zdenat5 » 3. září 2018 14:04

Ahoj,
Panda to napsal moc hezky. Kdyby nebyli lidé tvůrčí s nápady a úsilím - dřepěli by sme v jeskyních. ;)
+Jiří Novotný, +PandaWild Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
zdenat5
 
Příspěvky: 625
Registrován: 21. listopad 2013 12:43

Reputace: +131

PředchozíDalší

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé