Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 2. září 2018 15:38

Ve videu by měly být obrázky PNG buď 24-bitové (bez alfa) nebo 32-bitové (s alfa), což by neměl být až tak velký problém rozlišit (v IHDR záhlaví je color type buď 2=RGB nebo 6=RGBA). Zkus exportovat krátký vzorek v PNG s alfa i bez alfa. A pak porovnat info např. z MediaInfo nebo GSpot. Tam by mělo být dost informací, mělo by jít najít něco čím se ta videa budou lišit. Nebo jestli chceš tak vzorky pošli a můžu také zkusit s tím něco dělat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Pitju » 19. září 2018 17:35

Zdravím vás dámy a páni. poraďte prosím čo s touto výnimkou. Pred prehraním videa pomocou Potplayera mi vyhadzuje chybu a video neprehrá. Čo mám robiť vlastne s tým dll?
Přílohy
Potplayer64bit.jpg
Potplayer64bit.jpg (70.04 KiB) Zobrazeno 3023 krát
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pitju
 
Příspěvky: 516
Registrován: 24. říjen 2013 22:27

Reputace: +17

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 19. září 2018 17:53

- zkusit jiný přehrávač, jako např. VLC, který má nejčastější kodeky integrované v sobě
- nebo zkusit jestli jde PotPlayer přepnout na jiný dekodér než ffdshow (např. nainstalovat K-Lite Mega Codec Pack, u kterého se dá zvolit které dekodéry se budou v systému používat)
- nebo video nejdříve překonvertovat pomocí XMedia Recode na jiný formát
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 19. září 2018 17:57

Pitju píše:Zdravím vás dámy a páni. poraďte prosím čo s touto výnimkou. Pred prehraním videa pomocou Potplayera mi vyhadzuje chybu a video neprehrá. Čo mám robiť vlastne s tým dll?

Jo, jo, tyhle hlášky mě taky vždycky vytočej.
Přílohy
20980922263_88a2cfeb52_o.jpg
20980922263_88a2cfeb52_o.jpg (219.67 KiB) Zobrazeno 3013 krát
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 19. září 2018 18:03

Robí ti to len u jedného videa, alebo u všetkých? Ak u všetkých, tak je tá knižnica možno poškodená. Skús PotPlayer kompletne odinštalovať a potom znovu nainštalovať.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Pitju » 19. září 2018 18:55

Skúšal som reinstal. Robí to na MOV-kách ...pred tým to nerobilo. Všetky ostatné prehrávače GOM,KM,VLC,Wondershare to prehrajú v pohode. Pot prestal. Ďakujem vám
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pitju
 
Příspěvky: 516
Registrován: 24. říjen 2013 22:27

Reputace: +17

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 19. září 2018 19:21

Jo do software člověk nevidí co se tam děje, proč to padá. :cry: Myslíš že to jsou ta stejná videa, která dříve přehrával? Nemohou být nějak poškozená? Ta dll by měla být libavcodec ffmpeg knihovna instalovaná PotPlayerem. Jedno doporučení říká zkusit ten dll odstranit resp. přejmenovat. Přehrávač když ho nenajde, tak by měl použít systémové knihovny a to by se mohlo chovat jinak. Soubor se nalezne v instalační složce programu ( C:\Program Files\daum\potplayer\ffcodec64.dll ), tak ho přejmenovat třeba na ffcodec64x.dll.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 20. září 2018 06:41

Mám taký dojem, že sa niekto za každú cenu snaží dodrbať taký skvelý prehrávač, akým je PotPlayer. Mám v PC nainštalovanú starú verziu a je to najlepší prehrávač aký som kedy mal.
Tak som si včera na skúšku stiahol novú portable verziu, ktorá sa nemusí inštalovať a musím ti dať za pravdu. U mov súborov to skutočne hádže chybu a skúšal som si na ňom pustiť aj pár filmov a asi tak u polovice z nich mi nešiel zvuk. Takže už si musím len opatrovať tú starú, nainštalovanú verziu a neupgradovať na novú, pretože tá nová, to je katastrofa. Proste v PotPlayeri sa niekto hrabal a hrabal, až sa úplne dohrabal a tak to dopadlo, že nová verzia stojí úplne za vyližp*del.

Len mi tak napadlo... Pred pár rokmi vedel Blender renderovať priamo do formátu mov, lenže potom sa vývojári nejako nedohodli s Apple a od určitej verzie už nedokáže Blender pre Windows renderovať scénu priamo do mov formátu (dokáže to už len Mac verzia Blenderu). Tak rozmýšľam, či to nemá nejakú súvislosť a vývojári PotPlayeru dostali zákaz od Applu na prehrávanie mov súborov. Záhada je aj to neprehrávanie zvuku u niektorých filmov, takže z PotPlayeru zrejme odstránili aj podporu niektorých zvukových formátov.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Anika » 20. září 2018 06:50

Bananaboy píše:...Takže už si musím len opatrovať tú starú, nainštalovanú verziu a neupgradovať na novú, pretože tá nová, to je katastrofa. ...

To mi připomíná Skype - čím novější, tím horší :(
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 20. září 2018 07:11

Anika píše:To mi připomíná Skype - čím novější, tím horší :(

Podobne dopadlo aj ICQ. Keď som v roku 2001 začínal s počítačom, tak to bol malinký, sympatický programček. Po pár rokoch bol z neho moloch z ktorého mrzol aj silnejší počítač.

A napríklad z prehrávačov bol kedysi dobrý KMPlayer, ktorý som používal pred PotPlayerom. Staré verzie KMPlayeru boli perfektné, ale vývojári ho "vylepšovali" dovtedy, až sa stal úplne nepoužiteľný.
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

PředchozíDalší

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron