shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 3. říjen 2018 09:04

Já jsem v září čtvrtý měsíc na podobném množství fotek a rozdíl je opravdu jen v jednotkách, problém je, že na lepší prodeje jsem neměla moc štěstí a tak ty peníze jsou bída. Srovnává to fakt, že každý měsíc se některá z mých fotobank předvedla v lepším světle a tak jsem plus mínus na svém, ale jen plachtím a nerostu (ale zatím ani nepadám, ťuk ťuk, ťuk). Asi jsem ráda, že to úplně nepadá do úplný prdele, pořád je to pár korun, které mi pomohou koupit si něco k fototechnice a snad mi to i pomůže obměňovat stroje (třeba plnoformát od pentaxu nevypadá vůbec špatně..). Pořád vidím přínos i v tom, že mě zas tak neláká po večerech hrát solitaire hry u PC, že prostě něco dělám, taky mne to motivuje vymýšlet nové focení a tím si z nějakého toho volna sem tam udělat fajn chvilku, protože držet foťák v ruce a hrát si mě baví už skoro dvacet let, a sem tam když vůle a nápad zavelí, tak se poperu s nějakou výzvou ve vektorech ač u toho někdy i sprostě nadávám. Mám ráda to, že je za mnou něco vidět, že je to zkušenost a že to nedělám jen tak, ale je z toho aspoň těch pár korun. Spíš se děsím, zda do toho neinvestuju více než mi to v budoucnu přinese. Právě ta budoucnost, kdy contributoři narůstají geometrickou řadou a zákazníci rostou pomalu, mne popravdě děsí a chvílema zvažuju, zda ze sebe nedělám blbce, když přihazuju jen to běžné do hlavního proudu a nikterak nevybočuju.
+Riky Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 3. říjen 2018 09:45

Smutný píše:
Host píše:Ve vztahu k Shutterstocku (a nejen k němu) je nejlepší zaujmout pozici "mrtvý brouk", případně "nezůčastněný pozorovatel" a občas být příjemně překvapen tím, že pošlou nějaké peníze... :) Stále jim posílat obrázky, být zklamán dlouhým schvalováním, nízkými prodeji, buzerací od negramotného schvalovače...., to vše je možné si ušetřit.... 8-)


To bychom ale nesměli žít v ČR
Dnes jedu s ženou na nákup tak zas budu muset mít sklopené oči před těma jejich bilboardama, kde nabízí lepší plat pro pokladní než beru já jako grafik! :o
Pak člověk vydrží těch pár vyhození a dlouhé schvalovaní když to pár tisíc měsíčně hodí a alespoň trochu to dorovná plat.


My, co ten obsah na bilboardech tvorime, bychom uz vuci nemu meli byt imunni. Freelancer v tomhle oboru by pro spokojeny zivot mel mit dobre rodinne zazemi, bohatou manzelku, nebo rodice, pripadne alespon moznost si potraviny vypestovat. Byt skromny a nekoukat jak ziji sousedi. V chudsich mesicich misto vecere zaradit meditaci, uhlikovou stopu zpusobenou provozem pocitace zahladit otuzovanim tela a vypnutim topeni. Muzete o tom zacit psat blog a delat kurzy preziti, vydelate tak zase nejake penize... :mrgreen:
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod castyhost » 3. říjen 2018 09:49

babicka mela hlasku "smrad, jako když rozpáře dráteníka"

analogie s fotobankéřem je tedy nasnade
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Garganel111 » 3. říjen 2018 10:38

Host píše:
Smutný píše:
Host píše:Ve vztahu k Shutterstocku (a nejen k němu) je nejlepší zaujmout pozici "mrtvý brouk", případně "nezůčastněný pozorovatel" a občas být příjemně překvapen tím, že pošlou nějaké peníze... :) Stále jim posílat obrázky, být zklamán dlouhým schvalováním, nízkými prodeji, buzerací od negramotného schvalovače...., to vše je možné si
ušetřit.... 8-)


To bychom ale nesměli žít v ČR
Dnes jedu s ženou na nákup tak zas budu muset mít sklopené oči před těma jejich bilboardama, kde nabízí lepší plat pro pokladní než beru já jako grafik! :o
Pak člověk vydrží těch pár vyhození a dlouhé schvalovaní když to pár tisíc měsíčně hodí a alespoň trochu to dorovná plat.


My, co ten obsah na bilboardech tvorime, bychom uz vuci nemu meli byt imunni. Freelancer v tomhle oboru by pro spokojeny zivot mel mit dobre rodinne zazemi, bohatou manzelku, nebo rodice, pripadne alespon moznost si potraviny vypestovat. Byt skromny a nekoukat jak ziji sousedi. V chudsich mesicich misto vecere zaradit meditaci, uhlikovou stopu zpusobenou provozem pocitace zahladit otuzovanim tela a vypnutim topeni. Muzete o tom zacit psat blog a delat kurzy preziti, vydelate tak zase nejake penize... :mrgreen:

Novy druh: hipster, freelancer, survival. :D
Ale nie bez srandy uz sa mi trosku prebral shutter ale ostatne fb ani tuk.
Hodnocení: 0
Garganel111
 
IP: 194.160.178xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod basti » 3. říjen 2018 14:41

Zalistujte pár stránek zpátky, případné neúspěchy jsou přece jen nedostatkem pracovitosti a nízkou kvalitou práce, že? ;) Je potřeba makat víc, kvalitněji, levněji a za méně peněz, to jistě pomůže :D

Ale vážně, u mě tak standard, zhruba rok se to plus mínus drží na jednotné bídné úrovni. Pravda, moc nenahrávám, ale kupodivu už to nikam neklesá. Jinak FT a Deposit už Shutterstock spolehlivě převálcují.
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: shutterstock

Příspěvekod noska.photo » 4. říjen 2018 11:52

Jak tak koukám tak většina lidí co kontroluje fotky asi utekla k Dreamstime. Na DS fotky schvalené do 24 hodin a na SS týden :D :D
Hodnocení: 0
noska.photo
 
Příspěvky: 153
Registrován: 1. říjen 2015 16:06
Bydliště: Chomutov

Reputace: +31

Re: shutterstock

Příspěvekod Anika » 4. říjen 2018 12:49

noska.photo píše:Jak tak koukám tak většina lidí co kontroluje fotky asi utekla k Dreamstime. Na DS fotky schvalené do 24 hodin a na SS týden :D :D

Dneska jsem nahrávala 5 vektorů, schváleno asi za 20 minut a hned 2 shlédnutí :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: shutterstock

Příspěvekod Egeris » 4. říjen 2018 20:55

Šutr asi fakt umřel, teď je to přesně 5 dnů, co jsem tam nahrál fotky a stále nic :lol:
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 438
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 5. říjen 2018 05:38

Tak já mám právě teď schválenou nedělní dávku, ale nechali tam 3 fotky, ty které jsem do odsouhlesení dávala jako první v nedělí..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: shutterstock

Příspěvekod basti » 5. říjen 2018 07:17

Já od neděle furt pending, na FT schváleno v pondělí a včera už další fůra, na Pondu schváleno ve středu a na DT včera. Deposit taky ještě pendluje, 123RF se ani nedívám :D
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron