shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod castyhost » 15. říjen 2018 17:10

kazda sluzba ma parkrat do roka vetsi ci mensi unik, malo kdy to prizna


Nemas heslo na SS napsany v nejaky appce v mobilu?
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 15. říjen 2018 17:34

Řekla bych, že minimum, co by mohli udělat, je odeslání zprávy na kontaktní e-mail při každém provedení změny osobních údajů.Zprávu by musel uživatel potvrdit, aby se změna uplatnila.
+Marsan, +PandaWild Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod Bananaboy » 15. říjen 2018 19:12

shalom3 píše:Řekla bych, že minimum, co by mohli udělat, je odeslání zprávy na kontaktní e-mail při každém provedení změny osobních údajů.Zprávu by musel uživatel potvrdit, aby se změna uplatnila.

Ale Shutterstock pri každej zmene posiela správu na e-mail. Veď vďaka tomu som sa o prepísaní e-mailovej adresy rýchlo dozvedel a dokázal som zabrániť odoslaniu peňazí na cudzí e-mail. Hackeri vychcane menia tie adresy na začiatku mesiaca a dúfajú, že si užívatelia nestihnú za tých pár dní túto zmenu všimnúť. Po výplate by to už samozrejme nemalo zmysel. Možno aj užívateľovi TMArt prišiel e-mail od Shutterstocku o zmene e-mailovej adresy na zaslatie peňazí, ale zrejme si ho neprečítal.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 15. říjen 2018 20:03

Zrovna na Šutru jsem nic neměnila (takže nevím, že to tak u nich funguje), ale mám ve zvyku kontrolovat maily i spamovou složku - zvlášť když udělám někde změnu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod admin » 15. říjen 2018 20:57

Projeď si taky počítač antivirem. Jednou jsem chytnul takové svinstvo, co odesílalo někam veškeré texty, co jsem psal na klávesnici, takže zjistili mé heslo na Moneybookers, naštěstí tam toho moc nebylo, ale také mi nějakou dobu trvalo, než jsem to zjistil - nějak blbě mi totiž fungovalo přepínání klávesnice, zejména ta česká (virus s tím moc nepočítal) Tedy on to byl spíše trojský kůň, nebo podobné svinstvo.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: shutterstock

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 15. říjen 2018 21:54

Že s tím nic nedělají, je opravdu zvláštní a celkově to vypovídá o jejich přístupu. Vždyť i na blbej Instagram chodí při přihlášení autorizační sms a stačí, abych se přihlásil na jiném zařízení a hned přijde email, že se přihlašuji z jiného zařízení, jestli jsem to opravdu já.
Navíc nechápu, proč nepodají trestní oznámení - vždyť to musí být problém spousty lidí. Aby někdo ty peníze bezpečně vyzvednul, musí mít falešný účet na paypalu i falešný účet v bance na falešné doklady. I když teď mě napadá, že nemusí vlastně být ani falešný, stačí, aby byl v Rusku- tam hackery útočící na západní nepřátele berou jako národní hrdiny.
+Bananaboy, +Marsan Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: shutterstock

Příspěvekod TMArt » 16. říjen 2018 06:18

Bananaboy píše:
shalom3 píše:Řekla bych, že minimum, co by mohli udělat, je odeslání zprávy na kontaktní e-mail při každém provedení změny osobních údajů.Zprávu by musel uživatel potvrdit, aby se změna uplatnila.

Ale Shutterstock pri každej zmene posiela správu na e-mail. Veď vďaka tomu som sa o prepísaní e-mailovej adresy rýchlo dozvedel a dokázal som zabrániť odoslaniu peňazí na cudzí e-mail. Hackeri vychcane menia tie adresy na začiatku mesiaca a dúfajú, že si užívatelia nestihnú za tých pár dní túto zmenu všimnúť. Po výplate by to už samozrejme nemalo zmysel. Možno aj užívateľovi TMArt prišiel e-mail od Shutterstocku o zmene e-mailovej adresy na zaslatie peňazí, ale zrejme si ho neprečítal.


Když jsem si mail měnil zpět tak opravdu přišel potvrzovací email....ale když se změnil email na ten cizí tak tento mail v poště jsem nedohledal...
Hodnocení: 0
TMArt
 
Příspěvky: 37
Registrován: 18. leden 2018 07:22

Reputace: +25

Re: shutterstock

Příspěvekod castyhost » 16. říjen 2018 06:39

je to divny
odchytavani mailu uz je vyssi divci
jestli nemel heslo na mail a tim pak zacal

zkus pohledat co by to mohlo byt
appka
TeamViewer
pripojovani do mailu nekde na dovce pres mistni wifi
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Hamin » 16. říjen 2018 07:20

Jak vám jdou na SS od začátku října prodeje ? Mně od 1.10. absolutní zásek. Přestaly se absolutně prodávat S&O a OD licence. Z 95% pouze subs... Je to opravdu ze dne na den hrozný skok dolů :o Tak by mě zajímalo, jestli je to náhoda, nebo ne :D
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 16. říjen 2018 07:34

Hamin píše:Jak vám jdou na SS od začátku října prodeje ? Mně od 1.10. absolutní zásek. Přestaly se absolutně prodávat S&O a OD licence. Z 95% pouze subs... Je to opravdu ze dne na den hrozný skok dolů :o Tak by mě zajímalo, jestli je to náhoda, nebo ne :D


První týden byl ještě OK a pak přišel sešup, jinak též je to samé subs. Ale asi se nejde divit, hodně firem a časopisů se snaží v tomhle období jet na co nejvýhodnější "tarify" a na té druhé straně se valí strašné množství obrázků. V tomle období to chce mít fakt štěstí a dobrá kvalitně i dobře zpracovaná témata.
Navíc schváleným fotkám trvalo skoro celé dva dny než se mi objevily v portfoliu :(
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé