Vlákno stížností a nářků

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Anika » 2. listopad 2018 10:08

Neznamy píše:
Anika píše:Achjo, zase mám plagiátora :(

a takhle si pěkně vyzobává moje portfolio, těch okopírovaných obrázků má spoustu.
:evil:


Hmmm, klobouk dolů před Tvou prací. Smekám.

Co se týče plagiátorů - jednou za čas mám nějaký rozhovor s jedním pánem z nejmenované fotobanky. Když toto téma zmíním, dozvím se, že mi nezbývá než se s plagiátory smířit. Prý s tím nic nejde udělat, plagiátoři budou prý pořád.


Děkuju za uznání, to vždycky potěší :)
Taky myslím, že se s tím nic moc neudělá, ale trochu si poplakat na fóru taky pomůže :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod admin » 2. listopad 2018 10:11

Vero píše:Neuvažovala si o změně uživatelského jména? Předpokládám, že to změní i link, takže jestli tě má v záložkách...


Nejsem si úplně jistý, zda by to pomohlo - odkaz není jen jméno, je to nějaká jiná položka z profilu. A jednak kdyby to fungovalo, tak se může připravit i o kupce, kteří mají uložený na ni odkaz + samozřejmě SEO a tak dále. Navíc, kdokoliv, kdo zná její práci si ji může snadno znovu vyhledat na základě jejích ilustrací.

V podstatě máš dvě možnosti:

- ignorovat - smiř se s tím, že my úspěšní autoři jsmě kopírováni. Ber to jako "uznání".
- napiš autorovi, ať si ty ilustrace stáhne z portfolia, jinak budeš kontaktovat SS podporu - prostě takové BUBUBU - občas zabere. Kontakt najdeš většinou na jiné fotobance, která má buď možnost napsat autorovi zprávu nebo zveřejňuje i emaily autorů
- můžeš napsat na podporu - v takovém případě je ideální připravit excelovský dokument s adresami tvých ilustrací a jeho kopií + ideálně přidat i další autory.

Já osobně, polkud jde o jen o pár ilustrací, tak to ignoruji. Když to jsou už spíše desítky kopií, tak to řeším.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Neznamy » 2. listopad 2018 10:19

Vero píše:Neuvažovala si o změně uživatelského jména? Předpokládám, že to změní i link, takže jestli tě má v záložkách...


Taky si myslím, že by to bylo spíš kontraproduktivní. Přišla bys o část klientů, a kopírovači by si tě stejně našli.
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Anika » 2. listopad 2018 10:26

Těch vyloženě kopií má jen pár, dál už je to spíš taková recyklace, budu to sledovat a uvidím, podle řazení nejnovějších už zase dělá jiné téma. Ale to bububu mi už jednou taky pomohlo.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod ivusakzkrabice » 2. listopad 2018 16:03

Anika píše:Těch vyloženě kopií má jen pár, dál už je to spíš taková recyklace, budu to sledovat a uvidím, podle řazení nejnovějších už zase dělá jiné téma. Ale to bububu mi už jednou taky pomohlo.


Okatý je to dost, ale úplná kopie to taky není.. Vím, že to nas***, ale u tohohle obrázku by to asi šutr při případné stížnosti asi neřešil..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod PandaWild » 2. listopad 2018 16:32

Řešil, oni postihují i napodobování tvorby. Nebo alespoň dřív to dělali, kdoví jak dnes.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod shalom3 » 2. listopad 2018 18:52

Na druhé straně, kdo ví, nakolik jí to pomůže. Když se mi něco dobře prodává a na základě toho vytvořím něco podobného (okopíruji sama sebe ;) , tak zpravidla prodeje jsou na nic.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Vero » 9. listopad 2018 14:11

Ty voe... řeším na Adobe stěhování v rámci EU - fakt labužo. Jako zavření a znova otevření předplatného ok... ale znovu dělat portfolio? :D
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod belinka » 13. listopad 2018 11:26

no nech mi nikto nič nehovorí že FB nie sú zmanipulované na šutry mi k výplate chýba 80centov a už 7 dní sa vôbec nič nepredalo a na Adobe 15 centov a už 4deň nič.
Hodnocení: 0
belinka
 
Příspěvky: 121
Registrován: 10. červenec 2018 11:44

Reputace: +17

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod shalom3 » 13. listopad 2018 11:56

Jo, tohle jsem již také opakovaně pozorovala ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé