shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod kuna.a.k » 11. listopad 2018 21:14

Ahoj, chci nahrávat nějaké ilustrace v jpg. Ráda bych se zeptala zda je nutné nahrávat ke každému příspěvku i dokument o vzdání se nároku na majetek? Z jejich popisu jsem to tak pochopila. Když jsem nahrávala nějaké věci zamítli mi je pro: Works of art, such as paintings and drawings, require a property release from the artist of the work. On the release, please include a thumbnail of the original artwork.

díky
Hodnocení: 0
kuna.a.k
 
Příspěvky: 8
Registrován: 11. říjen 2018 16:44

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod admin » 12. listopad 2018 09:30

To mluvíš asi o property release :) - viz http://fotobanky.cz/property-release
Fotobanky to vyžadují, když se jedná třeba o fotku dalšího díla, kresby, malby, kraslice, protože nemají jistotu, jak je to s právy k této předloze.

Ale vyplnění property release není nic těžkého.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 15. listopad 2018 19:41

Nechci malovat čerta na zeď, ale vypadá to na další větší změnu v algoritmech šutru. Nejenom já pozoruji tento měsíc skokový pokles prodejů. http://www.microstockgroup.com/shutters ... day-32552/ Něco podobného ukončilo (nejen) můj růst v listopadu 2016. Tak uvidíme zda to druhá polovina měsíce napraví, ale moc tomu už nevěřím... :evil:
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 15. listopad 2018 19:59

Taky sem si říkala, co se děje, vydělávám jako v úplných začátcích :( a když se podívám na své portfolio, tak velká část prvních fotek v Most relevant jsou nikdy neprodané, zatímco ty nedávné "hity" úplně zmizely na další stránky.. :shock:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +717

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 15. listopad 2018 20:41

Vypadá to, že se Šutr definitivně mění na obrázkovou loterii pro kontributory. Zatím se mi ještě některé bestsellery zobrazují v most relevant, ale tipuji, že to už nebude nadlouho. Legrační je, že prodeje teď táhnou naprosto nefotobanková témata...
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Casmaria » 16. listopad 2018 10:18

Ahoj, jsem trochu nováček, a chtěla bych se zeptat co znamená typ prodeje: Single & other? Stalo se mi to teď poprvé, že si někdo koupil moji fotku a naskočilo mi tam více dolarů než jsem zvyklá... :-)
K čemu takto prodanou fotku mohou kupující využít?
Díky.
Hodnocení: 0
Casmaria
 
IP: 194.8.252.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 16. listopad 2018 14:39

Casmaria píše:Ahoj, jsem trochu nováček, a chtěla bych se zeptat co znamená typ prodeje: Single & other? Stalo se mi to teď poprvé, že si někdo koupil moji fotku a naskočilo mi tam více dolarů než jsem zvyklá... :-)
K čemu takto prodanou fotku mohou kupující využít?
Díky.


Gratuluji..
A víš, že ani nevím, ale zagoogli nebo třeba tady na fóru se to taky řešilo http://forum.fotobanky.cz/shutterstock- ... t1410.html a třeba Admin bude něco mít přímo na webu fotobanky. Já to nějak neřeším, já mám nejradši, když ten případ nastane a je to v desítkách dolarů :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +717

Re: shutterstock

Příspěvekod Casmaria » 19. listopad 2018 10:07

ivusakzkrabice píše:
Casmaria píše:Ahoj, jsem trochu nováček, a chtěla bych se zeptat co znamená typ prodeje: Single & other? Stalo se mi to teď poprvé, že si někdo koupil moji fotku a naskočilo mi tam více dolarů než jsem zvyklá... :-)
K čemu takto prodanou fotku mohou kupující využít?
Díky.


Gratuluji..
A víš, že ani nevím, ale zagoogli nebo třeba tady na fóru se to taky řešilo http://forum.fotobanky.cz/shutterstock- ... t1410.html a třeba Admin bude něco mít přímo na webu fotobanky. Já to nějak neřeším, já mám nejradši, když ten případ nastane a je to v desítkách dolarů :D



Jo tohle forum jsem četla, kde jsem se dozvěděla vlastně vůbec nic. Nikdo neví k čemu pak fotku použijí... :-) A diskuze je stará, z roku 2015. Jsem jsem byla zvědavá, tak mě to zajímalo. Děkuji za odpověď. :-)
Hodnocení: 0
Casmaria
 
IP: 194.8.252.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 19. listopad 2018 10:43

Casmaria píše:Jo tohle forum jsem četla, kde jsem se dozvěděla vlastně vůbec nic. Nikdo neví k čemu pak fotku použijí... :-) A diskuze je stará, z roku 2015. Jsem jsem byla zvědavá, tak mě to zajímalo. Děkuji za odpověď. :-)


Z části půjde asi o single prodeje, tj. někdo, kdo nemá předplatné potřebuje jen jednu fotku, obvykle mu to šutr osolí, takže peníze jsou z toho hezké. Pak se část takových prodejů, hlavně těch lepších vůbec neobjevuje na mapce, takže předpokládám, že z důvodu prodlevy mezi domluvou o prodeji a platbou. Other pak nejspíš znamená vše ostatní, co se nenapasuje do škatulky pod ostatní typy prodejů
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +717

Re: shutterstock

Příspěvekod Painter » 19. listopad 2018 11:26

https://forums.submit.shutterstock.com/ ... downloads/
pokud se v tom chceš hrabat. Dole (David P. Smith) jsou další odkazy, kde jsou vysvětlení i na co se používají.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 188.120.198.2xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé