Vlákno stížností a nářků

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Host » 9. leden 2019 13:33

shalom3 píše:Co do počtu prodejů, tak se mi vybavují první chvíle fotobankování. Člověk byl celý na větvi, když se něco prodalo. Bonusové však bylo to, že přitom bylo nadšení z úspěchu a nové nápady, což je nyní vystřídáno znechucením. Po pravdě řečeno, už mě to nějak přestává bavit. Pomalu stejné, jako kdyby si člověk zas jen tak maloval a fotil do šuplíku.


Ono to není pomalu stejné. Je to bohužel přesně tak... Děláme do šuplíku a jen občas a velkou náhodou si z něho někdo něco vezme...
Mám teď zajímavou zkušenost s tím jak je opět přenastaven algoritmus na Šutru. Těsně před svátky jsem z nudy poskládal několik archiválií a nahrál. Okamžitě se chytly a tvořily mi většinu prodejů do konce roku. Malinko jsem to čekal, ale stejně mne to hodně příjemně překvapilo.
Po Novém roce se žádný z těchto obrázků neprodal ani jednou, poslední šly na Silvestra. Je to univerzální, stále nepříliš obsazené téma. Žádné sezónní komety.
Definitivně mě to přesvědčilo, že tvorba za účelem prodeje na fotobankách už dnes postrádá smysl :?
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Kuliparek » 9. leden 2019 18:00

Host píše:
shalom3 píše:Co do počtu prodejů, tak se mi vybavují první chvíle fotobankování. Člověk byl celý na větvi, když se něco prodalo. Bonusové však bylo to, že přitom bylo nadšení z úspěchu a nové nápady, což je nyní vystřídáno znechucením. Po pravdě řečeno, už mě to nějak přestává bavit. Pomalu stejné, jako kdyby si člověk zas jen tak maloval a fotil do šuplíku.


Ono to není pomalu stejné. Je to bohužel přesně tak... Děláme do šuplíku a jen občas a velkou náhodou si z něho někdo něco vezme...
Mám teď zajímavou zkušenost s tím jak je opět přenastaven algoritmus na Šutru. Těsně před svátky jsem z nudy poskládal několik archiválií a nahrál. Okamžitě se chytly a tvořily mi většinu prodejů do konce roku. Malinko jsem to čekal, ale stejně mne to hodně příjemně překvapilo.
Po Novém roce se žádný z těchto obrázků neprodal ani jednou, poslední šly na Silvestra. Je to univerzální, stále nepříliš obsazené téma. Žádné sezónní komety.
Definitivně mě to přesvědčilo, že tvorba za účelem prodeje na fotobankách už dnes postrádá smysl :?


Nechci být negativní, ale sám dost už delší dobu tohle pozoruji. Zrovna mi v pozadí jel rozhovor z portálu Na volné noze s Petrem který tenhle díl točil zhruba někdy začátkem roku 2016 a říká tam tuším, že shutterstock má kolem 60M fotek. Teď je začátek 2019 a Shutter má 243,5M fotek a 1,8M fotek mají nových za poslední týden s tím, že se počet za týden stále zvětšuje. Takže podle toho to znamená, že v lednu 2020 tam bude cca o 100M fotek víc (což je 343,5M?)... takže s dalším a dalším rokem se musim snažit víc a víc, abych si vůbec udržel to, co mám teď... Dlouhodobě to už podle mě nemá potenciál. Prosím vyveďte mě někdo z omylu :-D Strašně rád bych řekl, že to bude dobrý, ale vypadá to, že prostě nebude :-D
Přílohy
Snímek obrazovky 2019-01-09 v 17.47.27.png
Snímek obrazovky 2019-01-09 v 17.47.27.png (16.51 KiB) Zobrazeno 1815 krát
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Kuliparek
 
Příspěvky: 141
Registrován: 15. srpen 2015 14:29

Reputace: +30

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Chalabala » 9. leden 2019 18:21

Není čas propadat chmůrám, lepší je se podívat na portfolio a případně zapracovat na změnách. Trendy se mění a celkové výdělky pořád mohou být luxusní. A ano, jsem optimista.
+Baldion, +Ravennka Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod petrb » 9. leden 2019 18:50

já jsem též optimista a obrovské množství fotek je tam prostě s prominutím odpad a také to číslo hodně zvedá editorial kde je např u každé hvězdy jak postává někde na festivalu velká hromada fotek v různých pózách apod
Hodnocení: 0
petrb
 
Příspěvky: 16
Registrován: 2. září 2015 10:05

Reputace: +5

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Host » 9. leden 2019 19:19

No jo, optimismus... Poloprázdná sklenice, nebo poloplná sklenice...a o tom to je... :D
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod TXX » 9. leden 2019 19:35

Optimismus? Který hovado se napilo z mé sklenice.
+PandaWild Hodnocení: +1
TXX
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Bananaboy » 9. leden 2019 20:12

Niektoré subjekty (ako napríklad ja :D ) budú pridávať obrázky aj keď bude na Shutterstocku miliarda súborov. Je to stále lepšie ako ísť na pracák, alebo pichať kartu ráno o 6:00 vo fabrike.
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod petrb » 9. leden 2019 20:15

Bananaboy píše:Niektoré subjekty (ako napríklad ja :D ) budú pridávať obrázky aj keď bude na Shutterstocku miliarda súborov. Je to stále lepšie ako ísť na pracák, alebo pichať kartu ráno o 6:00 vo fabrike.


však ano, já jsem se shutterstockem (včetně ostatních fotobank) naprosto spokojený věnuji se tomu každý den :)
Hodnocení: 0
petrb
 
Příspěvky: 16
Registrován: 2. září 2015 10:05

Reputace: +5

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod admin » 9. leden 2019 22:26

Když tak na to koukám, tak fakt nováčkům nezávidím :) Moje nové soubory se také na Shutterstocku prodávají hodně mizerně, ale pořád ještě vidím smysl v další tvorbě (hlavně mě ta tvorba pořád baví) - čím má člověk větší a kvalitnější portfolio, tím větší má šanci. A Shutterstock není jediná fotobanka, vyplatí se nahrávat i jinam - tčba jednou za půl roku, však ono se to časem zpeněží.

A mimochodem, pro pesimisty - svůj vrchol jsem měl v roce 2012, od té doby to jde dolů, ale kdybych to tenkrát zabalil, tak jsem už dávno na pracáku, takže rozhodně nelituji, že jsem vydržel - pořád mě to uživí, uživím děti i hypotéku a pořád si ještě nehledám jinou práci :)
+Kuliparek Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod shalom3 » 9. leden 2019 23:35

V roce 2012, to jsem bohužel neměla ještě vůbec ponětí, že fotobanky jsou. Asi patří k mému stylu nasednout do vlaku vždycky, když brzdí. S trochou černého humoru - teď v lednu bych taky uživila rodinu, možná dokonce i králičí, kdybych měla dostatečnou zásobu krmiva z loňska :lol:
Ale naštěstí na těch penězích závislá nejsem, dělám fotobanky jen jako hobby.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron