Vlákno stížností a nářků

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Bananaboy » 9. leden 2019 23:52

Je iróniou osudu, že fotobanky končia zrovna vtedy, keď som sa konečne naučil jakž takž kresliť. :(
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Ravennka » 10. leden 2019 00:37

No hele, půl roku moc na Fb nepřidávám, spíš tak jako sporadicky... a nemám pocit, že by se to nějak výrazně projevovalo v poklesu příjmů. Naopak, Fotolie lepší než předtím (ale to přičítám Adobe)... tak uvidíme, co bude v únoru, až budu mít zase čas na to hrábnout :twisted: SS asi o 10% níž a iStock podle nálady... ostatní +/- stejně.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Jirik » 10. leden 2019 08:07

Mi na SS a i na AS, schazi nejaka podrobnejsi moznost vyhledat kvalitnejsi obsah. Drive bylo v sekci Popularni na prvnich strankach opravdu hodne kvalitniho obsahu. Dnes byla sekce Popularni nahrazena sekci Irelevantni to asi je nahodile, takze na prvni strance najdete 80% braku a 20% kvality, to jako kupujcimu zabere hodne casu nez najde to co opravdu pitrebuje. Pak je tam jeste sekce Novinky, tam je tez 80% braku a 20% kvality. Pokud se pletu tak mne oprvte/ omluvte. Zkratka na fotobankach mi schazi nejake inteligentnejsi zpusob vyhledavani v urcitem kvalitativnim baliku souboru.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Kuliparek » 10. leden 2019 08:25

Musim teda říct, že od léta 2018 se něco stalo na istocku a hodně se tam zvedli prodeje. Nemám tam celé portfolio a přesto mi generuje pěkné výdělky. Za mě je ve výdělcích hned na druhém místě. Takže to je velké +
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Kuliparek
 
Příspěvky: 141
Registrován: 15. srpen 2015 14:29

Reputace: +30

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod petrb » 10. leden 2019 08:56

Jirik píše:Mi na SS a i na AS, schazi nejaka podrobnejsi moznost vyhledat kvalitnejsi obsah. Drive bylo v sekci Popularni na prvnich strankach opravdu hodne kvalitniho obsahu. Dnes byla sekce Popularni nahrazena sekci Irelevantni to asi je nahodile, takze na prvni strance najdete 80% braku a 20% kvality, to jako kupujcimu zabere hodne casu nez najde to co opravdu pitrebuje. Pak je tam jeste sekce Novinky, tam je tez 80% braku a 20% kvality. Pokud se pletu tak mne oprvte/ omluvte. Zkratka na fotobankach mi schazi nejake inteligentnejsi zpusob vyhledavani v urcitem kvalitativnim baliku souboru.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk


jako nakupující 750 fotek a vektorů/ ilustrací ze SS měsíčně tak se o mě pokouší infarkt když SS změní několikrát do roka způsob toho řazení vyhledaných obrázků a chvilku to trvá než si na to zvyknu. Nicméně je to poznat i velice dobře s pohledu contributora kdy ze dne na den vám z prodeje najednou zmizí vaše bestsellery a začne se prodávat úplně něco jiného ale po nějaké době se to zase srovná ... Každopádně se snažím nakupovat pokud to jde hlavně české tvůrce (když to poznám podle jména ty pseudonymy neřeším a nemám na to čas) a to asi hlavně vidí wildlife fotografové
+Baldion, +PandaWild, +Vero Hodnocení: +3
petrb
 
Příspěvky: 16
Registrován: 2. září 2015 10:05

Reputace: +5

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Vero » 10. leden 2019 09:06

petrb píše:jako nakupující 750 fotek a vektorů/ ilustrací ze SS měsíčně tak se o mě pokouší infarkt když SS změní několikrát do roka způsob toho řazení vyhledaných obrázků a chvilku to trvá než si na to zvyknu. Nicméně je to poznat i velice dobře s pohledu contributora kdy ze dne na den vám z prodeje najednou zmizí vaše bestsellery a začne se prodávat úplně něco jiného ale po nějaké době se to zase srovná ... Každopádně se snažím nakupovat pokud to jde hlavně české tvůrce (když to poznám podle jména ty pseudonymy neřeším a nemám na to čas) a to asi hlavně vidí wildlife fotografové


A co děláš, pokud to není tajné?
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod petrb » 10. leden 2019 09:15

fotoeditora resp obrazáka několika časopisů :) a samosebou i fotografa
+PandaWild Hodnocení: +1
petrb
 
Příspěvky: 16
Registrován: 2. září 2015 10:05

Reputace: +5

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod ivusakzkrabice » 10. leden 2019 09:18

Už někdy loni se mi na první stránku oblíbených dostala hromada mých ostudných kousků, které se nikdy neprodávaly a mám dojem, že zákazníci nejsou blázni, tak se ani prodávat nebudou, nicméně tam straší. Snad jen jedna dvě fotky z novějších se krapet prosadily, že se mi točí, ale uživinení by to rozhodně nestačilo.
Mám poslední měsíc a něco dodělat a dokeywordovat resty, pak nevím, co mne čeká, zda vůbec budu mít čas přidávat jak hodně si nový očekávaný člen rodiny bude uzurpovat můj čas a taky jak moc bude tatínek skutečně tatínkovat.
Zatím mám jen na přidávání na tento rok připravených sotva 200 souborů v šesti složkách podle období, když jsem loni natlačila na šutr bez pár kousků 3 tisíce takže asi od fotobankového boha nemůžu čekat zázraky :)

Jinak třeba možná zajímavost nebo rada pro nováčky. Na základě něčí rady jsem začala dělat v manageru neveřejné sety podle měsíců, začala jsem 10 / 2017 a nyní vidím, že nejlépe se prodává vždy právě desátý měsíc - přesněji řečeno věci přidané v říjnu. Nejhůř je na tom pak obsah, který přidám v prosinci.
Na letošek s ohledem na na situaci jsem si připravila nový pokus (už jsem ho částečně testovala na vánoční tématice a testuji na jarních fotkách). Vlastně za to mohlo, že jsem trochu nestíhala zpracovávat fotky. Vánoční cukroví jsem začala přidávat od půlky září do konce listopadu. Cca od listopadu do nyní průběžně přidávám jarní fotky přírody. U obojího se mi daří a dařilo sem tam nějaké stažení víc než když fotím rovnou a přidávám. Jediné, co se zatím nechytlo jsou fotky velikonoční, ale ještě zásobičku mám. Teprve letos uvidím jak se ono "focení do zásoby" vyplatí či nikoliv.

Jinak k tématu fóra, leden zatím nic moc, víc klientů má předplatné, leze to to pomalu. Ale mám horší nářek - děsně mě nebaví dělat popisy a klíčová slova, vůbec se mi nedaří se letos namotivovat :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod shalom3 » 10. leden 2019 11:40

Ví se o někom, koho by bavilo popisovat obrázky??? :lol:

Jinak ohledně toho přidávání sezonních témat se tu nedávno vedla řeč a logicky je lepší přidávat v případě fotek témata nafocená loni, tak jsem si to myslela a tak mi to tu někdo i potvrdil. Asi pomalu začnu soukat loňské jaro, resp. jeho zbytky - protože loni jsem to tam nahrávala v rámci sezóny a moc nic. U letních fotek kapku lepší, to přece jen není tak časově ohraničené.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod ivusakzkrabice » 10. leden 2019 14:32

shalom3 píše:Ví se o někom, koho by bavilo popisovat obrázky??? :lol:


Krutě demotivující. Styď se, osobo! :D

shalom3 píše:Jinak ohledně toho přidávání sezonních témat se tu nedávno vedla řeč a logicky je lepší přidávat v případě fotek témata nafocená loni, tak jsem si to myslela a tak mi to tu někdo i potvrdil. Asi pomalu začnu soukat loňské jaro, resp. jeho zbytky - protože loni jsem to tam nahrávala v rámci sezóny a moc nic. U letních fotek kapku lepší, to přece jen není tak časově ohraničené.


Už to tam soukej, sněženky a talovíny se mi sem tam prodávají už od prosince :)

Nejhorší dilema mám, jestli sníst vánoční cukroví nebo fakt počkat, že bude aspoň pár minut svítit slunce, abych vylámala rozumnější ISO a měla přípravu na letošní vánoce :) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé