DACS pro rok 2016

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: DACS pro rok 2016

Příspěvekod ahas » 15. únor 2019 16:10

Pripominam, ze letosni deadline pro vyplatu DACS je 26. dubna. Nicmene deadline pro Publication History je o neco drive, tj. 18.unora.
Proc vlastne nahravat tu historii? Tady je odpoved':
Submit your Publication History Form for the overall number of works published in books and magazines throughout your career. These will be matched against a royalties pot held by the CLA, worth 25% of the overall money available.


A pro poctive hledani pouziti mych fotek v khihach a casopisech mi pomohly books.google.com, amazon.co.uk, tineye.com, pixsy.com a issue.com. Je to docela drina, ale vyplati se to.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ahas
 
Příspěvky: 178
Registrován: 10. duben 2013 07:34
Bydliště: Praha

Reputace: +34

Re: DACS pro rok 2016

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 15. únor 2019 16:34

Já dostávám DACS payment vždycky v říjnu od Alamy. Nic jsem nikam neposílal ani nežádal (ani by mě to v životě nenapadlo), posílají to sami ze své vůle. Pár desítek dolarů, ale potěší.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: DACS pro rok 2016

Příspěvekod ahas » 15. únor 2019 19:03

Pokud se nemylim, pres Alamy dostavate jen za prodeje, ktere sly pres Alamy. A kdyz o to pozadate sam, zapocitaji se vam prodeje i z jinych fotobank a ta castka nasobne se zvysi.
+hypotekyfidler.cz Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ahas
 
Příspěvky: 178
Registrován: 10. duben 2013 07:34
Bydliště: Praha

Reputace: +34

Re: DACS pro rok 2016

Příspěvekod admin » 23. únor 2019 17:01

ahas píše:Pripominam, ze letosni deadline pro vyplatu DACS je 26. dubna. Nicmene deadline pro Publication History je o neco drive, tj. 18.unora.
Proc vlastne nahravat tu historii? Tady je odpoved':
Submit your Publication History Form for the overall number of works published in books and magazines throughout your career. These will be matched against a royalties pot held by the CLA, worth 25% of the overall money available.


A pro poctive hledani pouziti mych fotek v khihach a casopisech mi pomohly books.google.com, amazon.co.uk, tineye.com, pixsy.com a issue.com. Je to docela drina, ale vyplati se to.


A máš nějaké tipy, jak vyhledávat? A to musí být jen publikace poprvé vydané v roce 2018 v Anglii?
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: DACS pro rok 2016

Příspěvekod ahas » 23. únor 2019 20:38

Pro DACS za rok 2018 musi to byt vydano v roce 2018 v Britanii.

Jak uz jsem psal vyse pouzil jsem nekolik moznosti pro vyhledavani.

1) zadate jmeno z fotobanky (idealne aby bylo unikatni) na amazon.co.uk. Neco to vetsinou vyhleda, ale bohuzel ne tolik jak to byvalo drive. Pokud jste prihlaseny, muzete nahlednout do nekterych knih pomoci funkce Look Inside.
Maly tip: Obcas je zverejnena zadni obalka knihy, na ktere se uvadi cena. Bral jsem to tak, ze kdyz se to uvadi v librech, je to i pro britsky trh a tudiz je tam vetsi sance, ze to bylo vydano britskym vydavatelem.

2) zadate jmeno z fotobanky (idealne aby bylo unikatni) na books.google.com. Ten vyhledava v textu knih, kde jsou dost casto podekovani. Take se tam zjisti vydavatelstvi a ISBN. Pokud toto neni dostupne, tak podle nazvu najdete tuto knihu na Amazonu a nasledne zjistite ISBN a vydavatelstvi. Zkusite vygooglit jestli toto vydavatelstvi je britske nebo ne.
Maly tip, ktery osobne nechapu: zkuste ke jmenu z fotobanky pridat nejake klicove slovo, ktere by mohlo byt v nazvu knihy. Obcas se najde neco navic :)

3) zadate jmeno z fotobanky na issue.com, vylezou vam zverejnene casopisy. Proberete jestli nahodou nejaky nebyl vydan v Britanii. Zjistite ISSN.

Vyhledavani obalek knih a casopisu podle obrazku.

4) nahrajete nejprodavanejsi obrazky nebo jejich url po jednom na tineye.com, prochazite vsechny odkazy, hledate pouziti v knihah a casopisech. Anebo pridate rozsireni od TinEye do vyhledavace (https://www.tineye.com/extensions) a pak jenom klikate na obrazek a vyhledavate. Neznam vyhledavaci algoritmus, ale prilis jednoduche soubory nemusi najit spravne. 100 hledani obrazku denne je zdarma.

5) nahrajete nejprodavanejsi obrazky na pixsy.com (potrebujete nejdrive zalozit ucet). Po nejake dobe muzete prolezt vysledky a zjistit jestli nemate nahodou nejakou oblaku knihy anebo casopisu. Nahrani a monitorovani 500 obrazku je zdarma.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ahas
 
Příspěvky: 178
Registrován: 10. duben 2013 07:34
Bydliště: Praha

Reputace: +34

Re: DACS pro rok 2016

Příspěvekod admin » 24. únor 2019 10:48

Díky, zkusil jsem to, ale je to na dlouho, tak nevím, jestli mi to stojí za to :)
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: DACS pro rok 2016

Příspěvekod duben » 25. únor 2019 10:18

Já mám dlouhodobě návod tady, ale některé novější postupy co píše Ahas tam asi nemám.

Od té doby co Amazon neukazuje obsah v knize, se dá dohledat mnohem méně. Jestli je to vydané v Británii nebo ne vytšinou určuju podle vydavatelství. Jestli je Britské nebo USA apod.

Poslední 2-3 roky mi chodí cca stejná odměna po přepočtu na Kč cca 1000-1200 Kč. Ale je to docela radost pro účetní, faktura padá do souhrnného hlášení, takže otázka výhodnosti stráveného času je na tobě. Ale ve tvém případě toho asi bude použito o dost víc, takže u tebe bych odhadoval, že to bude o řád výš :)
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: DACS pro rok 2016

Příspěvekod ahas » 25. únor 2019 11:06

duben píše:Od té doby co Amazon neukazuje obsah v knize, se dá dohledat mnohem méně...


Amazon stale ukazuje obsah v knihach, ale vyhledavat muzes jenom v te jedne knize. Bohuzel, vyhledavani ve vsech knihach s obsahem uz nefunguje :(

Vzpomnel jsem si na par dalsich tipu.

Kdyz jsem si vsiml, ze nejake britske vydavatelstvi rado pouziva me soubory, nechal jsem se vyhledat na books.google.com souveti "jmeno z fotobanky" + "nazev vydavatelstvi". Treba raintree.co.uk.

Nasel jsem svuj obrazek v jednom pruvodci pro rok 2016. Vyhledal jsem stejne pruvodce na amazon.co.uk pro roky 2017 az 2019, nahledl jsem dovnitr pomoci Look Inside a, svete div se, v dalsich dvou rocnicich byly ty fotky take, ale ty knihy ve vysledkach vyhledavani se mi nezobrazily.

Kdyz jsem vyhledaval pouziti mych souboru pro Publication History zjistil jsem na Amazonu, ze Hardcover a Paperback verze maji ruzne ISBN a tim padem pro ucely DACS to jsou 2 unikatni pripady pouziti.
+duben Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ahas
 
Příspěvky: 178
Registrován: 10. duben 2013 07:34
Bydliště: Praha

Reputace: +34

Re: DACS pro rok 2016

Příspěvekod admin » 25. únor 2019 13:43

duben píše:Já mám dlouhodobě návod tady, ale některé novější postupy co píše Ahas tam asi nemám.

Od té doby co Amazon neukazuje obsah v knize, se dá dohledat mnohem méně. Jestli je to vydané v Británii nebo ne vytšinou určuju podle vydavatelství. Jestli je Britské nebo USA apod.

Poslední 2-3 roky mi chodí cca stejná odměna po přepočtu na Kč cca 1000-1200 Kč. Ale je to docela radost pro účetní, faktura padá do souhrnného hlášení, takže otázka výhodnosti stráveného času je na tobě. Ale ve tvém případě toho asi bude použito o dost víc, takže u tebe bych odhadoval, že to bude o řád výš :)


Píšeš 1000-1200 Kč, za kolik to je knih?
Já toho budu mít možná více, ale zase to bude více práce to nalézt a osobně mě baví raději tvořit, než složitě hledat :) Nehledě pak na způsob danění a obskurce s tím spojené :)
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: DACS pro rok 2016

Příspěvekod castyhost » 26. únor 2019 08:07

pises tam knihy za aktualni rok s ISBN a taky knihy celkem

zkus si dat do gugle "fotobankovy nick" a "ISBN"
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé