Fotoaparát

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Host » 22. září 2018 11:19

....co na tohle všecho říká manželka? Sakra už jsem zapomněl čí.... :) bylo to někde na začátku tohohle mudrosloví... :lol:
+Ravennka Hodnocení: +1
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Fotoaparát

Příspěvekod castyhost » 22. září 2018 11:47

Výsledkem je velikost otvoru uprostřed objektivu, kterým proudí světlo.

uz se na to vyprdni a jdi neco fotit ;-)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Fotoaparát

Příspěvekod basti » 23. září 2018 11:40

Honza:
Fakt už plácáš nesmysly. Při stejné cloně, stejném ISO bude přesně stejný expoziční čas na m4/3, DX i FF. Lišit se bude DOF. Násobení clon funguje pouze a výhradně pro DOF, nikoliv pro expozici.
+Protos Hodnocení: +1
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: Fotoaparát

Příspěvekod castyhost » 17. červen 2019 11:13

nekdo s Fuji (XT30, XT3, XH1) se zkusenostmi?
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.xx

Reputace: 0

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Navstevnik_3 » 17. červen 2019 11:22

Ahoj, mam od jara X-T3, co by te zajimalo?
Hodnocení: 0
Navstevnik_3
 
IP: 188.122.208.1xx

Reputace: 0

Re: Fotoaparát

Příspěvekod castyhost » 17. červen 2019 11:33

Ahoj
skla, co vetsinou fotis, v cem postproces, radove pocet upload na SS/mes, co jsi mel pred tim a treba dve vety porovnani

a hlavne pocity :-)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.xx

Reputace: 0

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Navstevnik_3 » 17. červen 2019 12:26

S fotem bohuzel profesionalne neporadim, mam to primarne na video.

K fotaku:

Hodne dlouho jsem premyslel co koupit jako nahradu za sony a77 a todle me prekvapilo co vse umi. Pro me bylo dulezite 4K pri 60fps + nataceni do f-log (a nechtel jsem panasonic).

plusy:
+ pro me subektivne obrovky skok v kvalite vystupu (oproti stare sony)
+ obrovske moznosti nastaveni uplne vseho
+ u fuji premysleli hodne nad ergonomii a detaily, je to proste krasny HW
+ vystupy pri pouziti vestavenych looku Eterna apod...
+ moznost napajeni primo do usb
+ vykon pri vyssim iso / a kde uz je sum, tak je proste takovy nejaky hezky :) spatne se popisuje
+ clona manualne na objektivech (chvili jsem si zvykal, ale je to super vec, hlavne na foto)

minusy:
- telo nema stabilizaci (ale to jsem vedel a na video mam ronin, pri foto me to tolik nevadi)
- dost hreje pri nataceni 4k
- pomerne drahe objektivy, ale na druhou stranu opravdu kvalitni.
- neni pro velke ruce
- aplikace ovladani pres mobil (pro video zcela nepouzitelna) pro foto v pohode

Mam "setovy" FUJINON XF 18-55mm f/2,8-4 R LM OIS - ten me velice mile prekvapil kvalitou vystupu. Jak na foto tak video.

Pak mam FUJINON XF 35mm f/2 R WR - stim to chce trochu cviku, ale vystup taky OK.


foto vyvolavam pres photoshop / foto v raw pocitej kolem 30MB a chce to rychlou kartu / dost casto se da opravdu zachranit spatne vyfocene foto bez vetsi degradace kvality



K fotobankam:


Ohledne foto, jsem si jisty ze v rukou dobreho fotografa (ja jsem spis nadsenec) je to silny stroj s super vysledky. Ja zatim dal jen par fotek na FB (asi 20) - vseobecny balast textury krajiny apod a zadny prodej, ale to neni vypovidajici o fotaku. U videa jsem vlozil asi 10ks a tam prodeje jsou v radu jednotek, ale posledni dobou to je prekvapive, protoze novy moc netahnou. Ale opet si myslim ze je to spis otazka obsahu nez formy :). Nespojoval bych fotak a uspesnost na fotobankach.


Je to trochu ostuda, ale nemel jsem moc cas si pohrat se vsim co to umi (rezimy a dalsi moznosti), tak pokud by te zajimalo neco konkretniho, ptej se.
Hodnocení: 0
Navstevnik_3
 
IP: 188.122.208.1xx

Reputace: 0

Re: Fotoaparát

Příspěvekod castyhost » 17. červen 2019 12:44

dekuju, moc jsi mi pomohl, budu nad tim chvili dumat

premyslim o druhym tele do rodiny a i kdyz jsem se fuji zbavoval kvuli tomu jejich spec looku fotek, je to nejzhavejsi adept :-o
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.xx

Reputace: 0

Re: Fotoaparát

Příspěvekod castyhost » 17. červen 2019 13:20

4k 60fps nema vztazeny k US lokaci
prisvecujes na vidka, event cim
dalkove ovladani nejake (wifi na mobil je kolk m?)
ISO160 jde i na raw?
nejdelsi cas na prioritu clony je 30sec pro mechanickou zaverku a 1sec pro elektronickou?

kdyz natacis prstem na displeji jedes a plynule preostrujes?
detekce ostreni u vidka na oci v pohybu funguje (dobre)?

uz ti to poradne zmoklo?

same otazky :-o
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.xx

Reputace: 0

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Navstevnik_3 » 17. červen 2019 13:34

Tak samozrejme looky pouzivat nemusis, uz v zakladu jsou ty fotky paradni.
Beru to jako moznost pro nekoho kdo chce netradnicni vzhled "bez" prace.

Jeste jsem si vzpomel: ze zacatku me prekvapilo ze tak male telo s objektivem muze byt tak tezke.
Myslel jsem ze to bude mit tak polovinu (pocitove) hmotnost jsem samozrejme znal predem.


4k 60fps - moc nechapu otazku, rezimy mas dostupne vsechny v kombinacich / fps / datovy tok / rozliseni, staci vybrat (jsou tam samozrejme limity pro urcita nastaveni) ja mam verzi pro EU / CZ
prisvecujes na vidka, event cim - videa delal hlavne v pohybu, mam lehci led panel, ale zatim jsem moc nepouzival, prevazne jsem tocil v dobrych podminkach co se tyka svetla, zalezi na situaci
dalkove ovladani nejake (wifi na mobil je kolk m?)
ISO160 jde i na raw? - jj vetsinou to tak mam, ma to i snizeny iso myslim 80.
nejdelsi cas na prioritu clony je 30sec pro mechanickou zaverku a 1sec pro elektronickou? - to se ti podivam az budu doma. nejsem si jisty

kdyz natacis prstem na displeji jedes a plynule preostrujes? - nepouzivam, mam to vetsinou na stabilizatoru a tam to neni mozne, ale otestuju a napisu - myslim ze to tak jde, ma to plynuly focus pro video
detekce ostreni u vidka na oci v pohybu funguje (dobre)? - jj todle je super vec, zvlast ted po nedavnem upgradu FW, samozrejme to neni stoprocentni, ale dobry pomocnik jak pro foto, tak video, na deti to je k nezaplaceni :)

uz ti to poradne zmoklo? - trochu vody/deste jsem schytal, ale popravde se bojim spis o ronina co se tyka vody :) nez o fotak, takze jsem neriskoval. S WR objetivem by to melo neco snes, ale preci jen to mam nove a stalo to dost penez, tak hranice netestuju.
Na druhou stranu jsem fotil/tocil nedavno ve velkem vedru na stavbe dalnice, kde bylo strasnyho jemnyho prachu - toho jsem se bal vic jak vody, ale vypada to ze technika prezila bez poskozeni (nemenil jsem radsi obektivy a dost po skonceni ofoukal).
Hodnocení: 0
Navstevnik_3
 
IP: 188.122.208.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé