Začátek na fotobankách

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod cristographic » 18. leden 2020 16:40

Dusan píše:Asi bych to nechal, ale 500 podobných fotek je už fakt dost. ;) Když si vezmu že se jednomu tématu věnuju skoro 10let a mám tam taky cca 500 ale rozdílných fotek.
To je asi na každém, ale myslím že kdyby měli být přísní na Shuttrstocku, museli by smazat půlku účtů :D

BTW docela by mě zajímalo jestli se vyplatilo dělat těch 500 podobných fotek? Kolik se z toho tak procentuálně prodá aspoň občas.

Ptám se protože jedu spíš na kvalitu a kamarád na kvantitu. A přestože má 6x větší portfolio, vydělávám cca o 30% víc.


Ne, nevyplatilo, ale zkusil jsem. Co se týče pravidel, tak kdyby to ty pravidla porušovalo, tak by to neměli přijmout, ale tak to asi nechodí.

Co se týče těch fotek, tak to nebyl žádný paskvil, bylo tam několik set pěkných pozadí, mohlo se to hodit do různých článků o elektronice, jako rekvizitu jsem použil iPhone první generace, nedávno bylo 10. výročí od představení první generace iPhonu, tak nějaké prodeje byly. Dobrou prodejnost měla vyfocená krabička od iPhonu, dohledal jsem ji zpětně ve spoustě článcích.
Hodnocení: 0
cristographic
 
Příspěvky: 15
Registrován: 28. červen 2017 09:53

Reputace: +16

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod GreatWhite » 18. leden 2020 16:58

Myslím si, že je jen otázka času, kdy bude nějaký AI přelouskávat fotky na podobnost a nekompromisně vyhazovat. Doufejme, že ne rovnou banovat
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod Host » 18. leden 2020 17:15

GreatWhite píše:Myslím si, že je jen otázka času, kdy bude nějaký AI přelouskávat fotky na podobnost a nekompromisně vyhazovat. Doufejme, že ne rovnou banovat


Přesně tak. Teď se fotobanky předhánějí cenou a počtem. To je už pomalu v koncích... Zase přijde na řadu kvalita a hlavně snadné hledání. Vždyť pro zákazníka je hotové peklo když se mu v podobných ukáže tisíce stejných fotek s různými nápisy.
Recyklace je bezva, ale nikdy se mi nevyplatila tahle její tupá forma. Zkusil to asi každý, chápu. Jde o to zda si takové sračky nechávat v portfoliu. Osobně jsem všechno důkladně promazal po posledním známém banu pro kolegu za totéž. Měl jsem tam cca deset kousků podobných. Vydělával z nich jeden... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod Baldion » 18. leden 2020 17:31

Host píše:
GreatWhite píše: Osobně jsem všechno důkladně promazal po posledním známém banu pro kolegu za totéž.


Možná mi něco uteklo, kdy dostal ban a za co konkrétně?
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod Host » 18. leden 2020 19:15

Jeden případ je i zde v sekci video. Údajně za podobná videa.
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod cristographic » 18. leden 2020 19:27

Půjdu to taky promazat.
Hodnocení: 0
cristographic
 
Příspěvky: 15
Registrován: 28. červen 2017 09:53

Reputace: +16

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod Baldion » 18. leden 2020 19:49

Host píše:Jeden případ je i zde v sekci video. Údajně za podobná videa.


Ale pokud myslíš Tondu, tak jemu portfolio zase aktivovali a vypadalo to, že chtěli doložit, že jsou videa jeho. Nebo to bylo jinak?
Ale souhlasím s tím, že to rozhodně není žádná legrace. :(
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod Painter » 19. leden 2020 15:17

cristographic píše:Co se týče těch fotek, tak to nebyl žádný paskvil, bylo tam několik set pěkných pozadí, mohlo se to hodit do různých článků o elektronice, jako rekvizitu jsem použil iPhone první generace, nedávno bylo 10. výročí od představení první generace iPhonu, tak nějaké prodeje byly. Dobrou prodejnost měla vyfocená krabička od iPhonu, dohledal jsem ji zpětně ve spoustě článcích.


Koukám na to a je to docela masakr. Nic ve zlém, ale kvalita kdy se odráží v telefonu okno? 8 stránek jen telefonů na různém pozadí. Mě fakt nejvíc baví že já namaluji ilustraci pak v ní něco předělám změním barevnost a vyhodí mi to pro podobnost a tady je 800x telefon na pozadí
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod cristographic » 19. leden 2020 19:11

Painter píše:
cristographic píše:Co se týče těch fotek, tak to nebyl žádný paskvil, bylo tam několik set pěkných pozadí, mohlo se to hodit do různých článků o elektronice, jako rekvizitu jsem použil iPhone první generace, nedávno bylo 10. výročí od představení první generace iPhonu, tak nějaké prodeje byly. Dobrou prodejnost měla vyfocená krabička od iPhonu, dohledal jsem ji zpětně ve spoustě článcích.


Koukám na to a je to docela masakr. Nic ve zlém, ale kvalita kdy se odráží v telefonu okno? 8 stránek jen telefonů na různém pozadí. Mě fakt nejvíc baví že já namaluji ilustraci pak v ní něco předělám změním barevnost a vyhodí mi to pro podobnost a tady je 800x telefon na pozadí


V pohodě, byla to taková zkouška na základě prodejnosti jedné, podobné fotky, tak sem to udělal ve větším a přijmuli bez problému. Ale ten telefon na pozadí je skoro pokaždé alespoň trošku kompozičně jinak a taky i jiné pozadí ne jen barvou, ale třeba i nějakým ornamentem, ale to co berou nebo neberou já neovliním.
Hodnocení: 0
cristographic
 
Příspěvky: 15
Registrován: 28. červen 2017 09:53

Reputace: +16

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod vergl@centrum.cz » 12. únor 2020 22:00

Dobrý den, je nutné u Shuterstoku mít nastaveno způsob platby a daňový formulář
aby mi začali prodeje fotek? Mám jich zam asi 150ks asi měsíc a zatim nic.
Prosím poraďte.
Hodnocení: 0
vergl@centrum.cz
 
IP: 85.163.8.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé