shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod Bananaboy » 25. březen 2020 18:46

Čo sa týka fotobánk, tak ja som momentálne hodne skeptický a úplne bez chuti niečo tvoriť.
Vektory som kvôli Shutterstocku a ich novým, idiotským pravidlám úplne prestal kresliť. Nechce sa mi pre nich upravovať ani tých zvyšných cca 400 vektorov, ktoré mám ešte na disku.

Ako tak sa snažím tvoriť aspoň animácie, ale to je tiež kapitola sama o sebe. Teraz v priebehu februára a marca som na Shutterstock nahral 30 nových animácií. Väčšina z nich sú úplne špičkovej kvality a aj tak po nich ani pes neštekol. Ešte sa z nich nepredala ani jedna. Najhoršie je, že tvorba animácií zaberie veľa času a nedá sa sekať v stovkách kusov, ako je tomu u vektorov. Preto človeka hodne zamrzí, keď sa pol roka crcá s animáciami na ktoré potom každý kašle. Ešte mám okeywordovaných ďalších 40 animácií, ale dosť váham, či ich mám počas tejto krízy vôbec nahrávať, alebo radšej čakať dokým sa všetko vráti do starých koľají a firmy kupujúce videá začnú opäť normálne fungovať.

Dnes je stred týždňa, t.j. deň kedy by sa malo najviac predávať a ja mám do tejto chvíle len 2 predaje vektorov. To je horšie, ako bolo za starých, dobrých čias v nedeľu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: shutterstock

Příspěvekod Návštěvník » 25. březen 2020 19:43

Neboj. Elsa s rouškou ti jako zdravotní sestřička něco vydělá a rozdělí se s tebou. :)
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 25. březen 2020 21:03

Ale no tááák.
Nebuď hned skeptik. Mě ty vektory taky ze začátku pěkně ..ehm... Pak jsem si udělala takové jednoduché workflow, neb mám AdobeC4, který jinak nepoužívám. Je to jednoduché, prostě vyberu celou kresbu, dám Transform, do kratší strany napíšu 2000 px, delší se dopočítá. Pak tam zapnu nalevo tu ikonku ArtboardTool, myší natáhnu plátýnko, aby bylo větší než zvětšená kresba a šoupnu do eps. Už mi to jde tak rychle, že to nezabere ani minutu. ;) Mít 400 vektorů, tak bych tomu každý den tu hodinku mileráda věnovala. Ale momentálně mi zas chybí spíš nápady. Jedna nevýhoda, že ty složitější vektory mají praseckou velikost, tak holt jsem je oželela.
No, a co se týká těch videí - mně se prodávají hlavně takové starší kusy. Bohužel, právě ty, které já osobně moc necením (takové okamžité nápady, které zabraly jen pár minut). Ty propracované, nad kterými jsem trávila kupu času, tak jen zřídkakdy.
No, moc se mi toho teď taky neprodává, sem tam nějaké Obituary a nějaká fotka kytky.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod GreatWhite » 25. březen 2020 22:34

Mně se videa prodávají až tak za půl roku po nahrání, málokdy se prodá hned nějaká novinka (ale mám jich jen necelých 300, tak z toho se moc závěry dělat nedají) ;) těch 400 vektorů je škoda v šuplíku
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: shutterstock

Příspěvekod Michal_H » 25. březen 2020 23:48

A to jsem si myslel že když mám dnes jen 57 jak jsem na tom špatně, ale jako že někteří máte jen jednotky prodejů to mě teda dost zaráží :shock: :shock:
Hodnocení: 0
Michal_H
 
IP: 91.225.86.xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod koblihate » 26. březen 2020 08:32

Michal_H píše:A to jsem si myslel že když mám dnes jen 57 jak jsem na tom špatně, ale jako že někteří máte jen jednotky prodejů to mě teda dost zaráží :shock: :shock:


Každý máme to meřítko spokojenosti jinde. Většina lidí by 57/den vložila do vlákna SLAVIM :D
Hodnocení: 0
koblihate
 
IP: 185.236.161xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Petr1 » 26. březen 2020 10:31

Bananaboy píše:...Vektory som kvôli Shutterstocku a ich novým, idiotským pravidlám úplne prestal kresliť. Nechce sa mi pre nich upravovať ani tých zvyšných cca 400 vektorov, ktoré mám ešte na disku...


Na změnu velikosti vektorů pro Shutterstock používám skript, na který tu v srpnu dával admin odkaz. Těch 400 vektorů by ti to předělalo za pár minut.


viz téma "Skript na resize vektoru na 4MPx"

admin píše:...Každopádně pro CS6 už jedno řešení existuje - https://vanstock.livejournal.com/14586. ... SYPB6mbn-o
Hodnocení: 0
Petr1
 
IP: 89.176.52.xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Majk88 » 26. březen 2020 11:02

Michal_H píše:A to jsem si myslel že když mám dnes jen 57 jak jsem na tom špatně, ale jako že někteří máte jen jednotky prodejů to mě teda dost zaráží :shock: :shock:


jak velké máš portfolio .... případně můžeš hodit link pro inspiračku? :)
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: shutterstock

Příspěvekod Majk88 » 26. březen 2020 11:12

Jinak prosím můžete mi zhodnotit mé portfolio? https://www.shutterstock.com/g/Majk88?rid=1534331

Já nevím proč, ale mám 1285 obrázků a vektorů v portfoliu. Skoro celou dobu co tohle dělám mám měsíčně jen pár dolarů....jestli jsem měl jeden měsíc 10 dolarů tak je to moc. Nevím co dělám špatně, při tom se snažím o různorodost. Díky všem za rady
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: shutterstock

Příspěvekod Egeris » 26. březen 2020 11:24

Podle mě by bylo dobré k fotkám krajin a různých míst psát i kde to je focené.
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 438
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé