shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod admin » 14. květen 2020 08:17

Riky píše:Mimochodem zajímalo by mě co by se stalo kdybych vzala dvě úplně stejný fotky a každou popsala i naklíčovala úplně jinak (jako správně, jen jinými výrazy). Myslím že by je teoreticky měli vzít, protože každá vystihuje úplně jiné téma. Teď jde o to nakolik kontrolují jen obraz, a na kolik koukají i na texty.


Zkus to jako experiment - ale neber úplně stejné fotky, ale spíše dvě fotky hodně podobné z jedné série - třeba focené z trochu jiného úhlu. Docela by mě výsledek zajímal. Jak sice píše Panda dále - prodávaš fotku a ne popis, ale ten popis a klíčová slova rozhodují, zda se ta fotka vůbec zobrazí na nějakém viditelném místě ve výsledcích vyhledávání.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: shutterstock

Příspěvekod admin » 14. květen 2020 08:21

Host píše:Ted frci netopyri a luskouni... Obcas i s ryzi a bambusovymi vyhonky... :D


Bambusové výhonky mi ani nepřipomínej! Zrovna včera jsem začal obrývat na zahradě bambus, protože ty jeho výhonky začaly expandovat - asi tak dva metry od hlavního trsu najednou vystřelí ze země. No a jak jsem obrýval, tak jsem zjistil, že některé ty výhonky jsou klidně i 3-4 metry!
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 14. květen 2020 08:29

Tak to jestli nechceš stavět metro nebo aspoň bunkr, tak jediný recept Let it be. O bambusu jsem slyšela dost, často to kulminuje až k nenávisti vůči dárci roztomilé sazeničky. Ale na druhé straně, asi by k tomu šlo přistupovat jako k alternativní BIO stravě. :mrgreen:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod admin » 14. květen 2020 12:39

shalom3 píše:Tak to jestli nechceš stavět metro nebo aspoň bunkr, tak jediný recept Let it be. O bambusu jsem slyšela dost, často to kulminuje až k nenávisti vůči dárci roztomilé sazeničky. Ale na druhé straně, asi by k tomu šlo přistupovat jako k alternativní BIO stravě. :mrgreen:


Žádný let it be. Všechny kořeny byly max 10-20 cm pod povrchem, takže stačí dát kolem zábranu a na pár let bude pokoj :) Jako strava to asi moc nepujde, je to moc tvrdý, maximálně tak ty konečky...
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 14. květen 2020 12:47

Do číny, trochu podusit, třeba to změkne.. a navíc domácí jsou víc bio a levnější než kupovaný, nebo ne? :)

Před dvěma lety jsem na zahradu esvéjéčka hodila ostružinomalinu, to bude asi na výhonky horší plevel, takže zlatej bambus, nebo ne? :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 14. květen 2020 19:00

admin píše:
Host píše:Ted frci netopyri a luskouni... Obcas i s ryzi a bambusovymi vyhonky... :D


Bambusové výhonky mi ani nepřipomínej! Zrovna včera jsem začal obrývat na zahradě bambus, protože ty jeho výhonky začaly expandovat - asi tak dva metry od hlavního trsu najednou vystřelí ze země. No a jak jsem obrýval, tak jsem zjistil, že některé ty výhonky jsou klidně i 3-4 metry!

Na tohle je asi uplne nejhorsi rakytnik. Zdroj vitaminu C, ale jinak ten nejhorsi plevel. Trochu jsem zanedbal udrzbu pozemku a moc nechybelo aby skoncil jako zamek v Sipkove Ruzence...
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 46.135.10.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Návštěvník » 15. květen 2020 21:47

Neberou fotky z důvodu, že jim vadí latinské názvy (Title..bla, bla)? Nikdy s tím problém nebyl, hlavně, že asi 10. fotek z toho co jsem nahrál schválili. Ani na 2. pokus nic :/
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 89.103.152.xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Návštěvník » 15. květen 2020 21:51

Návštěvník píše:Neberou fotky z důvodu, že jim vadí latinské názvy (Title..bla, bla)? Nikdy s tím problém nebyl, hlavně, že asi 10. fotek z toho co jsem nahrál schválili. Ani na 2. pokus nic :/


Už sem na to asi přišel, musí být v názvu alespoň něco anglicky.
+zdenat5 Hodnocení: +1
Návštěvník
 
IP: 89.103.152.xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod basti » 16. květen 2020 20:27

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Neberou fotky z důvodu, že jim vadí latinské názvy (Title..bla, bla)? Nikdy s tím problém nebyl, hlavně, že asi 10. fotek z toho co jsem nahrál schválili. Ani na 2. pokus nic :/


Už sem na to asi přišel, musí být v názvu alespoň něco anglicky.


Na latinské názvy bacha, ty vyhazujou moc rádi. Dávám anglický název (najdu přes latinský na wiki) a pak latinský do závorky, to většinou projde. Občas to nějaký hňup vyhodí že keywords musí být anglicky, ale většinou je klid.
+zdenat5 Hodnocení: +1
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 16. květen 2020 21:10

Spíše dávám latinský název na první místo, pak other common names v angličtině. Vyjde to nastejno, občas něco vyhodí, napodruhé to projde. Ono pro některé byliny možná ani anglické názvy neexistují, botanik to stejně vyhledává podle latinského názvu (a ten, kdo chce kytičku pro ozdobu, tak dá "beautiful red flower" ;) ).
+zdenat5 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron