shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod GreatWhite » 12. květen 2020 09:05

pokud Vám to kazí náladu a moc neprodáváte, tak se na to po určité době vyprdněte. jak to máte s dalšími bankami? jako adobe a istock, pokud i tam Vám obrázky vyhazují nebo sice nevyhazují, ale taky neprodáváte, tak to prostě není dost dobré :/ realita je někdy krutá a zákazníci neplatí za snahu, ale za výsledek :/ ono focení je dost o nápadech, zachycení unikátního momentu, emoce nebo činnosti. už ani nestačí vycestovat na nějaké atraktivní místa, před Vámi tam bylo asi tisíc fotobankéřů. musíte to umět vyfotit jinak a pokud možno s člověkem, to na banky pořád platí. jeden spolupracující člověk dokáže prodat fotky tisíckrát líp než nově koupený foťák ;)
+Marian, +PandaWild, +zdenat5 Hodnocení: +3
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: shutterstock

Příspěvekod Marsan » 12. květen 2020 09:53

je to banda indických kreténů :lol: :lol: :lol: dnes z 5 fotek vzali 2.. ostatní " too similar...." další fotobanky je berou bez připomínek. Buď zaměstnali extra neschopné editory, nebo je to změna kurzu od bereme vše k "bereme dle náhodného stisku tlačítka inda " :lol: :lol: :lol:
+zdenat5 Hodnocení: +1
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: shutterstock

Příspěvekod castyhost » 12. květen 2020 10:10

GreatWhite: jeden spolupracující člověk dokáže prodat fotky tisíckrát líp než nově koupený foťák


jj, presne...tohle je trend poslednich peti let
+zdenat5 Hodnocení: +1
castyhost
 
IP: 2a00:1028:9943:87f2:1881:6cc3:9a0:95xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Painter » 13. květen 2020 06:37

Souhlasím že ty témata by to chtělo změnit. Nevím jestli se na to více soustředím, ale přijde mi to že tam toho šumu je fakt dost. Zkusil jsem včera takový test z okna vyfotit oblohu při západu. Tady je vidět raw-uprava bez redukce šumu a poslední je s dvojitou redukcí šumu. Přitom je to focený na ISO 100 (menší už ani nedám).
https://upnisito.ceskejparan.cz/image.u ... 176f8e.jpg

Pokud by někdo chtěl tady jsou originály
https://www.uschovna.cz/zasilka/YG3BULEKKVJTLS9W-Y9J/

Kdyby měl někdo chvilku to otevřít v PS a kouknout na to jestli je tam fakt toho šumu dost nebo to vyhazují že fotím brak :) Moc díky
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 13. květen 2020 06:56

a blízké objekty máš taky zašumělé?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 13. květen 2020 08:10

Odsumovani v Photoshopu je jednoduche, pripadne je mozne pouzit vynikajici Neat Image. Obrazky zmensit. Doostrovat jen lokalne. Ovsem jde o to aby si tuhle praci dotycna fotografie zaslouzila... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Painter » 13. květen 2020 08:23

ivusakzkrabice píše:a blízké objekty máš taky zašumělé?

Ano většinou se snažím fotit sebe v krajině a jsem cca 3m od foťáku a šum tam je.

Host píše:Odsumovani v Photoshopu je jednoduche, pripadne je mozne pouzit vynikajici Neat Image. Obrazky zmensit. Doostrovat jen lokalne. Ovsem jde o to aby si tuhle praci dotycna fotografie zaslouzila... ;)

Používám noise reduction v camera raw ale ten fotku hodně prasí, pak mám ještě v PS plugin Noiseware profesional. Takže fotky 2x odšumuji při ISU 100
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod PandaWild » 13. květen 2020 08:51

Nevyhazují Ti to naopak kvůli příliš silné redukci šumu? Co se dívám do ukázky tak je potřeba korigovat hlavně barevný šum, ale jasový by měl stačit jen lehce. V korigované verzi mi tam přijdou už projevy příliš silného odšumění, tj. typické barevné plochy s křivkovými okraji ("omalovánky").

Případně by se dalo zvážit selektivní odšumování, pozadí odšumět více než hlavní objekt.

Asi ale půjde spíš o obsah než o technickou stránku. Když jsem se potýkal se šumem (vyhazovali buď na šum nebo na příliš silné odšumění s neostrostí nebo dokonce na obojí), tak jsem si porovnal fotky s dobrým fotografem - on tam měl toho šumu více a nic mu nevyhazovali. Fotky musí být buď hodně zajímavé, a pak se technické nedostatky tolerují, nebo když jsou méně zajímavé tak to musí dohnat vysokou technickou kvalitou. Tj. buď musí být člověk výjimečný autor nebo patlal s balíkem peněz.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: shutterstock

Příspěvekod Chalabala » 13. květen 2020 09:09

PandaWild píše:Nevyhazují Ti to naopak kvůli příliš silné redukci šumu? Co se dívám do ukázky tak je potřeba korigovat hlavně barevný šum, ale jasový by měl stačit jen lehce. V korigované verzi mi tam přijdou už projevy příliš silného odšumění, tj. typické barevné plochy s křivkovými okraji ("omalovánky").

Případně by se dalo zvážit selektivní odšumování, pozadí odšumět více než hlavní objekt.

Asi ale půjde spíš o obsah než o technickou stránku. Když jsem se potýkal se šumem (vyhazovali buď na šum nebo na příliš silné odšumění s neostrostí nebo dokonce na obojí), tak jsem si porovnal fotky s dobrým fotografem - on tam měl toho šumu více a nic mu nevyhazovali. Fotky musí být buď hodně zajímavé, a pak se technické nedostatky tolerují, nebo když jsou méně zajímavé tak to musí dohnat vysokou technickou kvalitou. Tj. buď musí být člověk výjimečný autor nebo patlal s balíkem peněz.


Výstižné, obzvlášť s poslední větou souhlasím. I když úplně nejlepší je být výjimečným autorem s balíkem peněz :-)
+Marsan Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 13. květen 2020 09:20

Do toho jeste vstupuje prvek nahody. Pred par mesici jsem nahral nekolik vycvaku z mobilu. Prasacka kvalita, omalovanky, jednim slovem humus... Tema bohate zastoupeno..., a ejhle, dnes jsou z te serie dva bestsellery, ktere se prodavaji nekolikrat kazdy den. Obrazkova loterie ... :)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé