Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod duben » 2. červenec 2020 22:14

ivusakzkrabice píše:Koukám, že na šutru "chybí lidi.."

chybi-lidi.JPG


Pár foteček lidiček mám, ale šutru je fakt nedám..


Tak ono plat pro modely něco stojí, za 0,1$ nezaplatíš ani techniku, ani svůj čas, natoži lidi ... ale tak očividně motivovali k tvoření nového contentu, jak tím tyhle změny okecávali že? ;)
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod ivusakzkrabice » 3. červenec 2020 07:23

Kvůli kytičkárům na SS nepláčou, pláčou po fotkách, jejichž výroba něco stojí..
...dobře jim tak!
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Začátečník » 3. červenec 2020 08:42

ivusakzkrabice píše:Kvůli kytičkárům na SS nepláčou, pláčou po fotkách, jejichž výroba něco stojí..
...dobře jim tak!

A co je to kytičkář? Někdo si počká na sluníčko a vyjde v pyžamu na zahradu cvaknout to kompaktem, někdo se za raritou plahočí do pralesa na druhý konec světa.
Hodnocení: 0
Začátečník
 
IP: 213.195.235.xx

Reputace: 0

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Host » 3. červenec 2020 09:45

Začátečník píše:
ivusakzkrabice píše:Kvůli kytičkárům na SS nepláčou, pláčou po fotkách, jejichž výroba něco stojí..
...dobře jim tak!

A co je to kytičkář? Někdo si počká na sluníčko a vyjde v pyžamu na zahradu cvaknout to kompaktem, někdo se za raritou plahočí do pralesa na druhý konec světa.

Nekdo bezmyslenkovite cvakne kytku a popise ji par slovy, jiny dokonale nafoti bylinku, perfektne ji popise a dokonce na ni i neco vydela... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 46.135.2.xx

Reputace: 0

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 3. červenec 2020 09:54

Začátečník píše:někdo se za raritou plahočí do pralesa na druhý konec světa.

Pokud to někdo dělá jaké koníček, že ho to baví, tak je to skvělé a přinese mu to zážitky na celý život. A na tomto přístupu fotobanky profitují.
Pokud to někdo dělá v dnešní době primárně pro fotobanky, tak by měl navštívit Chocholouška.
Je zřejmé, že pokud chce někdo opravdu vydělávat na fotobankách, musí být schopen za co nejmenších nákladů vyprodukovat žádoucí a dostatečně kvalitní obsah a poměr náklady/kvalita neustále chytře optimalizovat.
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 754
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Host » 3. červenec 2020 11:43

hypotekyfidler.cz píše:
Začátečník píše:někdo se za raritou plahočí do pralesa na druhý konec světa.

Je zřejmé, že pokud chce někdo opravdu vydělávat na fotobankách, musí být schopen za co nejmenších nákladů vyprodukovat žádoucí a dostatečně kvalitní obsah a poměr náklady/kvalita neustále chytře optimalizovat.

To plati asi uplne ve vsech oborech, s vyjimkou dotacnich podvodniku... ;) Fotobanky jsou na ustupu, ale stale jeste schopne nektere jedince uzivit...
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 3. červenec 2020 12:40

Host píše:To plati asi uplne ve vsech oborech, s vyjimkou dotacnich podvodniku... ;) Fotobanky jsou na ustupu, ale stale jeste schopne nektere jedince uzivit...

Ne úplně ve všech. Když se podaří naskočit na správnou vlnu, tak chvíli jedeš a ani nevíš jak. Ve fotobankách se mi to už nepodařilo, v jiných oborech ano. Časem ale vždycky vlna opadne a stane se z toho standardní a "unavné" podnikání.
Fotobanky nejsou na ústupu, to by musela poptávka po obrázcích a videích klesat, ale ona stále stoupá. Jenom to už není pro každého.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 754
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod admin » 3. červenec 2020 13:38

hypotekyfidler.cz píše:
Host píše:To plati asi uplne ve vsech oborech, s vyjimkou dotacnich podvodniku... ;) Fotobanky jsou na ustupu, ale stale jeste schopne nektere jedince uzivit...

Ne úplně ve všech. Když se podaří naskočit na správnou vlnu, tak chvíli jedeš a ani nevíš jak. Ve fotobankách se mi to už nepodařilo, v jiných oborech ano. Časem ale vždycky vlna opadne a stane se z toho standardní a "unavné" podnikání.
Fotobanky nejsou na ústupu, to by musela poptávka po obrázcích a videích klesat, ale ona stále stoupá. Jenom to už není pro každého.


Ta vlna tudy pročla někdy v letech 2006-2012, od té doby je na ústupu - tedy fotobanky jsou na ústupu z hlediska fotobankéřů, protože už jich je prostě moc. A kdo nenaskočil tenkrát, tak se musí hodně odrážet, dobíhat a plavat - no jak říkáš, úmorně podnikat. Ale když ten surf dostatečně roztlačí a najde skryté proudy... no je to mnohem náročnější, ale mě se na tom pořád líbí ta velká setrvačnost, svoboda, neexistující klienti, se kterými bych se musel dohadovat a další. Je mi jasné, že jednou i můj surf uvázne v písku, ale myslím, že jsem ještě dost daleko od břehu :)
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod ivusakzkrabice » 3. červenec 2020 13:55

admin píše:..ale myslím, že jsem ještě dost daleko od břehu :)


A když se budeš tvářit jako kosatka, tak ti Greenpeace či jiní třeba pomůžou zpátky do moře :) ;)


(..jen nás v tom písku nesmí být moc, to některý z nás budou muset nechat chcípnout)
+admin Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Dusan » 3. červenec 2020 14:52

ivusakzkrabice píše:Kvůli kytičkárům na SS nepláčou, pláčou po fotkách, jejichž výroba něco stojí..
...dobře jim tak!

Já to říkal :D přesně dobře jim tak. A teď si vemte, že fotky lidí kupují velké reklamky a magazíny, tedy ti s největšímy tarify. A to se vyplatí :) Dokonce bych řekl, že už na první stránce vyhledávání začínám vidět o level horší fotky...

fotky: keyword woman
4.6.2020 - 36 176 013
3.7.2020 - 31 841 138

fotky: keyword man
4.6.2020 - 25 460 243
3.7.2020 - 19 930 002
Hodnocení: 0
Dusan
 
Příspěvky: 139
Registrován: 4. duben 2017 12:06

Reputace: +40

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé