shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 24. září 2018 21:00

Na malé fotobanky je už dnes naprostá ztráta času cokoliv posílat. Jakž takž to má ještě v ojedinělých případech smysl u těch největších - Shutterstock, Adobe, Getty a ještě snad Depositphotos. Ze všech fotobank roste jedině Istock - Getty. U těch ostatních to vypadá na postupné ukládání se k zimnímu (věčnému) spánku... :|
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Garganel111 » 25. září 2018 06:52

Host píše:Na malé fotobanky je už dnes naprostá ztráta času cokoliv posílat. Jakž takž to má ještě v ojedinělých případech smysl u těch největších - Shutterstock, Adobe, Getty a ještě snad Depositphotos. Ze všech fotobank roste jedině Istock - Getty. U těch ostatních to vypadá na postupné ukládání se k zimnímu (věčnému) spánku... :|

No a co budeme robit potom Istock nestaci k uziveniu. Mozno jedna miska ryze na den a 1500% vykonnost.
Hodnocení: 0
Garganel111
 
IP: 90.64.126.xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod basti » 25. září 2018 07:41

Co mi to jen připomíná? Aneb 3 roky stará analýza, troufám si říct, že vyšla dost přesně - a co považuju za neuvěřitelné je to, že fotobanky ani s jedním vážným problémem nepohly ani o milimetr:

https://stockphotography.cz/smeruji-mik ... -ke-krizi/

Takže z hlediska fotografa je teď třeba být bezohledná mrcha a jít po výdělku. A diverzifikovat, protože microstock jako obživa bude čím dál větší problém.
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: shutterstock

Příspěvekod GreatWhite » 25. září 2018 09:12

já s tím článkem vlastně moc nesouhlasím :) fotobanky pořád navyšují o nějaké malé procenta své zisky, ty žádnou extra krizi nepociťují. Zánik nějakých malých fotobank je přirozený vývoj trhu. Krizi pociťují fotobankéři, protože je jich velké množství. Prostě v dnešní době už nestačí vyfotit pomeranč na stole nebo pampelišku na louce. Obrázky musí mít obsah. Kvalitní tvorba se pořád prodává, důkazem jsou i někteří autoři z tohoto fóra. ;)
+Chalabala, +admin Hodnocení: +2
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: shutterstock

Příspěvekod castyhost » 25. září 2018 09:28

bastiho problemy fotobanky nezajimaji ;-)
+admin Hodnocení: +1
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 25. září 2018 15:40

Jak rychle vám na šutru schvalují fotky? Já se ze dvou až tří dnů dostala u posledních dvou várek na čtyři dny. Vůbec se mi to nelíbí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: shutterstock

Příspěvekod Baldion » 25. září 2018 15:55

ivusakzkrabice píše:Jak rychle vám na šutru schvalují fotky? Já se ze dvou až tří dnů dostala u posledních dvou várek na čtyři dny. Vůbec se mi to nelíbí.

Taky tak. U celé poslední várky, se po čtyřech dnech schvalování objevilo: File Transfer Error: Please check your file and resubmit. To je pak na vraždu. :roll:
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 25. září 2018 16:08

Tím, že mi přijde i šutří ftp pomalé (čím dál víc), tak nahrávám vždy tak po třech až pěti kouskách, tak mi vždycky do chyby "file transfer error" vždy jen ta jedna dávka.
Ale ta "rychlost" schvalování je fakt hrozná, je to od té poslední chyby na šutru, časy se stále prodlužují a skoro se neprodávají nové fotky, protože prostě zapadnou..
Tak aspoň člověk ví, že není v tomhle problému sám
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: shutterstock

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 25. září 2018 17:31

basti píše:Co mi to jen připomíná? Aneb 3 roky stará analýza, troufám si říct, že vyšla dost přesně - a co považuju za neuvěřitelné je to, že fotobanky ani s jedním vážným problémem nepohly ani o milimetr:

https://stockphotography.cz/smeruji-mik ... -ke-krizi/

Takže z hlediska fotografa je teď třeba být bezohledná mrcha a jít po výdělku. A diverzifikovat, protože microstock jako obživa bude čím dál větší problém.


Hele Basti, proč ty si nezaložíš fotobanku, když víš tak přesně, co mají dělat?

Šutr měl v roce 2015, kdy jsi to psal, obrat 425 mil USD, v roce 2017 měli obrat 567 mil USD a 2018 bude opět výš. Četl jsem nějaký článek od Alamy, kde si pochvalují, že ještě nikdy neprodávali tolik obrázků, jako teď.
Velké fotobanky žádné problémy nemají, problémy mají pouze fotobankéři.
+Marsan Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 754
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: shutterstock

Příspěvekod basti » 25. září 2018 18:27

Hm, a všimli jste si třeba na fórech mimo fotobankéřská kolik zákazníků si čím dál víc stěžuje na brutální spam a generický balast? Proto taky ten růst fotobank docela solidně zpomalil a bude zpomalovat dál, což pro nás znamená ještě méně prodejů.

Ohledně "foťte kvalitu, lepší, větší, krásnější, náročnější" - jistě, ale proč bych proboha takové fotky dával na microstock, když za ně jinde dostanu mnohem víc? Jak jsem psal v článku, prostě je neudržitelné fotit čím dál lépe a dráž a vydělávat čím dál méně.

Mimochodem, když se tedy fotobankám daří čím dál lépe, proč se nedaří lépe fotografům?

PS: Fotobanku jsem měl, epesní krach řekl bych, takže úplně přesně vím jak to podělat ;)
+Egeris Hodnocení: +1
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron