shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod Chalabala » 25. září 2018 18:34

Basti, potom je ještě jedno lepší řešení než fotit lépe a dráž, jak píšete. Co to zkusit lépe a levněji? :-)
+belinka, +shalom3 Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: shutterstock

Příspěvekod castyhost » 25. září 2018 18:52

mozna basti potrebujes vlit foto muzu do zil :-o

uz jsem nekde psal, podzimni reka nikoho nezajima, zamilovana pani u podzimni reky uz jo

ted jsem koukal, fall foliage ma na SS 9 992 stranek
fall foliage woman 417 stranek
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod GreatWhite » 25. září 2018 19:04

:D basti neposuzuj všechny podle sebe ;) jsou i fotografové, kterým se daří lépe. A ti zákazníci co si stěžují (a vždycky se najde někdo kdo si stěžuje) můžou nakupovat na getty images nebo offset, ať si připlatí ;) a promiň, ale nemůžu si odpustit kontrolní otázku: je 567 méně než 425?
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: shutterstock

Příspěvekod castyhost » 25. září 2018 19:33

no,
k rustu objemu db prodeje o tolik nevyrostly
na pocet prodeju dostavame diky novym cenam mene penez
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 25. září 2018 20:25

Tohle je boj, který celkem jistě nemůžeme vyhrát a bohužel ani se v tom opravdu dlouhodobém horizontu udržet. My služebně starší máme určitou výhodu ve velkých, zavedených portfoliích. Dobře umístěných bestsellerech (stačí jen malá změna vyhledávacího algoritmu a je to jinak). Dobře vím i od schopnějších kolegů než jsem já, že od určitého okamžiku, velikosti portfolia, hranice výdělku, atd., začnete klesat a tenhle trend neobrátíte ani kdyby jste se rozkrájeli. Když pominete klasické tržní faktory - nabídku, poptávku, kvalitu, cenu, atd., tak tady stále budou vaše fyzické a především psychické limity. Syndrom vyhoření je jenom jeden z mnoha faktorů ovlivňující lidské tvůrčí schopnosti. Fandím panu Chalabalovi a jeho tvorbu považuji za velmi kvalitní, ale ani tohle není na dlouhá léta.
Vzhledem k tomu, že mám vztah k bezmotorovému létání, bych současný stav přirovnal k hezkému přeletu, kdy odpojíte aerovlek, nastoupáte do maximální letové hladiny a potom už jen vyhlížíte mráčky a hledáte tu správnou termiku abyste ještě chvíli ve vzduchu vydrželi. Zároveň je vám jasné, že na zem se budete muset tak jako tak vrátit... Jako úspěch bych bral pokud mi z toho letu něco hezkého zůstane..., nemusí to být jen vzpomínka.... :)
+Egeris, +basti, +ivusakzkrabice Hodnocení: +3
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod admin » 25. září 2018 21:25

Host píše:Tohle je boj, který celkem jistě nemůžeme vyhrát a bohužel ani se v tom opravdu dlouhodobém horizontu udržet. My služebně starší máme určitou výhodu ve velkých, zavedených portfoliích. Dobře umístěných bestsellerech (stačí jen malá změna vyhledávacího algoritmu a je to jinak). Dobře vím i od schopnějších kolegů než jsem já, že od určitého okamžiku, velikosti portfolia, hranice výdělku, atd., začnete klesat a tenhle trend neobrátíte ani kdyby jste se rozkrájeli. Když pominete klasické tržní faktory - nabídku, poptávku, kvalitu, cenu, atd., tak tady stále budou vaše fyzické a především psychické limity. Syndrom vyhoření je jenom jeden z mnoha faktorů ovlivňující lidské tvůrčí schopnosti. Fandím panu Chalabalovi a jeho tvorbu považuji za velmi kvalitní, ale ani tohle není na dlouhá léta.
Vzhledem k tomu, že mám vztah k bezmotorovému létání, bych současný stav přirovnal k hezkému přeletu, kdy odpojíte aerovlek, nastoupáte do maximální letové hladiny a potom už jen vyhlížíte mráčky a hledáte tu správnou termiku abyste ještě chvíli ve vzduchu vydrželi. Zároveň je vám jasné, že na zem se budete muset tak jako tak vrátit... Jako úspěch bych bral pokud mi z toho letu něco hezkého zůstane..., nemusí to být jen vzpomínka.... :)


Tohle je moc hezky napsané a hlavně je to trefné! Největší problém pro autory (fotek i ilustrací) je v tom, že jich je moc. V začátcích fotobank byl mnohem zajímavější poměr nabídky a poptávky. V současnosti ta nabídka roste mnohem rychleji než poptávka. A vlastně díky tomu si s námi můžou fotobanky dělat co chtějí.

To srovnání s létáním je geniální! Já jsem momentálně ve fázi, kdy jsem sice už na sestupné dráze ale daří se mi chytat nové proudy a nespadnout moc dolů... Co je ale mnohem důležitější je to, že jsem se naučil létat a to mi žádná fotobanka nevezme - tedy že jsem se naučil perfektně ovládat Adobe Illustrátor a není pro mě problém po dopadu na zem se živit jako hodně dobrý grafik. Nehledě na to, že to přistávání bude pár let ještě trvat.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: shutterstock

Příspěvekod GreatWhite » 25. září 2018 21:50

všechno jednou skončí 8-) no zatím nemají zákazníci alternativu v poměru cena/požadovaný produkt a setrvačný dojezd fotobank by měl každého připravit na měkký dopad
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: shutterstock

Příspěvekod Bananaboy » 26. září 2018 07:12

A čo tak namiesto depresívnych úvah o pristávaní sem napísať nejaký nápad, ako by sa dalo stále letieť. Nejaké nové cesty na odbyt našich grafík, alebo tvorba nových formátov, ktorými ešte nie sú fotobanky zahltené. Som otvorený akémukoľvek nápadu. Ja som uvažoval napríklad o 3D modeloch o ktoré bude stále väčší záujem a málokto ich dokáže tvoriť. Taktiež mi napadlo robiť InDesign templaty, pretože by to bola perfektná recyklácia vektorov do iného formátu a spôsobu použitia. Lenže InDesign templaty ešte prakticky nikde neberú.

Mne sa osobne ešte pristávať nechce. Asi by som sa podobne ako admin uživil ako hodne dobrý grafik, pretože som sa naučil perfektne pracovať s Illustratorom, ale keď si predstavím zháňať klientov a jednať s nimi, tak ma berie hrôza, celý sa spotím a je mi nevoľno. A trpieť v nejakej firme pod náladovým šéfom, to je snáď ešte horšie.

Ak teda niekedy dolietam a pristanem na zem, tak asi radšej pôjdem na pracák a stanem sa profesionálnou sockou vyciciavajúcou náš "skvelý" sociálny systém.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: shutterstock

Příspěvekod admin » 26. září 2018 08:45

Bananaboy píše:Mne sa osobne ešte pristávať nechce. Asi by som sa podobne ako admin uživil ako hodne dobrý grafik, pretože som sa naučil perfektne pracovať s Illustratorom, ale keď si predstavím zháňať klientov a jednať s nimi, tak ma berie hrôza, celý sa spotím a je mi nevoľno. A trpieť v nejakej firme pod náladovým šéfom, to je snáď ešte horšie.

Ak teda niekedy dolietam a pristanem na zem, tak asi radšej pôjdem na pracák a stanem sa profesionálnou sockou vyciciavajúcou náš "skvelý" sociálny systém.


Těch možností je spousta. V současnosti mi chodí tak jedna dvě grafické zakázky týdně a při tom žádné nesháním a všechny je odmítám. Kromě dělání grafiky ji můžeš také učit - ať už online nebo offline :) No a nechat se zaměstnat a mít šéfa, tak to už si dnes nedovedu představit. Mě osobně se spíše rozjíždí nějaké vlastní projekty, přijde mi to smysluplnější, zábavnější, ale také pracnější...
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: shutterstock

Příspěvekod Chalabala » 26. září 2018 10:17

Host píše:Tohle je boj, který celkem jistě nemůžeme vyhrát a bohužel ani se v tom opravdu dlouhodobém horizontu udržet. My služebně starší máme určitou výhodu ve velkých, zavedených portfoliích. Dobře umístěných bestsellerech (stačí jen malá změna vyhledávacího algoritmu a je to jinak). Dobře vím i od schopnějších kolegů než jsem já, že od určitého okamžiku, velikosti portfolia, hranice výdělku, atd., začnete klesat a tenhle trend neobrátíte ani kdyby jste se rozkrájeli. Když pominete klasické tržní faktory - nabídku, poptávku, kvalitu, cenu, atd., tak tady stále budou vaše fyzické a především psychické limity. Syndrom vyhoření je jenom jeden z mnoha faktorů ovlivňující lidské tvůrčí schopnosti. Fandím panu Chalabalovi a jeho tvorbu považuji za velmi kvalitní, ale ani tohle není na dlouhá léta.
Vzhledem k tomu, že mám vztah k bezmotorovému létání, bych současný stav přirovnal k hezkému přeletu, kdy odpojíte aerovlek, nastoupáte do maximální letové hladiny a potom už jen vyhlížíte mráčky a hledáte tu správnou termiku abyste ještě chvíli ve vzduchu vydrželi. Zároveň je vám jasné, že na zem se budete muset tak jako tak vrátit... Jako úspěch bych bral pokud mi z toho letu něco hezkého zůstane..., nemusí to být jen vzpomínka.... :)



V každém případě děkuji za podporu. Nevím co jsou dlouhá léta, ale i po osmi letech jsem stále spokojený a ano, je mi jasné, že to tak nemusí šlapat napořád. Příměr s létáním se sice pěkně čte, ale nemusí být úplně přesný. Nevím, třeba to tak je a třeba není. Osobně ale dělám maximum, abych nebyl závislý na jedné fotobance. Pokud se zadrhne ta nejvýdělečnější (zatím je to u mě stále Shutterstock), tak to bude nemilé, ale neohrozí mě to. A hlavně nesnažím se bojovat s množstvím, to nikdy nemůžu vyhrát a podle mě je to cesta na přistání. Věřím, že ještě minimálně několik let budu prodávat svět kolem sebe a uvidíme kam se dostanu. Na chmúry je vždycky dost času a jak psal Admin, fotobanky jsou slušná škola :-)
+Baldion, +ivusakzkrabice Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé