shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 1. březen 2019 21:01

Michal H. píše:
Bananaboy píše:
shalom3 píše: Mně momentálně každej den vyházej polovinu dávky a ty zamítnutý zatím nenahrávám znovu, spíš přemýšlím nad tím jestli na to maj nějakej porovnávač, nebo to je pořát ještě na lidech. Protože i když to jsou recyklace tak maj pořát prodejní potenciál, když původní obrázky nahrajem ve špatnou chvíli :D



Když v dnešní době někomu vyhodí na šutru polovinu dávky, tak to tedy už musí být "materiál"... :shock: :roll: A to se POŘÁT ( :lol: ) vyplatí... :mrgreen:
+Lenka Hodnocení: +1
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Bananaboy » 1. březen 2019 21:16

Michal H. píše:Poslední dobou taky řeším jak se vyhnout vyhazování za podobnost, protože co si budem říkat, aby se nám to trochu vyplatilo tak prostě recyklovat musíme. Mně momentálně každej den vyházej polovinu dávky a ty zamítnutý zatím nenahrávám znovu, spíš přemýšlím nad tím jestli na to maj nějakej porovnávač, nebo to je pořát ještě na lidech. Protože i když to jsou recyklace tak maj pořát prodejní potenciál, když původní obrázky nahrajem ve špatnou chvíli :D

Všimol som si napríklad, že v obrázkoch ktoré mi vyhodili som neurobil žiadnu zmenu v názve a ani v kľúčových slovách. V ďalších podobných obrázkoch v ktorých som urobil nejakú malú zmenu v názve, alebo v kľúčových slovách, tak tie dnes prijali, hoci to boli tiež recyklácie a podobné už tiež v portfóliu mám. To by mohlo napovedať, že podobné obrázky možno kontrolujú nejakým skriptom na základe názvu a kľúčových slov a keď sa nájde úplná zhoda, tak skript vyhodnotí, že podobný obrázok už v databáze existuje. Nie som si ešte istý. Budem to ďalej pozorovať, ale ak by tomu tak bolo, tak by stačilo trochu poupraviť keywordy, alebo názov a skript by ten obrázok nerozoznal ako podobný.
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: shutterstock

Příspěvekod PandaWild » 1. březen 2019 21:26

Jo asi to bude mít logiku, že výchozím pro ně je automatické porovnání na (alespoň jakousi minimální) shodu kw a titulků, to je dobrý postřeh. A pak až přijde na řadu optické porovnání editorem. Úplnou shodu obrázků mohou detekovat automaticky, ale podobnost grafiky by se špatně vyhodnocovala automatem, tak jim to zřejmě vyjede seznam s 90% podobností kw, tam už je velká šance najít podobnost, aniž by museli hledat v milionech obrázků. Takže jen najít hranici, kolik slov je nutné změnit, aby se jim to nezahrnulo do nalezených shodných výsledků. (možná stačí změnit jen 1 slovo?)
+Bananaboy Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: shutterstock

Příspěvekod Bananaboy » 1. březen 2019 21:50

PandaWild píše:(možná stačí změnit jen 1 slovo?)

Áno, jedno slovo bude možno stačiť. Dnes mi prijali napríklad vektorový obrázok žltého ukulele, kde som len zmenil v názve a kľúčových slovách slovo "Yellow". Pritom už mám v portfóliu jeho zelenú, ružovú, červenú a prírodne drevenú verziu. ;) Sú to úplne totožné obrázky. Len farba je zmenená. Ale samozrejme viac zmenených slov by mohlo dať ešte väčšiu istotu, že skript nevyberie podobný obrázok z portfólia do užšieho výberu na vizuálnu kontrolu editorom.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 1. březen 2019 22:53

Já jsem si nějak zvykla u podobných obrázků překopat jednak pořadí slov v titulku a jednak pořadí samotných klíčových slov. Je možné, že se třeba vyhledává i podle pořadí, a tak by se mohla i zvýšit šance na vyhledání.
+Lenka Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod vendakr » 2. březen 2019 16:39

Ahoj, jde se vám připojit na shutterstock přes ftp? Mně to furt dnes hlásí chybu, přitom včera v pohodě. Dělám to furt stejně. Tak jestli je chyba na mé straně nebo na jejich... Díky
Hodnocení: 0
vendakr
 
Příspěvky: 51
Registrován: 3. září 2015 17:26

Reputace: +9

Re: shutterstock

Příspěvekod castyhost » 2. březen 2019 17:07

napoprve ne
napodruhe po 5sec jo
filezilla
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 2a00:1028:8b43:9082:bd93:ee05:87fa:65xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod vendakr » 2. březen 2019 17:15

Díky. Já taky filezilla, ale pořád mi to hlásí "Připojení uzavřeno serverem". Tak nevím... Nechám to chvilku uležet, třeba se to umoudří...
Hodnocení: 0
vendakr
 
Příspěvky: 51
Registrován: 3. září 2015 17:26

Reputace: +9

Re: shutterstock

Příspěvekod castyhost » 2. březen 2019 18:13

zkusil jsem znova, stejny proces
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 2a00:1028:8b43:9082:bd93:ee05:87fa:65xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 2. březen 2019 22:36

Poslední 3 dny se mi sem tam u ftp stane, že dám připojit a okamžitě mi vyskočí "time out" zkusím ihned znovu a jede to..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron