GDPR

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: GDPR

Příspěvekod PandaWild » 25. květen 2018 13:23

U vstupu je cedule informující že se tam fotí a kdo má povolené focení a jak je označený a na jaké účely budou fotky použité, a návštěvník svým vstupem vyjadřuje souhlas s focením. Pokud s focením nesouhlasí, má vyhledat označeného fotografa a informovat ho, že si nepřeje být focený, fotograf se těmto lidem pak v záběru musí vyhýbat.

Ještě jsou pak nějaké rozdíly v tom, zda se fotky pak dávají na sociální sítě (chápe se to jako osobní použití a ne jako zpracování). A také něco ohledně toho, zda má fotograf zpravodajskou licenci (zpravodajská licence opravňuje ke zpracování fotek s lidmi ze zákonného důvodu).
Hodnocení: 0
PandaWild

Reputace: +1562

Příspěvekod ypres.bass » 25. květen 2018 15:02

Od Profimedia mi právě přišlo tohle...
Dobrý den,

s ohledem na účinnost Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů fyzických osob ze dne 27.4.2016 se na Vás obracím se žádostí o sdělení, že zpracováváte osobní údaje subjektů údajů v souladu s tímto Nařízením.

Pokud je tomu tak, zašlete nám prosím obratem během dnešního dne doplněné a podepsané čestné prohlášení, posílané v příloze, zpět na náš e-mail: servis@profimedia.cz

S ohledem na to, že jsme od Vás doposud nedostali žádný dokument, který by nám potvrzoval, že zpracováváte osobní údaje v souladu s Nařízením, zadáváme našim právníkům přípravu smluvní dokumentace, která by obsahovala prohlášení a postupy ochrany osobních údajů dle předmětného Nařízení a tato by následně zasílané čestné prohlášení nahradila. Uvedenou dokumentaci k Vašemu podpisu pošleme během následujících dnů.

S pozdravem,

tak jsem jim odepsal, že to fotím jako editorial a krom IPTC nic nezpracovávám
www.stanislavkolarik.cz | www.smag.cz
ypres.bass

Reputace: +32

Příspěvekod jisk » 25. květen 2018 15:31

Děkuji za odpověď. Psal jsem pořadateli ať připraví informativní ceduli že se tam bude fotit, já jako fotograf a že mi případně mají říct pokud nechtějí být na fotkách. A ať ji umístí před vstupem. Mělo by to tedy být dostačující.
Je v mém případě nahrání na muj web a fb stránku brané jako osobní použití nebo zpracování (na to bych neměl oprávnění-nemám žádnou zpravodajskou licenci)?
jisk

Reputace: 0

Příspěvekod ivusakzkrabice » 25. květen 2018 16:44

ypres.bass píše:Od Profimedia mi právě přišlo tohle...
Dobrý den,

s ohledem na účinnost Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů fyzických osob ze dne 27.4.2016 se na Vás obracím se žádostí o sdělení, že zpracováváte osobní údaje subjektů údajů v souladu s tímto Nařízením.

Pokud je tomu tak, zašlete nám prosím obratem během dnešního dne doplněné a podepsané čestné prohlášení, posílané v příloze, zpět na náš e-mail: servis@profimedia.cz

S ohledem na to, že jsme od Vás doposud nedostali žádný dokument, který by nám potvrzoval, že zpracováváte osobní údaje v souladu s Nařízením, zadáváme našim právníkům přípravu smluvní dokumentace, která by obsahovala prohlášení a postupy ochrany osobních údajů dle předmětného Nařízení a tato by následně zasílané čestné prohlášení nahradila. Uvedenou dokumentaci k Vašemu podpisu pošleme během následujících dnů.

S pozdravem,

Tohle mi přišlo taky, dnes v 15:30 a v textu bylo OBRATEM JEŠTĚ DNES..
nejsem už ani u svýho PC ani u tiskárny, natož u skeneru, takže asi budou muset počkat do pondělí, jakože se prd stane, protože já žádné osobní údaje nezpracovávám, u všech fotek dávám u releasů NE :) ;) :D
ivusakzkrabice

Reputace: +238

Příspěvekod michaela » 25. květen 2018 18:21

Ahojky,
co myslíte, má autor prodávající své fotky přes fotobanky právo mít u svých děl své jméno - pokud samozřejmě chce - buď pravé nebo nick? Jedna fotobanka nemá u fotky žádného autora, ani odkaz na jeho další práce. Jako autor tam chci své jméno a prý to "technicky" nejde, což je samozřejmě nesmysl. Nejde o porušení mých autorských práv? Díky za Vaše názory,

M.
michaela

IP: 86.49.72.1xx

Příspěvekod ypres.bass » 25. květen 2018 19:39

ivusakzkrabice píše:
ypres.bass píše:Od Profimedia mi právě přišlo tohle...
Dobrý den,

S pozdravem,

Tohle mi přišlo taky, dnes v 15:30 a v textu bylo OBRATEM JEŠTĚ DNES..
nejsem už ani u svýho PC ani u tiskárny, natož u skeneru, takže asi budou muset počkat do pondělí, jakože se prd stane, protože já žádné osobní údaje nezpracovávám, u všech fotek dávám u releasů NE :) ;) :D

spíš si myslím, že to je další kulišárna komu pak rozeslat žaloby za nějakou hovadinu... nějaký bílý kůn je zažaluje, oni to vyřeší smírem a po mně to budou pak požadovat
www.stanislavkolarik.cz | www.smag.cz
ypres.bass

Reputace: +32

Příspěvekod Návštěvník » 27. květen 2018 07:20

Návštěvník

IP: 185.67.188xx

Příspěvekod shalom3 » 27. květen 2018 10:55