Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Pedro » 12. červenec 2016 08:41

PandaWild píše:No jo chce to i nějaký umělecký cit, tohle by asi těžko prošlo. :lol: (vektorizace fotek asi nebude ta nejlepší cesta) Jo a - volby efektu dvojklikem na ikonu, velikost Alt(+Shift)+táhnout myší s levým tlačítkem (kdyby někdo nevěděl jako já).
Sea-Eagle.jpg

Ten orel, to je perla! Už jsem se po ránu dlouho tak nenasmál :D Díky za to Pando! :D
+PandaWild, +Ravennka Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Pedro
 
Příspěvky: 369
Registrován: 24. únor 2014 15:33

Reputace: +78

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Marek77 » 12. červenec 2016 13:15

PandaWild píše:Sice píše "Watercolor Painting", ale vektorizovaná ruční malba asi těžko, neudělá takové tenké čáry a průhledné překryvy. ... Zkouším deformace v AI, ale nenacházím nic, co by se tomu blížilo, tak zatím teda netuším. :-(

Ten efekt stočení do spirály v malé oblasti obrazu jsem se už dřív marně snažil v něčem dosáhnout (i v TexiGen) - něco ve stylu Van Goghovy Hvězdné noci. S takovou deformací by se daly dělat hezké efekty.


Tu je tutorial na vytvaranie podobneho stylu ako ten Van Gogh, aspon myslim, ze je to podobne. Ale je k tomu nutny asi plateny plugin do Ai.
+PandaWild Hodnocení: +1
Marek77
 
Příspěvky: 82
Registrován: 2. duben 2016 14:07

Reputace: +7

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 16. červenec 2016 00:26

Třeba to někoho nenapadne, tak jenom malé přinakopnutí - Máte-li něco tureckého, je pravý čas to vytáhnout a hodit to na fb teď, hned... ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod cobraCZ » 16. červenec 2016 18:21

Taky se vám poslední 3 dny skoro zastavily prodeje? Předtím docela paráda a najednou jak když utne. Není zas nějaký celosvětový svátek? :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
cobraCZ
 
Příspěvky: 105
Registrován: 10. říjen 2014 14:39

Reputace: +25

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 16. červenec 2016 20:24

SS - středa super, čtvrtek extrémní bída - horší jak víkend, pátek super, dneska totální trága... nechci ponižující nulu!

Ostatní tak nesleduju...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Marek77 » 16. červenec 2016 21:19

SS - pondelok super, utorok super, streda normal, stvrtok slabo, piatok super, dnes katastrofa. :?
Hodnocení: 0
Marek77
 
Příspěvky: 82
Registrován: 2. duben 2016 14:07

Reputace: +7

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 17. červenec 2016 17:24

styna píše:Ahojte, poradíte, jestli existuje nějaký program na dávkovou konverzi z PDF do JPG/PNG?
Gimp, photoscape PDF neberou. Inkscape ho bere, ale netuším, jestli umí dávkově převod do PNG. Máte nějaký tip?

S Inkscape se dá dávkově převádět PDF na PNG systémovým povelovým souborem něco.cmd, obsah asi takhle (je to jeden řádek, mezi těmi pomlčkami a "export" není mezera, na konci řádku nastavit to dpi=? tak aby byly rozumné výstupní rozměry):

Kód: Vybrat vše
@for %%i in (*.pdf) do @"C:\Program Files (x86)\Inkscape\Inkscape.com" "%%i" --export-png="%%~ni.png" --export-dpi=800

Případně místo --export-dpi tam mohou být parametry --export-width a --export-height.

Pak se ještě doporučuje jako dobrý konvertor ImageMagick. V něm je program convert (možná se musí doplnit úplná cesta k programu, do uvozovek) a dávková konverze se pak dá dělat opět povelovým souborem cmd, asi tak nějak (nastavit hustotu density na potřebné rozměry):

Kód: Vybrat vše
@for %%i in (*.pdf) do @convert -density 800 "%%i" "%%~ni.jpg"
+styna Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod styna » 17. červenec 2016 18:00

Díky, jdu to vyzkoušet. Dotaz jsem omylem smazala. Chtěla jsem ho editovat, ale dělat něco s dětmi za zády se občas nevyplatí. V nepozornosti jsem potrdila smazání .

Kam se ten povel píše? Do příkazového řádku? Nikdy jsem to nezkoušela...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
styna
 
Příspěvky: 1041
Registrován: 14. září 2013 06:20

Reputace: +40

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 17. červenec 2016 18:58

Tyto příkazy se zapíšou do povelového souboru, např. konverze.cmd, který se pak spustí. Dalo by se i přímo do příkazového řádku, ale pak by se muselo psát o znak % méně.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod styna » 17. červenec 2016 19:31

Můžete mi pls někdo polopatisticky vysvětlit, co je to povelový soubor a co s ním? Případně hodit odkaz, kde se to dočtu? Jak vyvolat příkazový řádek a vypsat "Ahoj" si pamatuju. Toť vše :oops: Na google jsem našla akorát ukázky povelového souboru...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
styna
 
Příspěvky: 1041
Registrován: 14. září 2013 06:20

Reputace: +40

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé