Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 25. srpen 2016 10:07

K dokonalosti tomu právě chybí to zvířátko ;) měla by přijít kočička, otřít se o Tebe.. a kdyby přišel pejsek a zvednul nožku, tak by ses jistě dostal i do nějakých zvířecích kompilací, a nebo failů :mrgreen:
+PandaWild, +duben Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod styna » 26. srpen 2016 17:18

Trochu off topic: Hledám si práci a zrovna se vyskytla nabídka v jedné firmě která se specializuje na plastové zákaznické karty. Docela mě ta nabídka zaujala, ale nejsem si jistá, jestli jsem plně pochopila náplň práce. Poradíte mi pls co si mám přesně představit jako přípravu grafických a technických podkladů pro výrobu? Případně na co bych měla zaměřit svou pozornost před pohovorem atd. ?

Díky za tipy ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
styna
 
Příspěvky: 1041
Registrován: 14. září 2013 06:20

Reputace: +40

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Host » 26. srpen 2016 17:56

Asi bych řekl spíš to, o čem nemluvit... Někteří zaměstnavatelé v oboru reklamy a příbuzných oborů, velmi obtížně nesou skutečnost, že by jejich zaměstnanec provozoval na přivýdělek podobnou činnost jako v zaměstnání. Chlubit se svým portfoliem ve fotobankách nemusí být zrovna výhra. Co kdyby jste, nedejbože, používala grafické prvky vytvořené pro zaměstnavatele i v microstocku... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod styna » 26. srpen 2016 18:03

Host píše:Asi bych řekl spíš to, o čem nemluvit... Někteří zaměstnavatelé v oboru reklamy a příbuzných oborů, velmi obtížně nesou skutečnost, že by jejich zaměstnanec provozoval na přivýdělek podobnou činnost jako v zaměstnání. Chlubit se svým portfoliem ve fotobankách nemusí být zrovna výhra. Co kdyby jste, nedejbože, používala grafické prvky vytvořené pro zaměstnavatele i v microstocku... ;)


To beru v potaz. Odkazovat na portfolio nechci už jen proto, že ho nemám na takové úrovni, abych na něj mohla odkazovat.
Víc mě teď zajímá co by mohlo být náplní a co bych měla vědět. V rámci pátrání jsem dobrouzdala až na seminář O přípravě dat k tisku od Martina Novotného. Přiučila jsem se něco o problematice RGB/CMYK
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
styna
 
Příspěvky: 1041
Registrován: 14. září 2013 06:20

Reputace: +40

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Host » 26. srpen 2016 18:25

Dobře zvládnutý Color manegement bude asi jednou z naprosto základních dovedností pro tohle zaměstnání... To, co sežere fotobanka, nemusí být v předtiskové přípravě dobré ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 26. srpen 2016 18:33

Jo s utajením portfolia je dobrá připomínka. Minimálně by bylo podezření, že by ses tomu mohla věnovat v pracovní době nebo zneužívat firemní prostředky. Nebo své firemní výtvory pak prodávat na fotobankách. Ale ukázky prací by se hodily, nejlépe ukázat v notebooku.

Co by chtěli, to mi přijde docela jasné. V titulním pruhu jejich www jsou vidět ukázky karet které dělají (čipové, RFID, klíčenky) a co by chtěli po Tobě - připravit grafiku (nejlépe v Corelu) pro CMYK tisk, podle požadavků zákazníka a příp. s jeho grafikou a s popisnými texty. Asi by sis mohla zkusit udělat pár návrhů karet podle příkladů (v CMYK a v Corelu nebo AI, co umíš víc), a to pak i předvést. Tady jsou teorie asi k ničemu, nejlíp vyzkoušet si sama nějaké návrhy - pro předvedení vůbec nebude vadit, když se inspiruješ cizí tvorbou, v té záplavě ty vzory jistě nebudou znát a není to fotobanka aby byli na malé napodobení hákliví. Jistě pak budou chtít i připravit nějaké ukázkové šablony pro zákazníky.

Na stránce s možnostmi uvádějí i efekty které se musí zahrnout do grafiky, tak abys měla představu oč se jedná - ochranné prvky, podpisové pole.

Jen mi není jasné, co myslí tím "analýza dat" a znalost Access, jakoby chtěli i nějaké účtování nebo statistiky.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 26. srpen 2016 19:53

styna píše:Poradíte mi pls co si mám přesně představit jako přípravu grafických a technických podkladů pro výrobu?


Tohle najdeš v každé práci - jde o to být schopna dodržet výstup takový, jaký oni chtějí. Např. když po Tobě chtějí tu kartu v CMYKu, že jim nebudeš navrhovat místo toho A4 v RGB :mrgreen:

Nicméně připravit si pár ukázek karet je určitě dobrý nápad a klidně vyčóruj někde fotky, abys to měla zajímavější. Nějaké licence neřeš, je to úplně soukromá věc, nikde to nepoužiješ, nikam ven se to nedostane... jenom to ukážeš u toho pohovoru. A osobně doporučuju přijít s úsměvem a dobře naladěná, to je půl úspěchu.
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 28. srpen 2016 22:26

A já se divil, čím to je, že mám poslední dobou tolik nových nápadů: https://www.novinky.cz/veda-skoly/412537-alzheimer-podle-vedcu-rozviji-kreativitu.html
+Lenka, +PandaWild Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Lenka » 29. srpen 2016 05:29

Tak prodáno: http://www.shutterstock.com/pic-4641318 ... white.html
Jdu mastit další - a těším se, že mi na konci týdne šutr prokáže laskavost a prozradí, kdo tohle kupuje. :lol:
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Lenka » 29. srpen 2016 06:22

hypotekyfidler.cz píše:A já se divil, čím to je, že mám poslední dobou tolik nových nápadů: https://www.novinky.cz/veda-skoly/412537-alzheimer-podle-vedcu-rozviji-kreativitu.html


Tak to jsem ráda, že je to takhle, to je asi nějaký nový výzkum, já jsem kdysi četla zpopularizovanou případovou studii, kdy nějaký malíř s postupující demencí (teď už nevím jakého druhu) měl každej den namalovat jeden obraz a oni je odatovali a shromažďovali a bylo tam vidět, jak napřed kreslil celkem realisticky (byl to autoportrét) a postupně se propracoval přes různý abstrakce, kterejma kompenzoval, že zapomněl, jak se to dělá, až ke klasickejm hlavonožcům až jednoho dne došlo k tomu, že nevěděl, na co to plátno má použít. A tak asi dopadnu i já, pokud dřív neoslepnu. :lol:
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot]