Paypal

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Paypal

Příspěvekod anik » 7. únor 2016 09:29

Tak super, že jsi nic nevyplnila, to je dobře! V tom případě není nutno dál řešit. Tím si projde každý začátečník, já už jsem vytrénovaná ze Skrillu (alternativa k Paypalu), kde mi podobné emaily taky ze začátku chodily a nevěděla jsem, co s tím - naštěstí k tomu byla tehdy diskuze na anglickém microstock fóru.
Hodnocení: 0
anik
 
Příspěvky: 69
Registrován: 26. srpen 2014 17:30

Reputace: +3

Re: Paypal

Příspěvekod IM_foto » 7. únor 2016 09:30

anik píše:Další věc je emailová adresa, ze které ti to přišlo


To není tak úplně pravda. Email odesilatele je plně volitelný odesilatelem. Nesouvisí s "vlastnictvím" konkrétní schránky. Běžný emailový klient samozřejmě nenabizí možnost změnit si svoji adresu, ale s trochou programování lze odeslat email s odresou odesilatele libovolnou.

Podle toho bych se tedy 100% neřídíl. Podvodný email může klidně přijít ze service@paypal.com, respektive se tak tvářit...
+Ravennka, +ahas, +duben, +soim Hodnocení: +4
IM_foto
 
Příspěvky: 172
Registrován: 30. srpen 2013 06:49

Reputace: +26

Re: Paypal

Příspěvekod PandaWild » 7. únor 2016 09:39

Josline píše:...Opět, aby se člověk bál na něco zeptat na fóru.. ://
Děkuji
Z toho si nic nedělej. Lidi mají různé reakce, někdo třeba vrčí jen tak z principu z povahy, ale nemyslí to zle.
+Josline, +Miky, +Pedro, +admin Hodnocení: +4
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Paypal

Příspěvekod anik » 7. únor 2016 09:40

IM_foto píše:
anik píše:Další věc je emailová adresa, ze které ti to přišlo


To není tak úplně pravda. Email odesilatele je plně volitelný odesilatelem. Nesouvisí s "vlastnictvím" konkrétní schránky. Běžný emailový klient samozřejmě nenabizí možnost změnit si svoji adresu, ale s trochou programování lze odeslat email s odresou odesilatele libovolnou.

Podle toho bych se tedy 100% neřídíl. Podvodný email může klidně přijít ze service@paypal.com, respektive se tak tvářit...


To nevím, takové znalosti nemám, ale nikdy mi podvodný email nepřišel z takto oficiální adresy. Předpokládala bych, že to má Paypal nějak ošetřené - protože kdyby stačila jen trocha programování, tak to asi probíhá masově, ne? Tobě někdy takový mail přišel?

Co se týká toho oslovení, ještě bych přidala jednu zkušenost, stalo se mi u Skrillu, že mi přišel podvodný mail s oslovením, kde bylo moje jméno nahrazeno emailovou adresou (aby to jako vypadalo věrohodně...), čili něco jako "Dear jana.novakova@seznam.cz" - tak na to taky pozor.
-IM_foto Hodnocení: -1
anik
 
Příspěvky: 69
Registrován: 26. srpen 2014 17:30

Reputace: +3

Re: Paypal

Příspěvekod PandaWild » 7. únor 2016 09:44

anik píše:...Předpokládala bych, že to má Paypal nějak ošetřené...
Tohle není věc PayPal, ten to neovlivní. Kdokoliv může při odesílání spamového emailu podhodit jakoukoliv falešnou adresu odesílatele. Děje se to často, ale je to spamový podvod a proto to servery hlídají a když něco odhalí tak se snaží odesílatele blokovat.
+IM_foto, +ahas, +soim Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Paypal

Příspěvekod IM_foto » 7. únor 2016 09:45

anik píše:To nevím, takové znalosti nemám, ale nikdy mi podvodný email nepřišel z takto oficiální adresy. Předpokládala bych, že to má Paypal nějak ošetřené

Na to vlastník adresy nemá vliv, vychází to z principu protokolu. Nepoužívá se to, protože to dnes již většinou zachytí spam filtr, a za druhé samozřejmě případná odpověď příjde na uvedenou schránku, tedy PayPalu a rychle se to provalí. Ale v principu to možné je a na odesilatelův email se spolehat nelze. Pokud chceš, můžu ti email s odesilatelem PayPalu poslat :)
Hodnocení: 0
Naposledy upravil IM_foto dne 7. únor 2016 09:46, celkově upraveno 1
IM_foto
 
Příspěvky: 172
Registrován: 30. srpen 2013 06:49

Reputace: +26

Re: Paypal

Příspěvekod IM_foto » 7. únor 2016 09:45

Platíš mi pivo Pando! :lol:
+Miky, +PandaWild Hodnocení: +2
IM_foto
 
Příspěvky: 172
Registrován: 30. srpen 2013 06:49

Reputace: +26

Re: Paypal

Příspěvekod anik » 7. únor 2016 09:57

IM_foto píše:
anik píše:To nevím, takové znalosti nemám, ale nikdy mi podvodný email nepřišel z takto oficiální adresy. Předpokládala bych, že to má Paypal nějak ošetřené

Na to vlastník adresy nemá vliv, vychází to z principu protokolu. Nepoužívá se to, protože to dnes již většinou zachytí spam filtr, a za druhé samozřejmě případná odpověď příjde na uvedenou schránku, tedy PayPalu a rychle se to provalí. Ale v principu to možné je a na odesilatelův email se spolehat nelze. Pokud chceš, můžu ti email s odesilatelem PayPalu poslat :)


Hm, no ale cílem těch podvodných mailů není, aby se na ně odpovídalo, ale aby člověk klikl na odkaz v nich uvedený, takže rychlé provalení by asi nemělo pro ty podvodníky moc význam. Nikdy jsem neviděla ani nečetla, že by toto probíhalo ve větším měřítku (ani v menším)... tak jestli se ti chce, tak mi pošli podvodný paypalovský email na myska.pampeliska@seznam.cz :) oficiální mail nikde nepíšu, abych nebyla zavalena spamboty..
-IM_foto Hodnocení: -1
anik
 
Příspěvky: 69
Registrován: 26. srpen 2014 17:30

Reputace: +3

Re: Paypal

Příspěvekod Ravennka » 7. únor 2016 10:17

Josline píše:Opět, aby se člověk bál na něco zeptat na fóru.. ://

Ba prave naopak... podivej kolik lidi ma co k tematu rict a jak (nejen) Ti hezky rozsirili obzory ;)
+Josline, +Miky, +anik, +soim Hodnocení: +4
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Paypal

Příspěvekod anik » 7. únor 2016 20:10

IM_foto píše: Pokud chceš, můžu ti email s odesilatelem PayPalu poslat :)


Tak co, poslal jsi ten mail, co bylo údajně tak snadné odeslat? Nic mi nepřišlo....
-IM_foto Hodnocení: -1
anik
 
Příspěvky: 69
Registrován: 26. srpen 2014 17:30

Reputace: +3

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz