Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod kelley » 4. září 2015 07:11

Rastislav13: několik hodin - půl dne... vydržať.
Hodnocení: 0
Blog o tom, co mě momentálně baví - tanec, turistika, fotografování, hudba... http://milpal.cz
Uživatelský avatar
kelley
 
Příspěvky: 298
Registrován: 8. červenec 2014 11:48
Bydliště: Brno

Reputace: +17

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Rastislav13 » 4. září 2015 07:45

Vďaka, toto forum je proste super...čo by sme si mi chudáci nováčikovia bez neho počali....
Hodnocení: 0
Rastislav13
 
Příspěvky: 126
Registrován: 10. srpen 2015 21:39

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod majo4688 » 4. září 2015 08:42

Lenka píše:Zkus se podívat, jestli nenahráváš stále to samý. Zejm. z hlediska kw, témat. Někdy stačí obměnit výrazivo. Nebo je to jen vlna, která zase odplave. Výkyvy jsou normální. 1 prodej na RF denně je fajn, zkus narvat něco do "donate", a třeba nebudou jen za 0,216. :)


No je pravda, že mi tak trochu došli nápady, resp. som všetko v mojom okolí už pofotil, takže témy sú tie isté. Ale predsa mi môj rozum hovorí, že ked nahrám aj to isté z hľadiska témy a kľúčových slov napríklad 2-krát namiesto 1, tak kupcovi sa medzi hromadou fotiek neobjaví 1 moja fotka ale 2 moje fotky a tým pádom sa pravdepodobnosť, že si vyberie moju fotku aj tak 2-násobne zvýši, či? :) Ale tak možno to nefunguje tak ako si predstavujem :D Tým donate na RF myslíš čo? Free sekciu alebo... ?
Hodnocení: 0
majo4688
 
Příspěvky: 205
Registrován: 18. květen 2015 12:19

Reputace: +3

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Lenka » 4. září 2015 16:32

To máš sice pravdu, ale když ten druhej obrázek bude ještě ke všemu o něčem jiným, třeba (nevim co fotíš) jednou jabloň v létě a jednou v zimě a ještě pod ní sněhulák, tak se zobrazí nejen dvakrát, ale taky dvojnásobku zákazníků. A to se počítá. :-D

Donate na 123rf myslím "zviditelněte se - darujte obrázky" nebo tak nějak - celkem mi to pomáhá, musí to ovšem jít ruku v ruce s přidáváním nových věcí.
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod majo4688 » 4. září 2015 22:22

No ved to sú aj moje plány na zimu, odfotiť všetko ešte raz :D Fotím prírodu.

To by mala byť klasická free sekcia teda, ovšem ja som si myslel, že kto chodí hľadať fotky zadarmo, aj ked sa dostane na moje portfolio, nikdy nič za peniaze nekúpi. Možno by som to mohol skúsiť, ale je mi to proti srsti dávať svoju prácu zadarmo :)
Hodnocení: 0
majo4688
 
Příspěvky: 205
Registrován: 18. květen 2015 12:19

Reputace: +3

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod sedmicka7a » 4. září 2015 23:07

majo4688 píše:No ved to sú aj moje plány na zimu, odfotiť všetko ešte raz :D Fotím prírodu.

To by mala byť klasická free sekcia teda, ovšem ja som si myslel, že kto chodí hľadať fotky zadarmo, aj ked sa dostane na moje portfolio, nikdy nič za peniaze nekúpi. Možno by som to mohol skúsiť, ale je mi to proti srsti dávať svoju prácu zadarmo :)

Dáváš zadarmo jen úplně nejnižší rozměr, takže si někdo třeba tvoji fotku stáhne v té malé free verzi přiblíží a zjistí, že je opravdu kvalitní a pak si koupí velkou verzi ;)
Hodnocení: 0
http://www.megapixel.cz/foto/106527
http://www.shutterstock.com/gallery-2703055p1.html
Uživatelský avatar
sedmicka7a
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23. září 2014 16:37

Reputace: +48

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Lenka » 5. září 2015 04:55

To je jeden aspekt věci. Druhej je, že mám tušení, že pomoc fotobance při propagaci se projeví na počtu prohlédnutých obrázků z různých IP a to se zase projeví ve vyhledávacím algoritmu. Mám zkušenost, že je velký rozdíl, jestli máš v donate 0 věcí nebo řekněme 300. Jak přesně to funguje nevím, ale funguje to.
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod majo4688 » 5. září 2015 07:59

No tak ja to teda asi skúsim. Dám celé svoje portfolio do donate a opovážia sa mi nezdvojnásobiť zisky :D Dakujem vám za rady
Hodnocení: 0
majo4688
 
Příspěvky: 205
Registrován: 18. květen 2015 12:19

Reputace: +3

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Bananaboy » 5. září 2015 08:53

majo4688 píše:No tak ja to teda asi skúsim. Dám celé svoje portfolio do donate a opovážia sa mi nezdvojnásobiť zisky :D Dakujem vám za rady

Opovážia sa. :D Ja som mal celé portfólio ilustrácií v donate dva a pol mesiaca a nárast zárobkov 0%. Ba možno by sa dalo povedať, že som mal ešte menej ako bez donate. Ale nechcem ťa odrádzať. Skús si to na vlastnej koži. Možno budeš mať viac šťastia ako ja.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3911
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1080

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod majo4688 » 5. září 2015 10:17

No tak som si teraz prečítal jednu diskusiu, tiež tam majú ľudia názor, že to vôbec nezvyšuje predaje. Ako to niekomu môže zvyšovať a niekomu nie ? :D Ale tiež mi to príde, chceme aby ľudia naše fotky kupovali a pritom ich dávame do free sekcii. Keby free sekcie nie sú, tak tie socky by si museli za fotky platiť :D
Hodnocení: 0
majo4688
 
Příspěvky: 205
Registrován: 18. květen 2015 12:19

Reputace: +3

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé