GDPR

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: GDPR

Příspěvekod Lenka » 30. prosinec 2017 09:14

Asi tě nepotěším, ale mám to od začátku "vychcaně" vyřešené tak, že můj "archiv MR" obsahuje výhradně osoby, jejichž jsem zákonným zástupcem. Uvažuju že to rozšířím ještě o partnera a jedno plnoleté dítě a to je tak asi všechno. A když někdo přijde, budeme archiv bránit vidlema a pustíme na něj cvičené kachny a slepice. 8-)

Co se týče starších a zahraničních smluv: pokud vím, zákon nikdy nesmí platit zpětně. Konzultuj právníka. Kdyby to od tebe někdo chtěl, dopustil by se pravděpodobně hned několika trestných činů (napadá mě vydírání, útisk atd.) Takže na fotky zveřejněné před datem účinnosti a smlovy uzavřené před datem účinnosti dotyčného zákona se to pravděpodobně nebude smět vztahovat.
+Marsan, +PandaWild, +shalom3 Hodnocení: +3
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: GDPR

Příspěvekod PandaWild » 30. prosinec 2017 09:35

shalom3 píše:...A protokol o skartaci? Rozhodně by měl obsahovat seznam všech skartovaných informací, aby to bylo důkladně zdokladováno :lol: . ...
Každý skartovaný dokument musí být před skartací opatřený notářským razítkem že se skutečně skartuje ten správný skartovaný dokument.
+Lenka, +Ravennka, +shalom3 Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: GDPR

Příspěvekod Marsan » 30. prosinec 2017 09:54

PandaWild píše:
shalom3 píše:...A protokol o skartaci? Rozhodně by měl obsahovat seznam všech skartovaných informací, aby to bylo důkladně zdokladováno :lol: . ...
Každý skartovaný dokument musí být před skartací opatřený notářským razítkem že se skutečně skartuje ten správný skartovaný dokument.

přesně, ale zapomněl jsi na 100,- Kč kolek, ten musí být nalepený ještě před zapnutím skartovačky :lol:
+Lenka, +PandaWild Hodnocení: +2
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: GDPR

Příspěvekod shalom3 » 30. prosinec 2017 10:31

Nejsem si jistá, jestli to má Lenka správně ošetřené. Zákonný zástupce by to měl doložit minimálně čestným prohlášením, že souhlasí s uchováváním dat osob, které zákonně zastupuje. V případě pořizování selfie je třeba též doložit, je člověk souhlasí s tím, aby uchovával svá osobní data. Nejprve je tedy vhodné si u notáře nechat vystavit potvrzení, že já jsem já a pak k tomu připojit svůj souhlas s tím, abych si ten dokument mohla ponechat. :lol: :lol:

S tím názorem ohledně retroaktivity zákona naprosto souhlasím. Viz např. hned Trestní zákoník,§ 1
Zákaz retroaktivity
Čin je trestný, jen pokud jeho trestnost byla zákonem stanovena dříve, než byl spáchán. :lol:
+Lenka, +Marsan Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: GDPR

Příspěvekod Marsan » 30. prosinec 2017 10:48

shalom3 píše:Nejsem si jistá, jestli to má Lenka správně ošetřené. ...........................

S tím názorem ohledně retroaktivity zákona naprosto souhlasím. Viz např. hned Trestní zákoník,§ 1
Zákaz retroaktivity
Čin je trestný, jen pokud jeho trestnost byla zákonem stanovena dříve, než byl spáchán. :lol:

Také si nejsem jist jestli jde v tomto případě retroaktivitu použít. To nařízení se totiž nevztahuje na pořizování fotek, smluv, atd... ale na uchovávání osobních údajů a ty v době začátku platnosti uchováváme a je proto požadováno aby stávající stav (osobní údaje v našem držení) odpovídal platné legislativě. :cry: :cry:
+PandaWild Hodnocení: +1
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: GDPR

Příspěvekod shalom3 » 30. prosinec 2017 10:58

Probůh, tak to abych se poohlédla, jestli v rodinných archivech nemáme ještě nějaký křestní list babiček, dědečků, co už umřeli a nemůžou nám dát souhlas, jestli si to můžeme nechat. :lol:

Bohužel, v těchto případech již nejde o legislativu, ale o pasti, do kterých se zákonitě musí někdo chytit, aby byl následně orván o tučnou částku.
+Lenka, +PandaWild Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: GDPR

Příspěvekod PandaWild » 30. prosinec 2017 11:01

Marsan píše:...ještě před zapnutím skartovačky :lol:
Samozřejmě skartovačka musí být certifikovaná a zaplombovaná, včetně místnosti kde se skartuje, pro ochranu před možnými skrytými kamerami přes které by mohlo dojít k úniku informací.

K povinné výbavě patří neuralizér, pro vymazání dat z paměti případných neoprávněných osob, včetně pravidelného vymazávání vlastní paměti. Nadále si nesmíme pamatovat ani své údaje, jako datum narození, adresu či své jméno, abychom je nechtěně nemohli vyzradit, vše bude implementováno na zašifrovaném čipu.
+Marsan, +shalom3 Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: GDPR

Příspěvekod Marsan » 30. prosinec 2017 11:29

PandaWild píše:................... Nadále si nesmíme pamatovat ani své údaje, jako datum narození, adresu či své jméno, abychom je nechtěně nemohli vyzradit, vše bude implementováno na zašifrovaném čipu.

:lol: :lol: :lol: jj tak to bude :lol: to by ani Orwell nepobral, vzhůru ke světlým zítřkům... :? já už jednu takovou cestu zažil a myslím, že mi stačilo :roll:
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: GDPR

Příspěvekod shalom3 » 30. prosinec 2017 11:32

Takže tomuto světu chybí už jen čip na ochranu proti lidské blbosti.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: GDPR

Příspěvekod GreatWhite » 30. prosinec 2017 11:52

:D tak fotobanky vygenerují od května nové releasy, kde bude nějaké políčko, které model zaškrtne a bude hotovo. Pokud někdy nějaká kontrola bude, tak se to bude týkat samotných fotobank, které mají všechny smlouvy v držení. Těžko bude nějaká zásahovka kontrolovat, jestli mám těch pár smluv v šuplíku řádně zabezpečeno ;) a když jo, tak si půjčím od sousedky psa a ten je k tomu šuplíku nepustí, čili řádně zabezpečeno. 8-) Není důvod k předvystrašenosti
+Marsan, +PandaWild, +shalom3 Hodnocení: +3
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé