GDPR

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: GDPR

Příspěvekod Host » 30. prosinec 2017 22:15

Urcita cast modelu, ktera podepsala MR uz pred vice lety mi odvolala nejen souhlas se skladovanim dat, ale i s dalsim pouzivanim jejich fotek. Bohuzel na to podle noveho obcanskeho zakoniku maji plne pravo bez ohledu na vysi odmeny, kterou obdrzely. Jedinou castecnou ochranou byla sankce spojena s vypovezenim smlouvy. Ta se diky nove smernici stava neucinnou, protoze staci upozorneni modelu, ze skladujete data bez souhlasu uz se vezete... Jedina ucinna ochrana je bohuzel smazani vsech fotek ke kterym nemate oba dva souhlasy... :|
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: GDPR

Příspěvekod ivusakzkrabice » 30. prosinec 2017 22:27

Ravennko, skoč si do banky, kde máš účet ať ti ho dají podepsat a v tom smyslu to obšlehni a napasuj na eshop, asi bych tu někde vyhrabala ten svůj, ale mám tu na konci roku fakt velkej čurbes :D :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: GDPR

Příspěvekod shalom3 » 30. prosinec 2017 22:34

Takže jestli to dobře chápu, mohou být někteří prakticky světoznámí fotografové, kteří založili svůj věhlas na focení modelů, de facto smeteni ze země? Hm, vypadá to, že se lidstvo začalo utápět ve svých vlastních výkalech.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: GDPR

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 30. prosinec 2017 23:49

Já bych řekl, že to chce klid a nohy v teple. Ještě jsem to nestudoval, chystám se k tomu, ale pokud vím, tak většina pravidel ohledně zpracovávání osobních údajů už platí dávno, teď se ohledně toho jenom začne možná trochu víc blboškovat. Například já ve svém oboru od klientů získávám souhlas ke zpracování osobních údajů už řadu let - bez toho by to nešlo. Základem ale je, že já osobně nejsem zpracovatel osobních údajů - být "zpracovatelem osobních údajů" je docela pakárna už pěkných pár let. Já údaje pouze shromáždím a předám dál. Už před mnoha a mnoha lety jsem zažil, že firma dostala pokutu za to, že přála zaměstnancům k narozeninám a neměla k tomu od nich souhlas - kontrola přišla na udání odmítnutého uchazeče o zaměstnání, jak jinak.
Pokud s někým uzavřu jako fyzická osoba nějakou smlouvu (což PR je), tak pouhé uchovávání té smlouvy není podle mne zpracování osobních údajů - jsou tam i mé osobní údaje a kopii té smlouvy má i druhá strana. Nesmím ale s těmi údaji nijak dál nakládat.
Horší to možná bude při využívání různých databází ke kontaktování klientů atd ... Jak se to bude ale zavádět do praxe, to uvidíme. Co jsem slyšel, tak ta směrnice je tak tlustá a tak nejasně psaná, že jí nikdo vlastně ani pořádně nerozumí.
Pár přísloví od tety Kateřiny na závěr: kdo se bojí, nesmí do lesa a kdo má viset, ten se neutopí.
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: GDPR

Příspěvekod Host » 31. prosinec 2017 08:29

hypotekyfidler.cz píše:Nesmím ale s těmi údaji nijak dál nakládat.


Vtip je v tom, ze fotograf s daty dale naklada, rozesila je do ruznych fotobank, agentur, apod. Dokonce tam byvaji volne k nahlednuti pro treti stranu - zakaznika. Vetsina fotobank je mimoevropskych, takze se smernici nemusi zabyvat. Veskera odpovednost bude stale na autorovi. Ten kdo pracuje jen s vlastni rodinou muze byt snad v klidu, tedy do rozvodu.... Ti ostatni si nemohou byt jisti asi uz vubec nicim...
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: GDPR

Příspěvekod Fug4s » 31. prosinec 2017 09:23

Host píše: Ten kdo pracuje jen s vlastni rodinou muze byt snad v klidu, tedy do rozvodu.... Ti ostatni si nemohou byt jisti asi uz vubec nicim...


sakra tak to rozvod padá, fotím jen sebe a manželku, tak mě má pojištěného na dlouho :D
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: GDPR

Příspěvekod PandaWild » 21. květen 2018 05:16

Žena měla oficiální školení k GDPR (státní instituce) a prý na veřejných akcích (jako např. trhy) smí fotit jen oficiální fotografové (pro zpravodajské účely), ti budou někde rozepsaní a budou výrazně označení (nápisy a vesty). Pokud někdo nebude chtít být focený, tak jim řekne a oni se mu budou vyhýbat aby ho nevzali do záběru. Nikdo jiný nesmí fotit ani natáčet, jinak hrozí přísné sankce. Tedy - pápá editorial fotky z vánočních trhů?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: GDPR

Příspěvekod Marsan » 21. květen 2018 05:30

PandaWild píše:Žena měla oficiální školení k GDPR (státní instituce) a prý na veřejných akcích (jako např. trhy) smí fotit jen oficiální fotografové (pro zpravodajské účely), ti budou někde rozepsaní a budou výrazně označení (nápisy a vesty). Pokud někdo nebude chtít být focený, tak jim řekne a oni se mu budou vyhýbat aby ho nevzali do záběru. Nikdo jiný nesmí fotit ani natáčet, jinak hrozí přísné sankce. Tedy - pápá editorial fotky z vánočních trhů?


https://technet.idnes.cz/gdpr-cmg-/sw_i ... ternet_kuz
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: GDPR

Příspěvekod PandaWild » 21. květen 2018 08:44

No právě, když jsem k tomu takhle podobně hledal předpisy, tak mi z toho také vyplývalo že pro naše fotografie se v podstatě nic nemění. Proto mi do toho moc nezapadaly ty informace co se dostávají na školeních, protože ty zněly dost hororově. Ale snad jsou to jen počáteční nejasnosti, kdy je "shora" raději straší zatím trochu víc než je potřeba. (z jejich slov vyplývalo, že se nesmí ani pořídit pouliční fotografie a tu zveřejnit na sociální síti) Tak ok, necháme dál ležet a ono se časem ukáže.

Trochu mě tam zaráží ta požadovaná "zpravodajská nebo umělecká licence". Ale to snad se nás také netýká, ne?
Hodnocení: 0
Naposledy upravil PandaWild dne 21. květen 2018 08:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: GDPR

Příspěvekod Marsan » 21. květen 2018 08:46

jj ty prvotní informace jsou většinou chaotické. nikdo nic neví pořádně a spousta "firem" se rozhodne, že bude školit (nejlépe za nějaký EU grant) kvalitu nikdo nekontroluje :?
+PandaWild, +admin Hodnocení: +2
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé