shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 13. březen 2018 10:01

To se nedá říct, berou to napříč tématy, které mám, mám například jednu fotku třešní na větvi a tak se otáčí každý měsíc jednou až dvakrát, ale vždy jen za základní předplatitelskou cenu. Na druhé straně Mourek v pelíšku jednou za dva měsíce chňapne po lepší ceně, ale jen jedna jediná fotky, přitom vím, že mám i lepší, prostě byla nejspíš nahraná v pravý čas, kdy byla povšimnuta. Letos díky výpadku klíčkových slov u fotek nejoblíbenějších autorů se mi sem tam otočí obyčejný sněženky ve sněhu, který jsem v tu dobu přidávala. Teď se sem tam prodají velikonoce. Fotky z cest, daří se například Madeiře (a to i editorialním fotkám), Kréta mi úplně zapadla, ale Rhodos se sem tam prodá. Totéž Itálie.
Zjišťuju, že pokud začnu kreslit, tak vektory se otáčí častěji. Každý by měl fotit to své, nemohou všichni prodávat to samé. Dobrý je třeba kouknout na požadovaná témata https://www.shutterstock.com/special/th ... sc_lang=en . Nebo zkusit hledat témata, která zastoupena nejsou.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: shutterstock

Příspěvekod Neznamy » 13. březen 2018 10:01

shalom3 píše:POdle toho,jak to sleduji, se prodávají hlavně lidé - oblíbená témata: happy menežér s výpočetní technikou (pokud možno "sladkej xicht s pomádou")...


Tohle už není dávno pravda. Těch manažerů s výpočetní technikou už mají tolik, že není potřeba se tam snažit procpat něco svého a stejného jako všechno ostatní.

A co se týká vzhledu, tak in jsou hipsteři (otázka je jak dlouhou dobu ještě budou, zda se fotky s těmito individui budou prodávat třeba i z a 5 let). Takže chlápek s pěstěným plnovousem, tetováním a kostkovanou košilí, a třeba kšandy místo pásku, případně nějaké výrazné brýle, to teď letí.
+Baldion Hodnocení: +1
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 13. březen 2018 18:10

Tak jsem tak koukala do svého portfolia a seřadila si fotky podle oblíbenosti a zírám, že to vůbec neodpovídá realitě, že nahoře mám i fotky, které se náhodně prodaly jednou a naopak některé, které se prodávají déle a častěji jsou až a půlce stránky, takže ani úplně nejde odkoukat, co se komu prodává :D Ale všímám si, že víc nahoru poskočí ty, které jsou novější a i když se prodají mnohdy jen jednou..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: shutterstock

Příspěvekod Egeris » 13. březen 2018 18:14

ivusakzkrabice píše:Tak jsem tak koukala do svého portfolia a seřadila si fotky podle oblíbenosti a zírám, že to vůbec neodpovídá realitě, že nahoře mám i fotky, které se náhodně prodaly jednou a naopak některé, které se prodávají déle a častěji jsou až a půlce stránky, takže ani úplně nejde odkoukat, co se komu prodává :D Ale všímám si, že víc nahoru poskočí ty, které jsou novější a i když se prodají mnohdy jen jednou..


Je to tak, taky mám některé nikdy neprodané na vyšších místech, než ty co už se někdy prodaly. A když nahraju nové, tak jsou taktéž ze začátku poměrně vysoko, ale časem propadají dolů :D
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 437
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: shutterstock

Příspěvekod noska.photo » 13. březen 2018 22:02

ivusakzkrabice píše:Tak jsem tak koukala do svého portfolia a seřadila si fotky podle oblíbenosti a zírám, že to vůbec neodpovídá realitě, že nahoře mám i fotky, které se náhodně prodaly jednou a naopak některé, které se prodávají déle a častěji jsou až a půlce stránky, takže ani úplně nejde odkoukat, co se komu prodává :D Ale všímám si, že víc nahoru poskočí ty, které jsou novější a i když se prodají mnohdy jen jednou..



Njn Alogoritmus. Mě se teď prodávají 4 roky staré věci, které se nikdy neprodali :D :D
Hodnocení: 0
noska.photo
 
Příspěvky: 153
Registrován: 1. říjen 2015 16:06
Bydliště: Chomutov

Reputace: +31

Re: shutterstock

Příspěvekod Casmaria » 14. březen 2018 09:02

Prosím o další radu zkušenější... Už nevím co po mě chtějí...

Translation Required -- An English translation is required for any non-English text in the image. Tr
Vložila jsem ceduli s názvem zajímavého, turisticky vyhledávaného místa na Lanzarote - Los Hervideros. Nejdřív jsem si myslela, že chtějí překlad toho španělského názvu, takže jsem ho přeložila, ještě jsem do titulku napsala, že se jedná o překlad do angličtiny, a stejně mi ho zamítli. Kde dělám chybu?

A u ilustrace, kterou jsem vytvořila pomocí různých filtrů v Photoshopu, něco ve stylu watercolor, tak byla zamítnuta s tímhle: Reference Image -- A reference image is required or the attached reference image does not resemble t
Ten referenční obrázek je přesně co, a kam ho vložit?

Díky. K.
Hodnocení: 0
Casmaria
 
IP: 194.8.252.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Návštěvník » 14. březen 2018 09:16

Casmaria píše:Prosím o další radu zkušenější... Už nevím co po mě chtějí...

Translation Required -- An English translation is required for any non-English text in the image. Tr
Vložila jsem ceduli s názvem zajímavého, turisticky vyhledávaného místa na Lanzarote - Los Hervideros. Nejdřív jsem si myslela, že chtějí překlad toho španělského názvu, takže jsem ho přeložila, ještě jsem do titulku napsala, že se jedná o překlad do angličtiny, a stejně mi ho zamítli. Kde dělám chybu?

A u ilustrace, kterou jsem vytvořila pomocí různých filtrů v Photoshopu, něco ve stylu watercolor, tak byla zamítnuta s tímhle: Reference Image -- A reference image is required or the attached reference image does not resemble t
Ten referenční obrázek je přesně co, a kam ho vložit?

Díky. K.


Odpovím na druhou část otázky. Chtějí po tobě zdrojový obrázek (ilustraci) na které si použila filtry ve Photoshopu. Tento zdrojový soubor se vkládá v "Submit content" v sekci Releases po stisknutí +
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 14. březen 2018 09:43

Odpovím na první otázku. Pošli to tam posléze znovu. Až bude mít službu editor, který umí lépe jazyky a zeměpis. ;)
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod vendakr » 14. březen 2018 09:48

noska.photo píše:
ivusakzkrabice píše:Tak jsem tak koukala do svého portfolia a seřadila si fotky podle oblíbenosti a zírám, že to vůbec neodpovídá realitě, že nahoře mám i fotky, které se náhodně prodaly jednou a naopak některé, které se prodávají déle a častěji jsou až a půlce stránky, takže ani úplně nejde odkoukat, co se komu prodává :D Ale všímám si, že víc nahoru poskočí ty, které jsou novější a i když se prodají mnohdy jen jednou..


Moje zkušenost s jejich algoritmem je asi taková: 1x se mi prodal čerstvě nahraný obrázek a hned se mi dostal do m-ranku a asi na 4. místo v portfoliu. A obrázek, který se mi prodal už asi 1200x není už dávno v m-ranku a je až asi na 4 řádku v portfoliu. Takže upřednostňují novinky, o tom žádná. :-)
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
vendakr
 
Příspěvky: 51
Registrován: 3. září 2015 17:26

Reputace: +9

Re: shutterstock

Příspěvekod Casmaria » 14. březen 2018 09:57

shalom3 píše:Odpovím na první otázku. Pošli to tam posléze znovu. Až bude mít službu editor, který umí lépe jazyky a zeměpis. ;)


S tímto textem mi to odmítli už asi 3x, pokaždé jsem tam měla překlad textu. Mám to stále zkoušet? Mě připadá, že mi to schvaluje stále ten samý kretén... teda editor...
Hodnocení: 0
Casmaria
 
IP: 194.8.252.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé