Prosím o názor k těmto mobilům s foťákem....

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Re: Prosím o názor k těmto mobilům s foťákem....

Příspěvekod duben » 27. únor 2018 17:46

LukasP s tím tvým názorem nesouhlasím. Huawei Lite jsou myslím celkem použitelné a když člověk nespěchá, tak se občas objevují výprodeje starších top modelů v akcích, nebo sem tam přes čínu nějaké to Xiomi a sice to nefotí tak skvěle jako nejnovější Samsung nebo iPhone, ale pořád z toho lezou velice parádní výsledky. Třeba starší Xiaomi Mi 5 se možná dá ještě někde sehnat, má optickou stabilizaci a fotí moc pěkně. Mi 5S už tu stabilizaci nemá a novější modely stojí za houby.

Nicméně pořád je to hlavně o rukách a o nápadu. Myslím že na běžné mobilní momentky stačí dneska už i ta střední třída, kdo si chce hrát trošku víc, tak prostě koupí starší top model v akci s cashbackem apod.

Viz. můj instagram, kde jsou jen fotky mobilem https://www.instagram.com/stanislavduben/, od fotek, kde děti fotí níž jsou fotky focené na Xiaomi Mi4 za 149 USD. Hodně dole je to na Sony Xperia Z1 Compact za tuším tehdy 6500 a aktuálně fotím na Samsung S7, kde je sice znát výrazný skok v možnostech a kvalitě, ale i ten jsem kupoval se všemi slevami a cashbackem za cca 7 tisíc. Takže sice to není do 5 tisíc (kromě Xiaomi), ale pořád není pravda, že je potřeba dávat za mobil 10k a víc.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Prosím o názor k těmto mobilům s foťákem....

Příspěvekod proka » 17. červen 2018 10:36

Dneska už mají dobré foťáky skoro všechny telefony. Když se nebudeme bavit o low cost za 2k, tak od 5k má v podstatě každý telefon OK foťák. Z mé zkušenosti iPhone 6 fotí parádně i za tmy.
Hodnocení: 0
proka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17. červen 2018 10:34

Reputace: 0

Re: Prosím o názor k těmto mobilům s foťákem....

Příspěvekod shalom3 » 17. červen 2018 11:28

Duben: Prosím Tě, ta makra hmyzu - to je dělané tím Samsungem S7? To bych fakt myslela, že to je z nějakého hodně, hodně vymakaného foťáku s nějakým drahým objektivem.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Prosím o názor k těmto mobilům s foťákem....

Příspěvekod duben » 18. červen 2018 09:25

shalom3: Koukni podle hashtagu. Ty starsi makra a extremni zvetseni (jak ta hlava tiplice) to je focene na Sony Xperia Z1 Compact, dalsi je na Xiaomi Mi4 a tim Samsungem S7 je focene jen to co je tam za posledni pulrok. Vic s nim ted fotim zapady slunce, diky moznostem foceni do RAW.

Jinak je to focene vetsinou mobilem + makrocockou pro mobil v cene asi 5 USD a 2-3 led zarovkami z Kauflandu (asi 49 kc kus vcetne tuzkovek). Ted mam tedy pripinaci makrococku co ma i kruhove led svetlo okolo, ale opicky je horsi.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Prosím o názor k těmto mobilům s foťákem....

Příspěvekod duben » 18. červen 2018 09:27

Co uz mi ale mobil nedal je hodne extremni makro jako https://500px.com/photo/235857487/head- ... slav-duben nebo tohle https://500px.com/photo/236090821/head- ... slav-duben pripadne https://500px.com/photo/261827355/the-y ... slav-duben (nezda se to, ale tam msice je tak mala, ze na rozdil od tech vsi nesla videt ani okem) :) ... tohle uz fotim jinou sestavou.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Prosím o názor k těmto mobilům s foťákem....

Příspěvekod duben » 18. červen 2018 11:59

S timhle na mobilu to fotim http://www.fotorady.cz/gearbest/3v1-mak ... pro-mobily, koukam ted je to dokonce pod 4 USD :), dela to spousta firem, ale zatim ze zkusenosti muzu rict, ze konkretne LIEQI ma prekvapive dobrou optiku proti tomu druhemu co mam doma (ani nevim vyrobce)
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Prosím o názor k těmto mobilům s foťákem....

Příspěvekod Návštěvník » 18. červen 2018 19:16

Pokud ti jde o fotobanky, z vlastní zkušenosti můžu doporučit iPhone SE. Je relativně levný, a fotobanky fotky z něj bez problému vezmou. A umí i 4k (@30fps pokud se nepletu. Novější maj az 60). Stačí nahrát soubor z mobilu, stačí to bez úprav, ačkoliv umí i RAW, pokud se s tim chceš mazlit. Měl jsem jej asi tři čtvrtě roku, a to so jsem nahrál na fb, aspoň dvakrát zaplatilo ztrátu kterou jsem měl jeho prodejem. Vratil jem se na android, páč me na tom telefonu vytacelo vsechno krom fotek, ale pokud ti jde vyloženě jen o fotky a video, to Apple umí bezkonkurenčně. Zatim jsem v ruce nedrzel android co by fotil tak dobře
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 2a00:1028:838a:49da:4cbe:59d0:fb0:54xx

Reputace: 0

Re: Prosím o názor k těmto mobilům s foťákem....

Příspěvekod shalom3 » 18. červen 2018 23:24

duben píše:S timhle na mobilu to fotim http://www.fotorady.cz/gearbest/3v1-mak ... pro-mobily, koukam ted je to dokonce pod 4 USD :), dela to spousta firem, ale zatim ze zkusenosti muzu rict, ze konkretne LIEQI ma prekvapive dobrou optiku proti tomu druhemu co mam doma (ani nevim vyrobce)

Pochopila jsem to dobře - dá se to tedy přiklipsovat na úplně libovolný mobil? Koukám na ty stránky, pane jo, těch objektivů je skutečně hromada a prakticky za hubičku. Až bych nevěděla, co si vybrat ;) .No ty fotky mi fakt nasadily brouka do hlavy, zvlášť když ty mobily váží do 200 g.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Prosím o názor k těmto mobilům s foťákem....

Příspěvekod duben » 19. červen 2018 08:51

shalom3: ano dá se to přiklipsovat skoro na každý mobil. Problém je s těmi novými dvojokými, tam to jde jen na jednu čočku a pokud se druhá používá i pro něco jiného než zoom (třeba odostřování, dopočet vzdálenosti, umělé rozostření pozadí apod.) tak tam to pak nepůjde asi používat (nemám zkušenost). Taky může být někdy problém pokud je čočka objektivu moc uprostřed mobilu, nemusí tam kolíček úplně dosáhnout. Třeba ta jedna co mám je u Samsungu S7 jen tak tak, nicméně taky to ještě v klidu jde, všude jinde to bylo naprosto s větší rezervou.

Těch objektivů se dělá plno, ale co jsem zatím objednával a zkoušel, tak LIEQI je super, ta druhá značka co mám je opticky celkem špatná (ale to kruhové led světlo je tam fajn). Závity mají různé, tak nemůžu přemontovat led kroužek na lepší objektiv LIEQI = vymyslim nejakou oboustrannou lepici pasku nebo magnet apod.

Zkousel jsem i teleobjektivy, ale to jsou naprosto vyhozene penize, opticky je to asi tak kvalitni, jako namazat si cocku objektivu maslem a pak pres ty mastne skrvny fotit. Taky jsem zkousel polarizacni filtr na mobil, je na podobne klipse, ale nepresvedcilo me to.

Co se tehle 3-in-1 objektivu tyka, tak Wide-Lens je nepouzitelne, spatna optika, macro je super, a fish-eye opticky zadny zazrak, ale je s nim legrace a na vyzkouseni lepsi jak kupovat fish-eye objektiv pro zrcadlovku za 20 tis a pak zjistit ze s takovym uhlem neumis pracovat.

Ja si vcera zkusil objednat novou PRO radu od LIEQI, kdy uz ten objektiv na movil neni maly kolicek s malou cockou, ale ta cocka je velka jak 1/4 objektivu (taky uz to neni v radu dolaru ale desitek dolaru). Tak jsem zvedavy, jestli to bude opticky znat, nebo to je na stejne urovni jak ty objektivy/cocky za par korun. Dam casem vedet az to vyzkousim. Mozna i nejakou srovnavaci recenzi pro fotorady.cz a microstocktools.com udelam.
+shalom3 Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Prosím o názor k těmto mobilům s foťákem....

Příspěvekod duben » 19. červen 2018 08:55

Návštěvník píše:Pokud ti jde o fotobanky, z vlastní zkušenosti můžu doporučit iPhone SE. Je relativně levný, a fotobanky fotky z něj bez problému vezmou. A umí i 4k (@30fps pokud se nepletu. Novější maj az 60). Stačí nahrát soubor z mobilu, stačí to bez úprav, ačkoliv umí i RAW, pokud se s tim chceš mazlit. Měl jsem jej asi tři čtvrtě roku, a to so jsem nahrál na fb, aspoň dvakrát zaplatilo ztrátu kterou jsem měl jeho prodejem. Vratil jem se na android, páč me na tom telefonu vytacelo vsechno krom fotek, ale pokud ti jde vyloženě jen o fotky a video, to Apple umí bezkonkurenčně. Zatim jsem v ruce nedrzel android co by fotil tak dobře


Moje žena má iPhone SE a fotí to moc dobře, nicméně můj Samsung S7 je i díky optické stabilizaci ještě o kus lepší. A dá se koupit ve výprodejích a s cashbacky za podobnou cenu kolem 9-10 tis jako ten iPhone SE. Takže já osobně bych doporučil na focení Samsung.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

PředchozíDalší

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé