Depositphotos

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Re: Depositphotos

Příspěvekod Painter » 6. listopad 2018 18:29

Teda docela šok, když jsem otevřel Stocksubmitter. Bohužel ale nevidí klíčová slova nic. Napsal jsem jim že už nevím jak to hromadně vygenerovat a pak jsem se připojil na Deposit a oni mezitím jedno zkušební video pojmenovali a oklíčovali a je online. :) Peru tam tedy další snad to tentokrát také udělají sami. Chci se ale zeptat - od těď už to budu dělat přes csv, ale to musím mít pro každou fb jiné csv s jiným pořadím sloupců, názvů atd.? Založím jeden soubor a tam pořád připisuji další videa a pokaždé nahraji s videem ten samý soubor? Nebo jak to vlastně funguje. Jestli to tu někde je tak se omlouvám. Vyhledával jsem csv tady na foru a kromě Pandova návodu jsem nic jiného nenašel. Díky moc za rady.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Depositphotos

Příspěvekod PandaWild » 6. listopad 2018 18:55

Nemusí se udržovat pro každou fotobanku jiný seznam. Data jsou většinou stejná, jen stačí správně pojmenovat záhlaví sloupců (první řádek). Pokud jsou sloupce pojmenované, tak na pořadí sloupců by nemělo záležet. Myslím že jsem u některé fotobanky viděl, že nepoužívali pojmenované sloupce, sloupce se rozlišovaly pořadím, ale možná se mýlím. Horší problém by mohl být se sloupci pro kategorie, ale bez toho se dá obvykle obejít. Csv se může nahrávat celý, fotobanka si z něj vybere jen soubory které potřebuje.

Nevím o návodu jak fotobanky podporují csv, jaké formáty, protože to asi nikdo moc nevyužívá, bylo by zajímavé kdyby to někdo uceleně sepsal. (já ne :-( ) Z některých fotobank se dá stáhnout csv souborů v portfoliu, to se dá použít jako výchozí stav. Např. StoryBlocks prý akceptuje csv stáhnuté z Pond5.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Depositphotos

Příspěvekod Painter » 6. listopad 2018 20:23

PandaWild píše:...protože to asi nikdo moc nevyužívá...


Aha tak jaký tedy nejpoužívanější (nejuniverzálnější) systém. Pochopil jsem že nejlepší je to dávat do csv. to asi berou všechny fb. Platit Stocksubmitter se mi moc nechce, ikdyž to není samozřejmě nějaká hrozná částka. Jel jsem to celou dobu ručně, tak si teď podobně jako s IPTC říkám abych to začal dělat pořádně, kdybych náhodou nahrával videa na novou fb tak aby mě to zase nezaskočilo a nemusel jsem zpětně vše klíčovat a popisovat.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Depositphotos

Příspěvekod PandaWild » 6. listopad 2018 20:34

Myslím že u videí je stále nejběžnější to dělat ručně (tedy když se nevyužívá StockSubmitter), právě kvůli té problematické kompatibilitě. IPTC tam není standardní tak jako u fotek, a i CSV jsou problematické a nejednotné. Videa se nenahrávají v tak velkém množství jako fotky, tam není až tak velký problém mít info připravené v textovém souboru (někdo používá jeden společný soubor, já mám u každého videa samostatný TXT se stejným jménem) a z něj to přenášet na fotobanky přes clipboard.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Depositphotos

Příspěvekod Bananaboy » 7. listopad 2018 09:32

StockSubmitter nemusíš platiť. On IPTC zapisuje do náhľadov videa odkiaľ ich skopíruješ na fotobanky a to je zadarmo. Je to podobné ako popisuje Panda s TXT súbormi, ale je to o trochu vylepšené tým, že vďaka náhľadom si môžeš vizuálne kontrolovať IPTC ktorého videa kopíruješ (u TXT si odkázaný len na zhodu názvov textových súborov a videí).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Depositphotos

Příspěvekod shalom3 » 7. listopad 2018 10:25

Bananaboy píše:StockSubmitter nemusíš platiť. On IPTC zapisuje do náhľadov videa odkiaľ ich skopíruješ na fotobanky a to je zadarmo. Je to podobné ako popisuje Panda s TXT súbormi, ale je to o trochu vylepšené tým, že vďaka náhľadom si môžeš vizuálne kontrolovať IPTC ktorého videa kopíruješ (u TXT si odkázaný len na zhodu názvov textových súborov a videí).

Ještě bych to upřesnila, pokud neplatíš, tak můžeš využít 33 submitů měs. na všechny fotobanky zdarma. Když se mi nechce platit, tak je využiji právě na videa - při pouhém uploadu se metadata právě u videí nepřenesou, až právě při submitu. Navíc se dá v StockSubmitteru i vyhledávat podle metadat nebo vytvořit si kontejnery s určitými metadaty a pak je nasunout k podobným videím.Další výhoda je, že je vše kontrolováno, např. jestli vzhledem k dané fb je video ve správném formátu, jestli nebyl překročen počet slov apod.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Depositphotos

Příspěvekod castyhost » 15. listopad 2018 16:29

od rana mi do Cekající zpatky napadalo cca sto fotek schvalenych v roce 2017
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Depositphotos

Příspěvekod Faraonvideo » 15. listopad 2018 16:37

mě taky poslední dobou přichází oznámemí že mě schválili soubory které tam leží už dva roky a jsou tudíž schválené :roll:
Hodnocení: 0
Faraonvideo
 
Příspěvky: 23
Registrován: 21. červen 2016 17:14

Reputace: +2

Re: Depositphotos

Příspěvekod knutt » 15. listopad 2018 16:47

Mě jen dva ale oba se zimní tematikou.
Hodnocení: 0
knutt
 
IP: 81.200.57.1xx

Reputace: 0

Re: Depositphotos

Příspěvekod Návštěvník » 15. listopad 2018 17:32

Oni většinou schvalují dodatečně už jednou zamítnuté věci.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní microstock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé