Doklady ke zdanění

Re: Doklady ke zdanění

Příspěvekod Egeris » 13. únor 2020 07:24

Daňový formulář nemá na prodeje vliv, má akorát vliv na to, kolik dostaneš... Když ho nevyplníš, z každého prodeje ti strhnou daň (a znovu zdanit to stejně musíš i u nás).

A prodeje záleží na tom, jaké fotky tam máš, jak jsou kvalitní, originální, unikátní... 150Ks není nic moc, takže nahrávej dál a uvidíš...
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 437
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: Doklady ke zdanění

Příspěvekod Marsan » 13. únor 2020 07:59

Egeris píše:D.......... z každého prodeje ti strhnou daň (a znovu zdanit to stejně musíš i u nás).

...

tím si nejsem moc jistý? Mám za to, že existují dohody o dvojím zdanění? Daní se pouze jednou
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Doklady ke zdanění

Příspěvekod Egeris » 13. únor 2020 08:12

No ano, daní se pouze jednou, právě díky tomu daňovému formuláři, který všichni vyplňujeme.
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 437
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: Doklady ke zdanění

Příspěvekod Marsan » 13. únor 2020 08:56

Egeris píše:No ano, daní se pouze jednou, právě díky tomu daňovému formuláři, který všichni vyplňujeme.

jj já to myslel tak, že když se to jednou zdaní v USA, tak tady se už nedaní..? nebo se pletu?
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Doklady ke zdanění

Příspěvekod admin » 13. únor 2020 09:05

Marsan píše:
Egeris píše:No ano, daní se pouze jednou, právě díky tomu daňovému formuláři, který všichni vyplňujeme.

jj já to myslel tak, že když se to jednou zdaní v USA, tak tady se už nedaní..? nebo se pletu?


Pleteš :)
Vždy musíš danit v ČR a pokud nevyplníš W8BEN, tak jen v americe strhnou 30 procent z prodejů do USA. Tady to musíš stejně zdanit.
+Marsan Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Doklady ke zdanění

Příspěvekod Egeris » 13. únor 2020 09:08

Marsan píše:
Egeris píše:No ano, daní se pouze jednou, právě díky tomu daňovému formuláři, který všichni vyplňujeme.

jj já to myslel tak, že když se to jednou zdaní v USA, tak tady se už nedaní..? nebo se pletu?


Smlouva o dvojím zdanění s USA: http://aplikace.mvcr.cz/sbirka-zakonu/V ... =c&id=2739

Strana 203, článek 12 - příjmy za licenční poplatky se musí danit u nás. Ten formulář, který vyplňuješ na fotobance je právě proto, aby ti tu daň nestrhli už oni, protože ty máš povinnost ji platit zde.

Tak tomu rozumím já, možná se najde někdo znalejší, kdo nám to napíše přesněji :D
+Marsan Hodnocení: +1
Egeris
 
Příspěvky: 437
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: Doklady ke zdanění

Příspěvekod Marsan » 13. únor 2020 09:09

Díky za objasnění :) vyplněno mám a daním tady, mylně jsem se domníval, že ty dohody o dvojím zdanění jsou od toho aby se nedanilo dvakrát. Furt je se co učit ;)
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Doklady ke zdanění

Příspěvekod admin » 13. únor 2020 16:08

Marsan píše:Díky za objasnění :) vyplněno mám a daním tady, mylně jsem se domníval, že ty dohody o dvojím zdanění jsou od toho aby se nedanilo dvakrát. Furt je se co učit ;)


ale vůbec ne, to nebyla mylná doměnka, pokud bysme neměli tu dohodu, tak se v USA strhne 30 procent a zbytek se zdaní tady, takže by došlo k dvojímu zdanění.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Doklady ke zdanění

Příspěvekod PandaWild » 13. únor 2020 17:15

A to by mohli ještě chtít danit ne to co dostaneme od fotobanky, ale koncovou prodejní cenu za co to koupil zákazník, protože fotobanka je jen zprostředkovatelem prodeje (my jsme prodejci) a dostává za to od nás provize, které si my započítáváme do nákladů ... tak jak to započítává a chápe Envato ... což nejde kombinovat s paušálními náklady, tedy výsledně bychom platili podstatně vyšší daně (takhle máme vlastně dvojí odečet nákladů). Byrokrati by to tak mohli vyžadovat, protože se neprodává zboží ale poskytování licence.

(jen tak popichuji, abych ještě více zamotal už i tak dost nejasné interpretace kolem fotobankovnictví Obrázek)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Doklady ke zdanění

Příspěvekod Marsan » 13. únor 2020 17:49

PandaWild píše:A to by mohli ještě chtít danit ne to co dostaneme od fotobanky, ale koncovou prodejní cenu .............................

Pando pššššt :!: :!: nestraš :lol: to by bylo horší než danění piva :lol: :lol:
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé