Začátek na fotobankách

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod shalom3 » 13. únor 2020 00:25

prodeje na tom závislé nejsou, ale nastav si to raději, pak na to zapomeneš. Vyplň si formulář W8-ben, návody jsou zde k dispozici. Jinak by se strhávalo 30 % z prodejů v USA.
Při 150 fotkách a dnešní konkurenci nečekej žádné zázraky. Přidávej a buď trpělivý. V dnešní době to chvíli trvá, než se vydělá aspoň nějaké to kapesné.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod Koblihate » 13. únor 2020 06:59

vergl@centrum.cz píše:Dobrý den, je nutné u Shuterstoku mít nastaveno způsob platby a daňový formulář
aby mi začali prodeje fotek? Mám jich zam asi 150ks asi měsíc a zatim nic.
Prosím poraďte.


můžeš ukázat portfolio na SS?
Hodnocení: 0
Koblihate
 
IP: 213.226.246.2xx

Reputace: 0

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod admin » 13. únor 2020 09:03

Poslední dobou to je na Shutterstocku těžké - nové věci se skoro vůbec neprodávají. Já se zavedeným velkým portfoliem jsem letos na SS nahrál asi 80 kvalitních vektorů a mám z toho všehovšudy 3 prodeje! Prostě aktuální vyhledávací algoritmus na Shutterstocku novinkám nepřeje, časem se z toho ale snad vyloupnou některé kousky, které se pak budou prodávat opakovaně.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod vergl@centrum.cz » 13. únor 2020 10:40

Děkuji za odpověd, je to opravdu těžké. Zkusil jsem nahodit udičku, tak to snad nějak dopadne.
Hodnocení: 0
vergl@centrum.cz
 
IP: 46.135.20.1xx

Reputace: 0

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod Návštěvník » 13. únor 2020 15:37

Je to síce ťažké, ale moja skúsenosť je iná. Tiež mám zavedené portfólio (cca 5500ks vektorov, pár tisíc usd/mesiac) a stále pravidelne nahrávam 10-20 vektorov týždenne. Neviem ako je vyhľadávací algoritmus nastavený, ale mne sa nové veci predávajú tak ako vždy - napr. jeden vektor z 3.2.2020 má už 5 predajov. Nebude to asi bestseller, ale predáva sa. Vytvoriť bestseller je stále ťažšie - možnosti výberu pre zákazníkov sú stále väčšie. U mňa funguje držať sa aktuálnych trendov, napr. https://shutr.bz/2OLzOJN a zameriavať sa na oblasti/štýly v ktorých som ešte netvoril.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 37.188.170.xx

Reputace: 0

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod ivusakzkrabice » 13. únor 2020 22:35

Já mám aktuálně od konce minulého týden 90 % prodejů věcí přidaných 2016. Zřejmě si s tím fakt zas hrajou..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod Vero » 14. únor 2020 10:05

Jako na druhou stranu - ano prodávají se staré věci, ale občas i ty, co se ještě neprodávali, takže za mě v pohodě :lol:
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod Host » 14. únor 2020 10:37

admin píše:Poslední dobou to je na Shutterstocku těžké - nové věci se skoro vůbec neprodávají. Já se zavedeným velkým portfoliem jsem letos na SS nahrál asi 80 kvalitních vektorů a mám z toho všehovšudy 3 prodeje! Prostě aktuální vyhledávací algoritmus na Shutterstocku novinkám nepřeje, časem se z toho ale snad vyloupnou některé kousky, které se pak budou prodávat opakovaně.

To mne prekvapuje. Mam to uplne naopak. Vse letos pridane se docela chyta a nejsou to zadne top veci. Spis vyskrabuji jeste neodeslane soubory do velmi starych temat. Takze ty lepsi uz mam treba 5let nahrane. Prodavaji se opakovane cca do tydne po schvaleni. Celkove zaznamenavam uz druhym rokem navrat k vzestupu a skoro vsude s vyjimkou Bigstocku se vracim na puvodni hezka cisla. Mozna mam jiny rezim...
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod ivusakzkrabice » 14. únor 2020 13:48

Vero píše:Jako na druhou stranu - ano prodávají se staré věci, ale občas i ty, co se ještě neprodávali, takže za mě v pohodě :lol:


Jenže to by nesměl být 2016 začátek mého fotobankování :D Jsem od konce minulého týdne hodně pod průměrem prodejů.. nezbývá než počkat až to poštelují na 2017, to jsem přidala nejvíc kousků ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Začátek na fotobankách

Příspěvekod Vero » 15. únor 2020 14:16

ivusakzkrabice píše:
Vero píše:Jako na druhou stranu - ano prodávají se staré věci, ale občas i ty, co se ještě neprodávali, takže za mě v pohodě :lol:


Jenže to by nesměl být 2016 začátek mého fotobankování :D Jsem od konce minulého týdne hodně pod průměrem prodejů.. nezbývá než počkat až to poštelují na 2017, to jsem přidala nejvíc kousků ;)


:D

Ale stejně je mazec sledovat, co člověk tvořil před třema rokama...
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé