Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod zdenat5 » 11. srpen 2020 12:56

castyhost píše:iStok je treba dobrej priklad (velikej ironickej smajlik)

Jenže iStok se s tím sice nepáral, ale nedráždil contributory rudým hadrem.SS se chová jako sprosté neurvalé hovado. Myslím že , naprostá většina contributorů je z výrazně chudších oblastí a ten příjem pro ně byl velmi podstatný. Nelíbí se mi jak se chovají jako vlastníci milionů fotek, vektorů a videí - není to jejich. O ostatních úchylný aspektech se ani nezminuji - zas bych se dotkla ušlechtiláků. Adobe už mám na bývalé úrovni SS - iStok dotahuje. Jejich 10 centů oželím - i občasný loterijní bonus .
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
zdenat5
 
Příspěvky: 625
Registrován: 21. listopad 2013 12:43

Reputace: +131

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod ivusakzkrabice » 11. srpen 2020 13:36

shalom3 píše:Jsem v těžkým chocku! Prodala se mi licence vektoru za 17 USD, pozor, opravdu ne za 0.17! Já si snad budu muset zavolat na tísňovku. Vypadá to, že mám s prodeji vystaráno přinejmenším do konce roku. :roll:


No ty vado, tolik tenhle měsíc nemám ani celkem za víc jak 60 prodejů :o
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Louda » 11. srpen 2020 16:55

Zajímavé je, že někdo píše, že iStock je v pohodě a jiní zase komentují, že IS je na tom podobně jako SSTK.
Já mám tu zkušenost, že na iStocku jsem měl ve většině případů prodeje za předplatný a většinou od Getty, za úžasných 2-3 centy, tedy ještě méně než SSTK.
Když jsem se jim snažil vysvětlit, že prodej na předplatné nechci, tak mně přišla odpověď naprosto nesouvisící, ale zajímavá - výsledná cena je poměrně komplikovaný výpočet, který ovlivňuje více faktorů.
3x mě poslali úplně stejnou odpověď, copy - paste.
Na potřetí dokonce přihodili do faktury i nejaký single prodej za asi $40.
Prostě držhubný.
Ale když jsem je s tím předplatným otravoval dál, tak pak napsali, že jestli se mně to nelíbí (ty dvoucentový prodeje), tak prej můžu zrušit účet.
Tak jsem ho zrušil.
Nicméně, zajímalo by mě, jakou máte s tím iStockem zkušenost ostatní, tedy pokud to není příliš tajné.
Já měl malý portfolio a iStock zřejmě nebude ta pravá FB pro malá portfolia, ostatně podobně jako teď i SSTK.
Zajímavé by bylo i vědět, jak třeba Getty prodává fotky. Nechápu, jak třeba mohli něco prodat z mýho portfolia, když to u nich bylo v podstatě nedohledatelný.
Hodnocení: 0
Louda
 
Příspěvky: 61
Registrován: 14. červen 2020 17:57

Reputace: +11

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Ubu Mbekele » 11. srpen 2020 18:16

Zadna fotobanka uz neni pro mala portfolia, pokud nejsou absolutne spickova a originalni ve vsech smerech... ;)
Hodnocení: 0
Ubu Mbekele
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod ivusakzkrabice » 11. srpen 2020 18:57

Já nahrála asi třetinu toho, co mám na iStock, ale přešla mě motivace, ono to měsíčně něco hodí, ale právěže mě štvou ty pidi prodeje, občas je měsíc, kdy je i pěkný průměr, ale pak mě to spíš odradí.. teď se věnuju AS, tam vidím smysl, už víc jak rok tomu přizpůsobuju i pořadí klíčových slov a když připočtu i SW zdarma od nich, tak pro mě nejvíc top FB.....
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod shalom3 » 11. srpen 2020 19:42

U mne je to podobně, Adobe Stock se docela vzchopil. KW jsem od začátku řadila podle relevance, myslím, že ostatní fb si to stejně nějak šachují po svém. Co se týká iStocku, tak není nic slavného, videa už tam nenahrávám poměrně dlouho, nahrávám tam poměrně málo, protože mě nebaví odklikávat kw.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Nováček » 11. srpen 2020 19:57

shalom3 píše:Dá se říci, že Motion se posunuje lehce kupředu. V tom GCP marketplace jsem mívala tak do 10 dolarů, teď se to zvýšilo na částku kolem 20 a k tomu ještě nějaké prodeje on demand, takže za poslední kvartál to dělá průměr asi 30 USD za měsíc. Což docela jde, protože ze začátku to bylo skutečně jen o pár dolarech za ojedinělé prodeje.


A kolik tam máš celkově videí?
Hodnocení: 0
Nováček
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod shalom3 » 11. srpen 2020 20:42

Něco přes 700, pouze počítačové animace, většinou abstraktní ve fullHD rozlišení, 4k jsem zatím nahrála poměrně málo.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Začátečník » 12. srpen 2020 09:01

ivusakzkrabice píše:Já nahrála asi třetinu toho, co mám na iStock, ale přešla mě motivace, ono to měsíčně něco hodí, ale právěže mě štvou ty pidi prodeje, občas je měsíc, kdy je i pěkný průměr, ale pak mě to spíš odradí.. teď se věnuju AS, tam vidím smysl, už víc jak rok tomu přizpůsobuju i pořadí klíčových slov a když připočtu i SW zdarma od nich, tak pro mě nejvíc top FB.....

Dobrý den. Za měsíc nebo dva mi končí předplatné Adobe a tady čtu poznámku o SW zdarma. Vím že je to možné, ale nevím za jakých podmínek. Je to vázané na počet prodaných nebo schválených? Dá se to někde přečíst? Děkuji.
Hodnocení: 0
Začátečník
 
IP: 213.195.235.xx

Reputace: 0

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod ivusakzkrabice » 12. srpen 2020 09:55

Aktální nabídka je vázaná na počty prodejů, jinak řeší se to v tomto fóru (viz odkaz níže), tak si projděte příspěvky cca z března letošního roku, kdy informaci posílali e-mailem všem přispěvovatelům

http://forum.fotobanky.cz/post65177.htm ... nus#p65177
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot]