Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod admin » 4. srpen 2020 17:22

Webů jsem udělal v minulosti spoustu, mám i eshop, takže vím co to po programátorské a administrátorské stránce znamená - to je podle mě ta příjemná práce. Méně příjemný a hlavně nekonečný je ten marketing - to je něco, do čeho musíš pořád investovat buď svůj čas nebo peníze (většinou obojí) a pokud polevíš, tak se to projeví na výdělcích. Navíc je dosti blbé, že naše kotlina česká je hodně malá, takže tu moc zákazníků nenajdeš. Když půjdeš do světa, tak je tam sice zákazníků spousta, ale zase neznáš toto cizí prostředí tak dobře jako české (takže se hůře dělá linking, reklama a podobně) a navíc tam je také větší konkurence.

Suma sumárum - je možné na vlastním webu vydělávat, ale počítej s tím, že se pak místo tvoření obsahu budeš věnovat hlavně programování a propagování.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod shalom3 » 4. srpen 2020 17:37

Naprosto souhlasím s tím, že sestavit webík bylo na všem vcelku nejpříjemnější.
Jen tak matně si vzpomínám, že nějaká česká fotobanka už kdysi dávno existovala, snad na doméně fotobanka.cz - ale nejsem si úplně jistá, podívala jsem se na tu doménu a je už úplně jinak zaměřená. Bylo to ještě v dobách, kdy nějaký foťák kolem 2 MPix byl špica. Tehdy jsem tam nahrála pár fotek, prodaly se asi tak dvě po nějakých 200-300 Kč a myslím, že to naprosto chcíplo.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4478
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1043

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod admin » 4. srpen 2020 17:52

shalom3 píše:Naprosto souhlasím s tím, že sestavit webík bylo na všem vcelku nejpříjemnější.
Jen tak matně si vzpomínám, že nějaká česká fotobanka už kdysi dávno existovala, snad na doméně fotobanka.cz - ale nejsem si úplně jistá, podívala jsem se na tu doménu a je už úplně jinak zaměřená. Bylo to ještě v dobách, kdy nějaký foťák kolem 2 MPix byl špica. Tehdy jsem tam nahrála pár fotek, prodaly se asi tak dvě po nějakých 200-300 Kč a myslím, že to naprosto chcíplo.


Jo jo, ta fungovala a měla docela úspěch - hlavně díky tomu, že se objevila ve stejné době jako microstock - jen měla vyšší požadavky na rozlišení než Shutterstock, takže jsem tam nemohl nahrávat. Vedl to nějaký pan Macek a později to tak trochu vytuneloval a nezaplatil fotografům... myslím, že na webu ještě pár informací najdete :)
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Jirik » 4. srpen 2020 18:07

Za poslední měsíc stoupla tržní hodnota akcii SSTK o +50% a to v době Covid19. Kde asi k takovýmu růstu ten SS asi přišel...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod kolemjdouci » 4. srpen 2020 18:59

Cena akcii nema co delat s kvalitou produktu/spolecnosti. Zjednodusene financne receno na burzu si chodi firmy pro penize a na cenu akcii maji majoritni vliv hezky cesky receno "zvasty okolo".
Hodnocení: 0
kolemjdouci
 
IP: 95.85.254.xx

Reputace: 0

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Bananaboy » 4. srpen 2020 19:07

Myslím, že to zbytočne hrotíte. Vlastný web mu síce nezarobí tak ako fotobanky, ale ak to bude mať ako bokovku, tak si určite nejakými drobnými prilepší. Ja mu držím palce a dúfam, že občas napíše ako sa mu darí. Akurát by som zmenil sumu za ktorú bude predávať. Jeden dolár je hrozne málo. Keďže plánuje predávať špeciálne témy a zákazník bude požadovať práve jeho fotografie, tak za ne zaplatí kľudne aj 5, alebo 10 dolárov za kus.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Artush » 4. srpen 2020 20:46

Není třeba nic programovat, jsou na to hotové platformy, já zkouším smugmug.com. Dostal jsem předplatné na rok zdarma k software.

Přehled plánů: https://www.smugmug.com/plans
Mám plán Portfolio který je za $200 USD/rok a určitě prodloužím.

Co se mi líbí:

1 Web se chová jako fotobanka na adrese jméno.smugmug.com nebo na vlastní doméně, zákazníci platí paypalem, takže jednoduché a bezpečné. Za půl roku mám jeden prodej za cenu 8 USD můj zisk byl 6,79 USD. Každý si může nastavit ceny jaké chce, ponecháváte si 85%.

2. Pokud někdo hledá na smugmug.com, což je dost velká komunita výborných fotografů, hledá i mezi Vašimi fotkami

3. Je to napojené na analytiku google, dá se kompletně sledovat chování návštěvníků webu.

4. U vyšších plánů (portfolio a pro) se automaticky na nahrané fotky generuje dle vašich specifikací watermark, napojení na vlastní doménu

5. Organizace fotografií do složek a galerií, s možností nastavení práv na zobrazení, max. velikost zobrazované fotky, pro free fotky tlačítko pro stažení, sdílení s heslem na galerii, s určitými uživateli, možnost přidání vlastního watermarku, nastavení e-comerce a další

6. Neomezený prostor pro fotky a videa, (už tam mám 92 547 fotek) v původní nahrávané kvalitě

7. Umí to generovat smart galerie na základě klíčových slov, data přidání, GPS a další ...

8. Ruční řazení fotek v galerii, nebo podle data, podle názvu

Proč si to za 200 USD prodloužím, i když tam neprodávám?
http://www.artushfoto.eu
1. Mám to jako zálohu všech svých fotek a videí a to soukromých i microstock. Ku dnešku jsem nahrál cca 92 547 fotek a asi 1500 videí (ty ale smugmug převede do MP4, a neumí na ně watermark). Nevím, jestli bych takovou zálohu pořídil někde levněji
2. Má to apku na mobil, takže všechny naše rodinné fotky za posledních 10 let konečně jednoduše sdílím s manželkou a rodinou
3. Umí to hledat na webu podle klíčových slov (pokud chci někomu ukázat nějakou fotku, nemusím hledat v PC na disku v katalogu Zoneru, ale rychleji ji najdu v mobilu nebo na webu

Pokud by jste někdo měl zájem, můžete se zaregistrovat přes můj refer kód viz. níže, a budete to mít o 20% levnější.
https://secure.smugmug.com/signup?Coupon=cMchMR
+Dusan Hodnocení: +1
www.artushfoto.eu
https://www.instagram.com/artushfoto.eu/
www.facebook.com/artushfoto.eu
Uživatelský avatar
Artush
 
Příspěvky: 84
Registrován: 9. duben 2013 19:16
Bydliště: Europe

Reputace: +6

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Dusan » 4. srpen 2020 21:25

Paráda, konečně někdo kdo nevaří z vody a spíš to zkouší :) Máš pěkné fotky, dobrá práce.
Já jsem zvolil cestu vlastního webu, protože mi tato varianta více vyhovuje. Pro ty co mi tvrdí že budu programátor, tak můžete zůstatat klidní. Můj druhý obor je webdesign, střídám to s fotkama. Mám za sebou přes 100 webů různých velikostí.

admin píše:.. Navíc je dosti blbé, že naše kotlina česká je hodně malá, takže tu moc zákazníků nenajdeš. Když půjdeš do světa, tak je tam sice zákazníků spousta, ale zase neznáš toto cizí prostředí tak dobře jako české (takže se hůře dělá linking, reklama a podobně) a navíc tam je také větší konkurence.

Tady ty věci znám, vím že to je oříšek, ale dělat něco pro ČR fakt nemá smyl. Neprodal jsem do ČR nikdy ani 1% fotek. Myslím že v ČR ani není úplně mentalita kupovat fotky, spíš se tu pořád dost kradou a stahují zadarmo. Nebo mi to sousedův syn nafotí, má přece tu novou zrdcadlovku.

Spíš naopak, pokud by to šlo na fotobankách nastavit, tak bych radši bych do ČR neprodával nic.
+Jiří Novotný, +basti Hodnocení: +2
Dusan
 
Příspěvky: 139
Registrován: 4. duben 2017 12:06

Reputace: +40

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod castyhost » 5. srpen 2020 08:26

smugmug.com je skvely reseni, vyhoda pro uzivatele smlouvy a placeni predplatneho

ale podminky se muzou skoro kdykoliv zmenit, myslim ted rozcarovani podobne jako kdyz getty koupilo 500px
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 109.80.225.2xx

Reputace: 0

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod tlamic » 5. srpen 2020 10:07

Mate nekdo stejnou zkusenost? Mam v profilu zakaz prodeje fotek i videi od kvetna 2020 a ted se me objevil prodej videa za 0,58.
Hodnocení: 0
tlamic
 
Příspěvky: 229
Registrován: 25. březen 2014 22:25

Reputace: +13

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron