Bída na Shutterstocku

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod Ravennka » 2. září 2018 15:14

aaaaa... pastva pro oči, nedobře pro žaludek. Já ty hloubky (kde je prudký sráz) nemám ráda :( Ale jinak moc pěkná podívaná, fakt jsem si to užila. Casty host se může stavit na bábovku ;)

A na Hunger games navrhuju nějakého chytrého sportovce a do zázemí Pandu, který mu sestrojí do boje něco jako kapesního Terminátora :twisted: by úplně stačilo, kdyby zlikvidoval celou zahraniční konkurenci - fotobankéři v ČR by určitě pokryli světovou potřebu fotek a ilustrací :mrgreen:
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod castyhost » 2. září 2018 15:45

mam takovou chut na babovku, ze nevim, kde budu spat :-)

cesky Danny je pan Kubajsz...instagram ma pekne zmaklej na vlne dnesnich trendu (a nejspis i sponzorovych potreb)

http://www.kubajsz.com/
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod old shutterhand » 4. září 2018 08:22

Aj ja súhlasím s tým, že najlepšie je pracovať na už osvedčených a predávaných témach. Úspešnosť nových tém sa dá reálne zhodnotiť až po 3-4 mesiacoch. Mal som pár vecí, ktoré mali nápad, dobrú realizáciu ale spočiatku aj 2 mesiace boli nulové predaje a až po cca 3 mesiacoch sa začali dobre predávať. Chce to trpezlivosť a mať aj trochu šťastie. Shutterstock je abnormálne presýtený. Neviem či niekto z vás je aj v opačnej pozícii keď ako grafik v reklamnej agentúre má niečo na Shutterstocku nájsť . Tým že vyhľadávanie nie je podľa celkového množstva predajov ale len na momentálnej popularite toho-ktorého obrázku, vyhľadať skutočne najlepšie veci je ťažké a na vyhľadávanie niečoho špecifického, ojedinelého je potrebné doslova hľadať niekoľko hodín. Vôbec celkový algoritmus vyhľadávania mi je trochu záhadou, pretože som viackrát videl medzi Most popular svoje veci, ktoré pritom mali nižšiu predajnosť ako iné moje kresby, ktoré boli takmer totožné, vedel som o nich že majú viac predajov ale medzi Most popular boli oveľa ďalej ako tie ktoré mali predajov menej.
Hodnocení: 0
old shutterhand
 
IP: 195.12.151.xx

Reputace: 0

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod PandaWild » 4. září 2018 08:52

Fotobanky se snaží zabránit tomu, aby autoři dělali "jen to nejpopulárnějši" a aby se nabízely jen nejpopulárnější věci - vedlo by to k tomu, že by všichni dělali jen "to nej" a i kupci by brali jen "to nej" (čímž by se propast neustále prohlubovala), nabídka by byla málo pestrá a méně populární témata by nebyla vůbec obsazená. Např. by na fotobance byli nakonec už jen samí Santa Clausové a nic jiného, protože by to bylo nejprodávanější téma. Proto před autory zakrývají žebříčky prodejnosti a kupcům přimíchávají i méně úspěšné obrázky, aby také dostaly šanci a aby nabídka zůstala pestrá.

Vyhledávání pomocí kw je teď už docela na limitu, nachází příliš mnoho stejných věcí. Teď by se dál hodilo, aby fotobanky zapracovaly na přidání dalších hledacích kritérií - nejen barevné ladění a poměr stran, ale i např. rozpoznání kompozice obrázku, aby se dalo určit ve kterém místě má být soustředěno centrální dění scény.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1913

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod shalom3 » 4. září 2018 10:21

Myslím, že pro začátek by mohla pomoci záložka Neobjevené ;) , která v rámci četných "zlepšení" zmizela. Často jsem tam ze zvědavosti nakoukla a byly tam daleko lepší věci, než v Oblíbených nebo Nových (v Nových zejména člověk potkával celé série balastu na jedno brdo), Prostě blbě udělaný web byznys neudělá.
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4477
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1039

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod Painter » 4. září 2018 14:04

castyhost píše:mam takovou chut na babovku, ze nevim, kde budu spat :-)

cesky Danny je pan Kubajsz...instagram ma pekne zmaklej na vlne dnesnich trendu (a nejspis i sponzorovych potreb)

http://www.kubajsz.com/


Spíš mi připomíná Mckinnona. Čím dál víc mě láká zkusit YT, ale je to tam už tak natřískaný. Líbí se mi že tam člověk video trochu dodělá - střih, hudba, zvukové efekty atd... Než suchý záběr na FB. Možná by to byl i trochu relax od FB, a navíc teď je šance když skončil Jirka :D
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 188.120.198.2xx

Reputace: 0

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod shalom3 » 4. září 2018 14:24

Konečně mne napadla ohledně fotobank jedna pozitivní věc: když člověk opustí obydlí na delší čas, nemusí se obávat, že by se neco prodalo ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4477
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1039

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod PandaWild » 4. září 2018 15:59

Painter píše:...Čím dál víc mě láká zkusit YT, ale je to tam už tak natřískaný...
Poslední dobou jsem si oblíbil dělat na YouTube střihová videa z dovolených a z akcí. Výhoda proti fotobankám - nikdo to nehodnotí "low commercial value" nebo "low quality". Docela příjemná tvůrčí oblast, naprostá volnost v tvořivosti. Nevýhoda - konkurence roste exponenciálně, ale to je dnes ve všech oblastech. Ziskovost nehodnotím, ani fotobanky jsem nedělal pro peníze.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1913

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod Painter » 4. září 2018 16:06

PandaWild píše:
Painter píše:...Čím dál víc mě láká zkusit YT, ale je to tam už tak natřískaný...
Poslední dobou jsem si oblíbil dělat na YouTube střihová videa z dovolených a z akcí. Výhoda proti fotobankám - nikdo to nehodnotí "low commercial value" nebo "low quality". Docela příjemná tvůrčí oblast, naprostá volnost v tvořivosti. Nevýhoda - konkurence roste exponenciálně, ale to je dnes ve všech oblastech. Ziskovost nehodnotím, ani fotobanky jsem nedělal pro peníze.


Jj nahrával jsem jedno video jentak na zkoušku a ta volnost, klidně milion log, neřešíš jestli je tam malinko víc šumu že ti to někdo vyhodí, jestli je tam malej přepal atd.
+PandaWild Hodnocení: +1
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod ivusakzkrabice » 4. září 2018 16:56

Z Čech si někdo stáhne fotku za On Demand (nevídané) a celý šutr se z toho zhroutí..
Probůh už zase? :shock:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +717

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz