shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 16. březen 2018 15:46

Casmaria píše:Cena se zdá v pohodě, ale nejsem moc dobrý angličtinář abych si koupila program, kterému nebudu ani moc rozumnět.
Jsem zvyklá na rozhraní Photoshopu... Umí dost věcí o který ani ještě nevím. postupem času se na něm učím, sleduju na youtube návody jak se fotky upravují. Opravdu mi docela vyhovuje, těžko si budu zvykat na něco jiného, a ještě ke všemu když profesionální fotky vypadají jinak než ty moje. :-D Obávám se, že pro mě to budou vyhozené peníze, možná časem to budu vidět jinak... :-)


A Ty si myslíš, že já jsem angličtinář??? :lol: :lol: Já jsem se několik obecnějších slovíček naučila teprve poslední dobou při fotobankování. Pravda, tu počítačovou anglinu jsem trochu dovedla. Ale když je dobrý tutoriál, tak prostě "odezírám". Například ke Corelu jsem sledovala tutoriály i ve španělštině, kde umím akorát tak Hasta la vista ;) .
K affinity designeru jsem si prohlédla všechny tutoriály, většinou jsem taky "odezírala" (no jak jinak, s mými znalostmi AJ prostě mluvené slovo nepochytám) - no a jsem docela schopná v tom něco namalovat. Oni mají výjimečně dobré tutoriály, krátké a srozumitelné.
Za sebe to vidím tak, že Photoshop by byl pro mne zbytečně drahý a určitě bych ho využila jen z pár procent. Fotky dělám málo, tak stále využívám nějakou starou verzi Zoneru.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 16. březen 2018 16:04

Stejně jako na PS jsou i na tohle výuková videa, kde ukazují co a co dělá, stačí se jen přeorientovat, funkce jsou jinde, ale jsou stejné, navíc legální, přeci jen ten PS ti do fotek dělá "razítko", že to máš uprováno v něm..
Je to ke zvážení.
P.S. moje agličtina je level věčný začátečník a to u anglických videí fakt nevadí, tam je důležité vidět, co to a to dělá, sice, co ten člověk mektá je taky podstatný, ale i bez toho se to dá :D :) ;)
+admin, +shalom3 Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: shutterstock

Příspěvekod Casmaria » 16. březen 2018 22:01

Hele zatím se učím s Photostockem, a nejde mi uložit projekt, píše mi to Failed to load DelZip192.dll, Uvedený modul nebyl nalezen.

Ale když uložím fotky, tak se mi normálně klíčová slova a názvy při nahrání do SS normálně zobrazí. Ale myslela jsem, že mi to KW nově nahraných fotek bude samo vyhledávat a bude mi to časem doplňovat KW podle podobných obrázků, nebo se mýlím?
Hodnocení: 0
Casmaria
 
IP: 2a00:1028:83be:3c5e:9163:fb79:304b:23xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 16. březen 2018 22:51

Ohledně technických problémů můžeš písnout autorovi na info@sovpag.com (neboj, je to Čech jak poleno a ochotný ;) )
Jinak se mýlíš, ono to tak automatické není - to, co píšeš, je spíš už o umělé inteligenci. A ta někdy zas vydatně selhává. Ale je tam propojení na klíčovací nástroje, což dost ulehčí práci.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod noska.photo » 17. březen 2018 18:56

Šutr má asi nějakou akci někde nebo promo, protože se mi hojně množí prodeje other za 0,70 nebo 0,71. Né že by mi to vadilo. Ba naopak
Hodnocení: 0
noska.photo
 
Příspěvky: 153
Registrován: 1. říjen 2015 16:06
Bydliště: Chomutov

Reputace: +31

Re: shutterstock

Příspěvekod Casmaria » 19. březen 2018 08:07

Mohu se zeptat, jaký je poměr přijatých a nepřijatých obrázků ve vašem portfoliu?
Já mám aktivních jen asi 98 fotek, z toho mi jich bylo asi 60 nepřijato (opětovné pokusy nahrát tu samou fotku, akorát trochu poupravenou, špatné nahrání ilustrací a redakčních fotek apod.).

A to že se zatím ani jedna neprodala, mě trochu už začíná demotivovat...
Hodnocení: 0
Casmaria
 
IP: 194.8.252.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod patrikslezak » 19. březen 2018 10:23

Ahoj na shutterstocku mi přijali 3289 fotek, odmítli 1975 fotek, za včerejší den mám jeden prodej, moje portfolio https://www.shutterstock.com/cs/g/patrikslezak
Hodnocení: 0
patrikslezak
 
Příspěvky: 93
Registrován: 20. leden 2015 20:53

Reputace: +11

Re: shutterstock

Příspěvekod duben » 19. březen 2018 10:37

Casmaria píše:Mohu se zeptat, jaký je poměr přijatých a nepřijatých obrázků ve vašem portfoliu?
Já mám aktivních jen asi 98 fotek, z toho mi jich bylo asi 60 nepřijato (opětovné pokusy nahrát tu samou fotku, akorát trochu poupravenou, špatné nahrání ilustrací a redakčních fotek apod.).

A to že se zatím ani jedna neprodala, mě trochu už začíná demotivovat...


Driv jsem mel taky obcas dost neprijatych. Posledni dobou se pohybuju s prijatymi fotkami okolo 96-100 procenty.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: shutterstock

Příspěvekod noska.photo » 19. březen 2018 10:48

Casmaria píše:Mohu se zeptat, jaký je poměr přijatých a nepřijatých obrázků ve vašem portfoliu?
Já mám aktivních jen asi 98 fotek, z toho mi jich bylo asi 60 nepřijato (opětovné pokusy nahrát tu samou fotku, akorát trochu poupravenou, špatné nahrání ilustrací a redakčních fotek apod.).

A to že se zatím ani jedna neprodala, mě trochu už začíná demotivovat...



Aktuálně mám kolem 2550 aktivních souborů (99 procent fotografie) a jsem na nějakých cca 95 procentech. Těch 5 procent mám spíše díky ruzným property relase atd. Jinak se pohybuji kolem 70 -
90 prodejů měsíčně.
Hodnocení: 0
noska.photo
 
Příspěvky: 153
Registrován: 1. říjen 2015 16:06
Bydliště: Chomutov

Reputace: +31

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 19. březen 2018 11:00

Jsi netrpělivá. Jistěže, ze začátku si každý projde vyhazovačkami, než si vychytá, co budou vidět rádi ;) . Určitě není na škodu si zadat do vyhledávání občas nějaké "svoje" klíčové slovo a podívat se, co se zobrazí v Oblíbených. Tím se může člověk trochu nasměrovat, co a jak zpracovat. Není to záruka prodejů, moje témata taky nepatří k těm, která by šla na dračku. Pro mě je důležitější, že mě to baví a rozhodně jsem v tom nikdy neviděla cestu mezi milionáře. Beru to prostě jako koníček, za který moc neutratím a mohu něco vydělat. V některých případech už ale po 4 letech vybrušování se mi některý obrázek v těch oblíbených zobrazí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé