Danění přímů z fotobank

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod prudek » 4. březen 2016 00:35

No pro letošek jsem to už udělal takhle. Spěchal jsem, bo za pár dní odlítám do Nepálu a už nemám čas zjišťovat více. No trochu mě to štve, bo pokud dám za rok 60% tak to bude nápadný, no ale příští rok si dám čas a něco o tom nastuduju a pokud si mohu vybrat zda 60, nebo 40%, tak je na úředníkovi aby mi dokázal, že musím dát 40% a nedo jim do toho není nic.Jedinej doklad co od příjmů máme je tabulka co si sami vytvoříme, tak v podstatě není nic co by u mne mohli úředníci kontrolovat, tak kdyby přišli, tak jim tak akorát uvařím kafe.

V podstatě mohou kontrolovat jen správnost vyplněného přiznání. Dost pochybuju o tom, že by mohli zjistit ze států moje příjmy, ale třeba se mýlím. Já ale stejně žádný příjmy neskrývám a dám si jednou za rok do tabulky všechny příjmy co mě dojdou na Paypal a Moneybookers a dle úřednice bych měl skladovat jen tuto tabulku a svoje čestné prohlášení, že jsou to moje příjmy.

Jediné co mohu za rok udělat, je zjistit zda tyto příjmy musím zdanit podle autorského zákona či nikoli. No asi si za rok oba relevantní zákony přečtu.
Hodnocení: 0
prudek
 
IP: 37.44.22.xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod prudek » 4. březen 2016 00:41

Dle mne jde v podstatě jen o to, zjistit, zda je stanoveno, zda má zdanění podle autorského zákona přednost před zdaněním podle živnostenského zákona. Nebo se mýlím? Jde jen o to zda musím danit podle autorského zákona či ne.
Hodnocení: 0
prudek
 
IP: 37.44.22.xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod Peta » 6. březen 2016 16:49

A jak je to s placením sociálního a zdravotního? Jsem normálně zaměstnaná na smlouvu u zaměstnavatele. Fotobanky mám jako koníček. Za minulý rok mi vynesly cca 40.000 Kč. Nechci si dělat živnosťák, ale chci danit jako autor. Budu platit nějaké sociální a zdravotní pojištění pak každý měsíc kromě toho, co mi vypočte zaměstnavatel? Děkuji, ale mám v tom hrozný chaos.
Hodnocení: 0
Peta
 
IP: 77.48.233.1xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod PandaWild » 6. březen 2016 16:58

Peta: Měl jsem to podobné, ale danil jsem na živnosťák (má výhodnější paušální výdaje 60%). Doplácel jsem pár tisíc daně a pár stovek zdravotní pojišťovně. U sociálky nebylo třeba nic doplácet. Protože je to vedlejší příjem, neplatí se žádné měsíční zálohy (ani pojišťovnám ani FÚ), ty platí zaměstnavatel.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod Trance » 8. březen 2016 12:44

Lajcká otázka, ale co vlastně podníkání jako OSVČ (aut.honorář) znamená pro zaměstnavatele když se rozhodnu pro fotobanky jako vedlejší příjem?

Musí se to nějákou formální cestou někde zaznamenávat nebo vyplňovat? Nebo je to jako "Zdravím šéfe, jak se má žena? Jo mimochodem jsem OSVČ"
Hodnocení: 0
Trance
 
IP: 46.167.243.2xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod PandaWild » 8. březen 2016 12:54

Na konci každého roku oznámíš účetní, že si budeš daňové přiznání podávat sam(a) kvůli vedlejšímu příjmu, od účetní dostaneš výpis o příjmech, které se započítají do daňového přiznání. Zaměstnavatele se pak už vedlejší činnost netýká, jen dostane předpis jaké zálohy má platit. Vedlejší činnost ho pak už jen zajímá do té míry, zda tím netrpí hlavní zaměstnání.
+Ravennka Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod Trance » 8. březen 2016 13:22

Výborně, děkuji.
Hodnocení: 0
Trance
 
IP: 46.167.243.2xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod shalom3 » 8. březen 2016 13:28

Jenom to ještě kapku upřesním - poplatník, který má jakékoli další přímy (tj. příjmy dle §7-10 ZDP) vedle příjmů ze zaměstnání, nesmí požádat u zaměstnavatele o roční zúčtování záloh na daň a musí si vyplnit daňové přiznání sám.
+Ravennka Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod Ravennka » 8. březen 2016 13:32

A jenom noticka, pokud někdo náhodou nezaregistroval... kdo má datovku, musí letos podávat datovkou ;)
+Pedro Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod Neznamy » 9. březen 2016 08:19

Neměl by tu někdo k dispozici ukázku jak vypadá čestné prohlášení o příjmech ze zahraničí? Finančák to po mě žádá. Pomohl by odkaz (hledám a nenacházím), nebo ukázka co tam píšete apod. Děkuji předem
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot]