HIVE - ne tak úplně fotobanka

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod shalom3 » 16. květen 2024 11:35

Egeris píše:Vypadá to zajímavě, měl bych jen pár dotazů. Pokud tedy za každý lajk tvého příspěvku dostaneš nějaký obnos kryptoměny, kde se ta kryptoměna v tom systému bere? .......

Ano, toto je zajímavá otázka. Existuje totiž mnoho různých tzv. klikaček, kde jsou lidé aktivní jak blázni, pořád něco přidávají a lajkují, jsou stimulováni, aby si nevybírali peníze (případně ještě nějakou formou malinko přispěli kvůli zlepšení "postu"), že si tím jako polepší. Radují se, jak jim to tam přibývá. A nakonec to vyšumí úplně do ztracena.
Zřejmě je to o tom, že takový systém vydělá díky aktivitě členů na zobrazovaných reklamách a pak to prostě utne.
Tato zkušenost není vyčtená, měla jsem možnost to pozorovat "naživo". ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4541
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1093

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod admin » 16. květen 2024 12:55

Egeris píše:Vypadá to zajímavě, měl bych jen pár dotazů. Pokud tedy za každý lajk tvého příspěvku dostaneš nějaký obnos kryptoměny, kde se ta kryptoměna v tom systému bere? To si lidé musí nějak "dobíjet" účet, aby mohli dávat tyhle lajky?
A když dáš ty lajk někomu na jeho článek, pak se ti z tvé peněženky odebere nějaký obnos? Kolik přesně? Dá se to nastavit nebo je to automatika?


Také by mě zajímalo, kde se tam ty peníze berou. Trochu jsem to proklikával a na žádnou reklamu jsem nenarazil. Zároveň ta kvalita článků není nic moc, spíše mi to přijde jak nějaké "blogísky" nebo okomentovaných pár fotek. Takže princip je mi stále záhadou. Jediné, co mě napadá, tak je princip letadla, ale na to abych to zkoumal nemám čas, musím kreslit pro fotobanky :)
+shalom3, +zdenat5 Hodnocení: +2
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +563

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod rostik924 » 17. květen 2024 14:45

Bananaboy píše:Ja som tam zatiaľ napísal dva články a žiadna sláva. Prvý mi zarobil aspoň zhruba 0,40 centov (čo by snáď na prvý článok bolo celkom fajn), ale druhý nezarobil absolútne nič. Viem, že začiatky sú ťažké, ale aj tak to zatiaľ vyzerá, že ľudia tie články vôbec nečítajú a nelajkujú. Navyše niektoré tie komunity majú nezmyselné požiadavky a pravidlá. Napríklad všetky komunity o jedle, ktoré som tam našiel a do ktorých som plánoval napísať článok, požadujú aby článok obsahoval fotku tváre autora. Ja fakt nehodlám dávať na Ecency svoj ksicht. :lol: Takže je dosť ťažké nájsť väčšiu komunitu do ktorej by som sa tématicky trafil článkom, spĺňal pravidlá komunity a ktorá by mala veľa členov, aby ten článok aj niekto videl. Ešte mi napadlo vytvoriť si vlastnú komunitu. Tam by som mal vlastné pravidlá a mohol by som si písať čo chcem, ale bol by som tam sám a tie články by asi v živote nik nenašiel a neolajkoval, takže by to nemalo zmysel. :lol:


Ono je to spíš o fotkách, psané příspěvky taky, ale chce to najít správnou skupinu, která je ocení. osobně za těch pár týdnů jsem sice nevybral nic, ale proto že zvyšuju hlasovací sílu. Jinak cena všech HIVE co jsem zatím reinvestoval je cca 257 dolarů. Chce to kouknout se na trendová témata. U mě je to jednoduché skupina Photography Lowers a Black and White mi vyhovuje. Bohužel koncem května končí Pinmapple, ale ta skupina má takovou základnu a vzbudilo to takový ohlas že to nejspíš někdo převezme a bude to v nějaké podobné podobě pokračovat. Mám spoustu materiálu v archivech, místa, kostely, turistické destinace, všechno se tam dá nahrát, něco málo k tomu napsat třeba o historii kostela, nebo místa, nebo o čem to tam je, reportáže z akcí, těch témat je milion. To pravidlo o fotce u Food skupin jsem viděl taky. Mám zatím o jídle příspěvky dva, a ani u jedné jsem fotku nedal. Podle mne je nejlepší cesta fotky z výletů, dovolené. Já třeba uplně změnil styl focení. Dřív jsem třeba dával na FB celkový přehled všeho co třeba v daném městečku nebo ,okalitě bylo. Teď si nafotím zvlášť kostel, zvlášť třeba park, když je hezký. Prostě každý objekt, pokud to jde z dané lokality zvlášť. A místo jednoho příběhu jich najednou mám pět.
A nemusíš mít ani super foťák, mám pár příspěvků, co jsme jeli na kole focených z mobilu. I když trošku úpravu to většinou chce. Většinou je to o tom že si lidi hlavně prohlížejí obrázky z míst kde nikdy nebyli a když se k tomu něco i dozví je to ještě lepší
Hodnocení: 0
Naposledy upravil rostik924 dne 17. květen 2024 15:01, celkově upraveno 1
rostik924
 
Příspěvky: 36
Registrován: 27. únor 2020 09:26

Reputace: +5

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod rostik924 » 17. květen 2024 14:58

admin píše:
Egeris píše:Vypadá to zajímavě, měl bych jen pár dotazů. Pokud tedy za každý lajk tvého příspěvku dostaneš nějaký obnos kryptoměny, kde se ta kryptoměna v tom systému bere? To si lidé musí nějak "dobíjet" účet, aby mohli dávat tyhle lajky?
A když dáš ty lajk někomu na jeho článek, pak se ti z tvé peněženky odebere nějaký obnos? Kolik přesně? Dá se to nastavit nebo je to automatika?


Také by mě zajímalo, kde se tam ty peníze berou. Trochu jsem to proklikával a na žádnou reklamu jsem nenarazil. Zároveň ta kvalita článků není nic moc, spíše mi to přijde jak nějaké "blogísky" nebo okomentovaných pár fotek. Takže princip je mi stále záhadou. Jediné, co mě napadá, tak je princip letadla, ale na to abych to zkoumal nemám čas, musím kreslit pro fotobanky :)


Něco o tom, jak to všchno funguje je tady. Ono je to teda většinou o bitcoinu, ale to vyjde celkem nastejno
https://www.youtube.com/watch?v=KSKY1P9qLk4&t=322s
Hodnocení: 0
rostik924
 
Příspěvky: 36
Registrován: 27. únor 2020 09:26

Reputace: +5

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod admin » 18. květen 2024 08:30

rostik924 píše:
admin píše:
Egeris píše:Vypadá to zajímavě, měl bych jen pár dotazů. Pokud tedy za každý lajk tvého příspěvku dostaneš nějaký obnos kryptoměny, kde se ta kryptoměna v tom systému bere?




Něco o tom, jak to všchno funguje je tady. Ono je to teda většinou o bitcoinu, ale to vyjde celkem nastejno
https://www.youtube.com/watch?v=KSKY1P9qLk4&t=322s


Z toho se člověk možná dozví, jak funguje bitcoin, ale stále mi uniká, odkud se berou peníze, které pisatelé dostávají za své články.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +563

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod pavelsku » 18. květen 2024 10:07

Články jsou ohodnocované kryptoměnou, která vzniká stejně jako každá jiná - těžbou, kterou zajišťuje systém a těžaři, kterým se v tomto případě říká "witness", svědci. A tržní hodnota této kryptoměny je daná jejím tržním kurzem na burze.
Hodnocení: 0
pavelsku
 
Příspěvky: 23
Registrován: 26. březen 2024 09:57

Reputace: +2

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod shalom3 » 18. květen 2024 11:30

Pořád mi uniká ten ekonomický mechanismus. Když člověk něco dělá, tak to většinou dělá, aby si opatřil prostředky (pokud tedy nejde o charitu). Těžaři ale těží, aby mohli vyplácet lidem za články. Co z toho mají oni sami? O kryptoměny se nezajímám, ale pokud vím, tak je těžba nákladná. I kdybych jimi pak jenom chtěla platit lidem, tak se mi musí ty náklady alespoň vracet.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4541
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1093

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod PandaWild » 18. květen 2024 12:04

Jestli to neznamená, že si vytvořili kryptoměnu která má teď malou hodnotu, ale tím že ji vnutí lidem a začne se používat, tak se její hodnota začne významně zvedat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7255
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1948

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod pavelsku » 18. květen 2024 21:21

shalom3 píše:Těžaři ale těží, aby mohli vyplácet lidem za články. Co z toho mají oni sami?

Vytěžené krypto nemá samo o sobě žádnou hodnotu. Je to jen nějaký datový záznam v blockchainu. Tu hodnotu získává tím, že ho někdo nabízí a někdo přijímá, tj. tím, že se stane součástí nějakého ekonomického systému.

Nicméně já bych to řekl jinak - někdo si užívá báječnou jízdu autem, někdo sedí doma a mudruje nad tím, kde se bere ropa :)
Hodnocení: 0
pavelsku
 
Příspěvky: 23
Registrován: 26. březen 2024 09:57

Reputace: +2

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod shalom3 » 18. květen 2024 23:50

Tak šťastnou cestu ;) . Já patřím k těm, co nejraději chodí na procházky do lesa.
+zdenat5 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4541
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1093

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron