HIVE - ne tak úplně fotobanka

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod Bananaboy » 22. květen 2024 21:52

Môže sa jeden a ten samý článok preložený do inej reči poslať do viacerých komunít? Napríklad napíšem článok v češtine a uverejním ho v komunite "Česky". Potom ten istý článok preložím do angličtiny a uverejním v inej komunite. Je to možné? Nie je to nejaké porušenie pravidiel? Pre istotu sa pýtam.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3856
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1037

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod rostik924 » 27. květen 2024 06:43

Dá se psát dvojjazyčně a tag česky dát jako třeba druhý. Tag sledují všichni členové této komunity. Já osobně mám ve wordu soubor, kde mám tento HTML tag

<div class="pull-right">

</div>


<div class="pull-left">

</div>

do pull-right dám český text
do pull-left dám anglický text (anglicky neumím, takže to napíšu v překladači a zkopíruju do příslušných tagů) pak se ti text dvojjazyčně zobrazí ve sloupcích vedle sebe.
Je to možné psát i klasicky pod sebe. Ale do jednoho článku. Někde by to mohli brát jako duplicitu. Zvlášť pokud tam máš stejné fotky
Hodnocení: 0
rostik924
 
Příspěvky: 36
Registrován: 27. únor 2020 09:26

Reputace: +5

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod rostik924 » 27. květen 2024 06:45

Bananaboy píše:Tak to vyzerá, že Hive je asi fakt najviac vhodné pre fotografov a cestovateľov. Uvažoval som, že keďže nie som cestovateľ a fotograf, tak by som mohol na Ecency aspoň propagovať svoje YouTube videá, ale YouTube komunita tam má 29 členov a zárobky nulové, takže tadiaľ cesta asi tiež nevedie. :D

Písal si, že Ecency je inšpirované Redditom, ale na Reddite sa môže aj malá komunita prezentovať svojím príspevkom vo veľkej komunite vďaka crosspostom a byť videná. Tu som možnosť crosspostu nenašiel, takže pri napísaní príspevku (článku) do malej komunity ho pravdepodobne nikto neuvidí a neprečíta.


Nemusí být cestovatelé. Já píšu člaánky o místech tady z okolí bydliště, kostely, muzea, akce, z vycházek do přírody, fotky kytek co potkám na procházce, prakticky o všem
Hodnocení: 0
rostik924
 
Příspěvky: 36
Registrován: 27. únor 2020 09:26

Reputace: +5

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod rostik924 » 27. květen 2024 06:53

shalom3 píše:
Egeris píše:Vypadá to zajímavě, měl bych jen pár dotazů. Pokud tedy za každý lajk tvého příspěvku dostaneš nějaký obnos kryptoměny, kde se ta kryptoměna v tom systému bere? .......

Ano, toto je zajímavá otázka. Existuje totiž mnoho různých tzv. klikaček, kde jsou lidé aktivní jak blázni, pořád něco přidávají a lajkují, jsou stimulováni, aby si nevybírali peníze (případně ještě nějakou formou malinko přispěli kvůli zlepšení "postu"), že si tím jako polepší. Radují se, jak jim to tam přibývá. A nakonec to vyšumí úplně do ztracena.
Zřejmě je to o tom, že takový systém vydělá díky aktivitě členů na zobrazovaných reklamách a pak to prostě utne.
Tato zkušenost není vyčtená, měla jsem možnost to pozorovat "naživo". ;)


Jo, touž je dávná munulost, nevím jestli ještě klikačky existují, ale taky jsem kdysi dvě nebo tři provozoval. Tenkrát měl bitcoin cenu cca 2 dolary. Znám člověka co měl takto 5 celých bitcoinů, bohužel bezpečnost uložišt měny byla velmi malá a staly se často obětí hackerů. Dnes se systémem klíčů, ověřením totožnosti, a při dodržení základních bezpečnostních pravidel (třeba hardwarové peněženky, kterou máš doma a měna je na ní) je to prakticky skoro nemožné. Máš krypto uložené vlastně na nezávislé flešce mimo PC
Hodnocení: 0
rostik924
 
Příspěvky: 36
Registrován: 27. únor 2020 09:26

Reputace: +5

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod pavelsku » 28. květen 2024 07:00

Bananaboy píše:Môže sa jeden a ten samý článok preložený do inej reči poslať do viacerých komunít? Napríklad napíšem článok v češtine a uverejním ho v komunite "Česky". Potom ten istý článok preložím do angličtiny a uverejním v inej komunite. Je to možné? Nie je to nejaké porušenie pravidiel? Pre istotu sa pýtam.


Poslat jeden článek do více komunit jako cross post je OK (pokud to některá komunita nemá v pravidlech zakázané, ale to jsou naprosté výjimky).

Přeložit článek do jiného jazyka, a tak vlastně z jednoho článku udělat dva, to není OK a můžou za to následovat projevy nevole, při soustavném používání i sankce. Ale je běžné psát články dvoujazyčně, i pomocí strojového překladu.
Hodnocení: 0
pavelsku
 
Příspěvky: 23
Registrován: 26. březen 2024 09:57

Reputace: +2

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod Bananaboy » 28. květen 2024 10:39

Tak som schválne skúsil napísať cestovateľský a fotografický článok (pretože takým článkom sa darí) a dal som ho do veľkej 21 000 člennej komunity a výsledok stále rovnaký.
Po 16 hodinách 0,09 dolára a to mi ešte z toho polovicu zoberú pre nejakých kurátorov (čo ani neviem kto to je). :D Nečakal som žiadne zázraky, ale 0,09 dolára je asi predsa len dosť málo. On ten článok bude síce ešte teoreticky zarábať 6 dní, ale už dosť pochybujem, že ho niekto nájde pod nánosom nových článkov.

Tak by ma zaujímalo... "Kde udělali soudruzi z NDR chybu?"

U členov ktorí sú na HIVE dlho chápem, že už tam majú vybudovanú základňu čitateľov a že sa im darí, ale chcel by som sa spýtať nových členov, čo urobili, aby sa im začalo dariť? Niektorí ste tam ešte len mesiac a už máte 15-20 dolárové články. Záleží nejako na čase zverejnenia článku? Schválne som čakal so zverejnením až na pondelok, pretože cez víkend by mal článok zrejme ešte menšiu čitateľnosť ako cez týždeň.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3856
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1037

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod pavelsku » 28. květen 2024 12:13

Bananaboy píše:Tak by ma zaujímalo... "Kde udělali soudruzi z NDR chybu?"


Dej odkaz a můžeme se o tom pobavit. Radit naslepo je těžké.
Hodnocení: 0
pavelsku
 
Příspěvky: 23
Registrován: 26. březen 2024 09:57

Reputace: +2

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod rostik924 » 19. červen 2024 20:43

rostik924 píše:
admin píše:
Egeris píše:Vypadá to zajímavě, měl bych jen pár dotazů. Pokud tedy za každý lajk tvého příspěvku dostaneš nějaký obnos kryptoměny, kde se ta kryptoměna v tom systému bere? To si lidé musí nějak "dobíjet" účet, aby mohli dávat tyhle lajky?
A když dáš ty lajk někomu na jeho článek, pak se ti z tvé peněženky odebere nějaký obnos? Kolik přesně? Dá se to nastavit nebo je to automatika?


Také by mě zajímalo, kde se tam ty peníze berou. Trochu jsem to proklikával a na žádnou reklamu jsem nenarazil. Zároveň ta kvalita článků není nic moc, spíše mi to přijde jak nějaké "blogísky" nebo okomentovaných pár fotek. Takže princip je mi stále záhadou. Jediné, co mě napadá, tak je princip letadla, ale na to abych to zkoumal nemám čas, musím kreslit pro fotobanky :)


Něco o tom, jak to všchno funguje je tady. Ono je to teda většinou o bitcoinu, ale to vyjde celkem nastejno
https://www.youtube.com/watch?v=KSKY1P9qLk4&t=322s


Tady je to možná vysvětleno mnohem podrobněji.

https://ecency.com/post/@leoglossary/le ... at-is-hive
Hodnocení: 0
rostik924
 
Příspěvky: 36
Registrován: 27. únor 2020 09:26

Reputace: +5

Předchozí

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron