HIVE - ne tak úplně fotobanka

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod Bananaboy » 19. květen 2024 08:23

Ja som práve naopak rád, že žijem v dobe v ktorej sa dá zarobiť na virtuálnej, nehmatateľnej "veci". Je to jedinečná príležitosť, ktorú naši predkovia nemali. Z mnohých ľudí sa už vďaka bitcoinu stali milionári, takže s týmto problém nemám. Problém mám s tým, že som opäť (ako vždy) úplne mimo. Nie som dobrodruh a cestovateľ, takže nejaké články zo Srí Lanky, alebo Tibetu sa odo mňa nedajú očakávať. Dosť pochybujem, že by ľudí na Ecency zaujímalo a lajkovali by môj "dobrodružný" fotopríbeh zo záhradky, kde mi zrovna klíči hrášok. :lol:
+zdenat5 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3856
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1037

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod shalom3 » 19. květen 2024 12:12

JJ, moje příběhy z malého městečka a lesa by se asi taky nechytly :lol: . Máš pravdu, na internetu někdo možná vydělá, ale je to taky vynikající platforma pro podvodníky - poslední dobou co den, to článek. Zajímavá by byla statistika boháči versus podvedení, ale to určitě neexistuje. ;)
+zdenat5 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4541
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1093

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod pavelsku » 19. květen 2024 21:03

Bananaboy píše:Dosť pochybujem, že by ľudí na Ecency zaujímalo a lajkovali by môj "dobrodružný" fotopríbeh zo záhradky, kde mi zrovna klíči hrášok. :lol:


Já o tom nepochybuji. Zajimavý článek se dá udělat z čehokoliv. I ze zahrádky, i z malého městečka a lesa.

Klidně půjdu s kůží na trh osobně:

https://ecency.com/@pavelsku

btw podvedený tam není nikdo. Úspěch i neúspěch je na každém.
Hodnocení: 0
pavelsku
 
Příspěvky: 23
Registrován: 26. březen 2024 09:57

Reputace: +2

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod admin » 20. květen 2024 08:16

pavelsku píše:btw podvedený tam není nikdo. Úspěch i neúspěch je na každém.


Já se nebál, že by mě tam někdo podvedl. Jen prostě nchápu jak to funguje, takže nedokážu odhadnout, jak to bude fungovat dále a tedy se mi do toho nechce investovat. Vím o spoustě jiných cest, kterým rozumím mnohem lépe a tedy budu investovat raději do nich.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +563

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod honza286 » 20. květen 2024 12:08

admin píše:
pavelsku píše:btw podvedený tam není nikdo. Úspěch i neúspěch je na každém.


Já se nebál, že by mě tam někdo podvedl. Jen prostě nchápu jak to funguje, takže nedokážu odhadnout, jak to bude fungovat dále a tedy se mi do toho nechce investovat. Vím o spoustě jiných cest, kterým rozumím mnohem lépe a tedy budu investovat raději do nich.

Mám takovou domněnku, že ekonomicky funguje tak, že klikáním na ony stránky (konkrétní příspěvky) člověk nevědomky těží tu kryptoměnu, tedy pomáhá zvyšovat její hodnotu. K téhle domněnce mě vede to, že člověk má hodně omezený prostor na nahrávání příspěvků a ten se mu zvětší o něco málo buďto sám od sebe časem nebo jeho další aktivitou na těch stránkách. Zkusmo jsem tam nahrál jeden příspěvek, výdcělek za něj v přepočtu 0,0003 eura (0,11 Hive - to je název oné kryptoměny) a když jsem zkusmo podíval na poslední příspěvky v různých skupinách, tak většinou mají výdělky v řádu max. desítek centrů za příspěvek. Neříkám, že tomu nedám šanci, ale osobně mi už přijde lepší vyzkoušet například Patreon apod. platformy než tohleto.
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 412
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +68

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod pavelsku » 20. květen 2024 19:46

Jen upřesním čísla: 1 HIVE je aktuálně 0.318 USD, takže 0.11 HIVE je 0.035 USD nebo 0.032 €.

btw 0.11 HIVE za článek je extrémně málo a odpovídá prvnímu pokusu začátečníka, který se ještě v systému neorientuje. Průměrný výdělek v české komunitě, tj. ti co používají hashtag #cesky, za letošní rok je 4.2 USD za článek.
Ten průměr samozřejmě zvedají borci, co jsou schopní napsat článek za 20 i více dolarů. Nicméně míň jak jeden nebo dva dolary za článek je v současnosti spíš výjimka.
Hodnocení: 0
pavelsku
 
Příspěvky: 23
Registrován: 26. březen 2024 09:57

Reputace: +2

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod Bananaboy » 21. květen 2024 09:04

Tak to vyzerá, že Hive je asi fakt najviac vhodné pre fotografov a cestovateľov. Uvažoval som, že keďže nie som cestovateľ a fotograf, tak by som mohol na Ecency aspoň propagovať svoje YouTube videá, ale YouTube komunita tam má 29 členov a zárobky nulové, takže tadiaľ cesta asi tiež nevedie. :D

Písal si, že Ecency je inšpirované Redditom, ale na Reddite sa môže aj malá komunita prezentovať svojím príspevkom vo veľkej komunite vďaka crosspostom a byť videná. Tu som možnosť crosspostu nenašiel, takže pri napísaní príspevku (článku) do malej komunity ho pravdepodobne nikto neuvidí a neprečíta.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3856
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1037

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod pavelsku » 21. květen 2024 18:25

Tak ona je tam nějaká komunita prakticky na cokoliv. Já jsem třeba začínal s recepty na vaření :)
Pro začátek je fajn začít v komunitě #cesky protože tam je jistota, že tě podpoří. A jak získáš nějakou reputaci a rozhled, tak už si své obecenstvo najdeš (resp. ono si najde tebe)
Hodnocení: 0
pavelsku
 
Příspěvky: 23
Registrován: 26. březen 2024 09:57

Reputace: +2

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod Bananaboy » 21. květen 2024 22:30

pavelsku píše:Pro začátek je fajn začít v komunitě #cesky protože tam je jistota, že tě podpoří.

Ale ja píšem po anglicky, tak jestli to nebude mít vliv na funkci (rostlináře :lol: ).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3856
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1037

Re: HIVE - ne tak úplně fotobanka

Příspěvekod Fauren » 22. květen 2024 21:19

Stačí hledat, těch komunit je tam mraky a zdá se mi, že jsem narazil i na zahrádkáře nebo pod hastagem "amazingnature", bys klidně mohl taky přispívat zahrádku. Já teda musím říct, že mám pár článků přes 15 dolarů a to tam jsem asi měsíc a něco:)
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 584
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +62

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron