Fotoaparát

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Re: Fotoaparát

Příspěvekod GreatWhite » 3. říjen 2017 10:21

tady je celkem zajímavé vlákno z digiarény na takové téma http://forum.digiarena.e15.cz/viewtopic ... #p11689164 8-)
+sentio Hodnocení: +1
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Fotoaparát

Příspěvekod sentio » 3. říjen 2017 10:25

No s Canonem jsem spokojen ... ještě ktomu mám appku na Android(tisíce funkcí pro timelapse,focus peaking atd.), takže super, ale 4K a Canon to jsme někde na 30000 a spíše ještě více, ne?
Navíc pro mě je škoda nějaký čupr tělo, páč jsem pak líný vzhledem k objektivům, nakonec nejvíc používám seťák, takže pro mě je škoda něco drahého...
@PandaWild To u toho Panasonicu mě to mrzí .... hmmm.... kdysi se mi tak trochu choval Konica Minolta - chyba se stále častěji objevovala ... byla to deska či co... já to stihl v rámci záruky

@GReatWhite - oooo super vlákno - zakladatel má ouplně stejné preference... a stejné závěry, díky moc
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
sentio
 
Příspěvky: 138
Registrován: 15. říjen 2015 08:31

Reputace: +20

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Jirik » 3. říjen 2017 11:57

Pouzivam micro 4/3 od Panasonicu, a presne co popisuje Panda mam i ja na svem fotaku. Takze Panasonic cca po 4 letech zacne zlobit, fotky jsou tak na urovni lepsiho kompaktu, ale kvalita a pouziti videozaznamu je asi bezkonkurencni oproti konkurenci. vz napr. Panasonic GH5, ale i nizsi modely toci obdobne, a rychla intuitivni nastaveni na tele mi vyhovuje. Jen jsem se musel rozloucit s lepsi kvalitou u fotek, jakou maji zrcadlivky Canon a Nicon a to nemluvim ani o fullframu.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk
+sentio Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Fotoaparát

Příspěvekod basti » 3. říjen 2017 15:14

Canon/Nikon jsou zejéna v levnějších modelech (do 30 tisíc tělo) neskutečně přeceněné. Konkurence má často řádově lépe vybavené modely levněji, někdy i za méně jak polovinu. Naopak, pokud chci top fullframe, není o čem a jdu do C/N. Ale pak musím počítat s cenou ve vyšších desítkách tisíc jen tělo.

Velmi málokde se mluví o objektivech. Obvykle se mluví převážně o "velké nabídce na C/N" a "legendárních Lkách". Realita je ta, že setové C/N objektivy patří kvalitou k nejhorším (!) seťákům napříč všemi výrobci a 3/4 z oné široké nabídky bylo vytvořeno původně na kinofilm nebo foťáky s rozlišením do 10 megapixelů. Pokud chcete nový Nikon D850, spočítáte objektivy schopné vykrelit toto rozlišení na prstech ruky a připravte si desítky tisíc za kus. Podle textů DxO má drtivá většina objektivů problém už s rozlišením nad 12 megapixelů!

Fullframe je super, ale... tvrdě zaplatíte hloubkou ostrosti = skoro všude ze stativu. Je to obrovské a zatraceně těžké, zejména profi skla. Rozhodně si na FF nekoupíte cenově běžně dostupné objektivy, většina kvalitních zoomů začíná (!) u 20-30 tisíc a pevná skla málokdy jdou pod 20 tisíc. Je naprostý mýtus, že FF má nejlepší obraz - to platí pouze pro stejně staré snímače se stejnou hustotou buněk. Starší FF proti novému cropu prohraje, stejně tak FF s neskutečnou hustotou buněk může dostat těžce naloženo od cropu s menší hustotou buněk. Není to jen o velikosti senzoru!

U ISO zhruba do 400 je velikost snímače micro4/3 vs. APS-C/DX vs. FF naprosto ukradená, šum tam prostě není. Většinou i ISO 800 je v pohodě i na micro4/3, pokud neuletíte s expozicí.

Nejde o plané kecy, rukama mi toho prošlo hodně a měl jsem jak 4/3, tak teď Nikona. Neexistuje univerzální "nejlepší" foťák a vždy je to o kompromisech, fyziku nejde odrbat.
+Riky Hodnocení: +1
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: Fotoaparát

Příspěvekod castyhost » 3. říjen 2017 15:42

kazdy si tim musí projít sam

tak jako platí, že si každý koupí první stativ na hovno a druhý na focení
já mám čtyři :-)
+Zmrzlinář, +sentio Hodnocení: +2
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Fotoaparát

Příspěvekod ivusakzkrabice » 3. říjen 2017 16:00

castyhost píše:kazdy si tim musí projít sam

tak jako platí, že si každý koupí první stativ na hovno a druhý na focení
já mám čtyři :-)


S tím stativem je to dobrá myšlenka, jsem ten případ, co má furt jen ten jeden na hovno, zanadávám si na sebe, vytočim se, ale stejně si ten opravdickej na focení nekoupim..

ale dojde na něj, díky tomuhle vláknu jsem se dokopala si konečně koupit objektiv o kterym uvažuju už víc jak půl roku (pentax smc d fa macro 100 f2,8 wr) a ten stativ asi bude muset být další investice v pořadí (k tomu objektivu), takže, když se sejde pár rad tak se zlobit nebudu :) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Zmrzlinář » 3. říjen 2017 16:00

castyhost píše:kazdy si tim musí projít sam

tak jako platí, že si každý koupí první stativ na hovno a druhý na focení
já mám čtyři :-)


:D :D to sedí!
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Zmrzlinář » 3. říjen 2017 16:02

Mimochodem teď jsem si koupil stativ, se kterým jsem spokojenej, problém ale je, že proti tomu starýmu nahovno má možná o dvě kila víc a vůbec, nejde to nikam dát.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Fotoaparát

Příspěvekod ivusakzkrabice » 3. říjen 2017 16:11

Zmrzlinář píše:Mimochodem teď jsem si koupil stativ, se kterým jsem spokojenej, problém ale je, že proti tomu starýmu nahovno má možná o dvě kila víc a vůbec, nejde to nikam dát.


v tom případě je nejlepší fotbrašnou auto :D :) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Zmrzlinář » 3. říjen 2017 16:14

ivusakzkrabice píše:
Zmrzlinář píše:Mimochodem teď jsem si koupil stativ, se kterým jsem spokojenej, problém ale je, že proti tomu starýmu nahovno má možná o dvě kila víc a vůbec, nejde to nikam dát.


v tom případě je nejlepší fotbrašnou auto :D :) ;)


Tak samozřejmě :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

PředchozíDalší

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron