Reálný měsíční výdělek

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Měsíční příjem z fotobank

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod Ravennka » 14. únor 2018 19:53

Myslela jsem nástroj pero :) jinak grafický tablet mám Wacom Intuos L (nějaká starší verze, už ho mám asi 8 let) a máme doma i nějaké postarší Bamboo S (ale to jsem chtěla hlavně kvůli tomu, že funguje jako touchpad a já jsem měla trable se zápěstím); ale došla jsem k tomu, že na práci je ideální velikost M :lol:

Ale jako nedám na to dopustit hlavně při retuších, to je nádhera oproti myšení. A nějaký abstraktní malůvky jsou taky jednodušší :mrgreen:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod Riky » 15. únor 2018 12:24

Ravennka - koukala jsem na tu značku Wacom. Vypadají kvalitně, ale začínají na 2 500 Kč. To do toho zatím investovat nechci. Asi ještě jednou zkusím rozchodit ten Bamboo, třeba se po těch letech odpočinku umoudřil a bude šlapat jak hodinky - spokojen, že má konečně nějakou zábavu. :mrgreen:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod ivusakzkrabice » 15. únor 2018 14:19

Pokud jedu nástrojem pero, tak nevím jak ostatní, ale s myší mi to přijde pohodlnější, ale je fakt, že sem toho zatím moc neobtahovala.. spíš trochu bojuju s tím, kolik bodů je optimum při obkreslování :) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod Riky » 15. únor 2018 15:00

ivusakzkrabice - já myší neudělám rovnou čáru. I mazání gumou do ztracena mám cik cak. Natož se snažit udělat ostrou linii po obvodu. Leda si obrázek nascanovat a pak to obtahovat pomocí křivek, tam bych to zvládla i s myší.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod PandaWild » 15. únor 2018 15:15

Nebo ve Photoshopu použít magnetické laso, pak je obtáhnutí obrysů docela rychlé. Příp. pak převést na cestu, tím se to vyhladí a přes clipboard do AI jako vektor.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod Riky » 16. únor 2018 18:13

PandaWild - Photoshop nemám, jak prosím funguje to magnetické laso? Provádí výběr na základě barvy? Nebo odstínu? Já jsem tyhle programy zatím moc nevyužívala, jen příležitostně na nějaká přáníčka nebo zpracování produktových fotek. A to Gimp nebo Inkscape. V Gimpu jsem pro označení určité oblasti zkoušela použít nástroj "přibližný výběr" nebo "výběr dle barvy", ale buď to neumím nastavit nebo to funguje nějak divně a označuje se mi i co nechci a neumím s tím nic udělat. Takže u té produktovky jsem nakonec vždy skončila u ručního ořezání, ale to je strašný vopruz a výsledek neodpovídá vynaloženému času. Na produktovku použitelný, ale na fb určitě ne.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod Marsan » 16. únor 2018 18:57

Riky píše:PandaWild - Photoshop nemám, jak prosím funguje to magnetické laso? Provádí výběr na základě barvy? Nebo odstínu? ...................

hranice výběru se přitahuje k okrajům výrazných oblastí v obraze. S GIMPem jsem začínal a co si pamatuji tak tam také bylo? Kvalitní výběr není (dle mě) nikdy jednoduchá věc na pár kliků. Osobně používám kombinaci více nástrojů. Laso, hůlka, guma, razítko... :lol: prostě tvrdá "PYPLAČKA"
+Riky Hodnocení: +1
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod PandaWild » 16. únor 2018 19:31

Magnetické laso je křivka, která se přitahuje na hranici mezi barvami. Stačí vést jen přibližně myš a pod myší se klade dráha křivky, pomocí záchytných bodů. Když to uteče kam nemá, klávesou Delete se vrací zpět a příště už se to položí líp (závisí i na rychlosti pohybu, při pomalém se chytá přesněji). V Gimpu je obdoba "Inteligentní nůžky".

Pro fotobanky je ale izolace objektu magnetickým lasem málo přesná, protože nedělá hladké křivky (pro siluety to tak nevadí). Přesnější obrys se dostane např. vektorovou cestou.

"Výběr dle barvy" předpokládám že bude obdoba "kouzelná hůlka" ve Photoshopu. Důležité je nastavení tolerance, jak velký rozsah barev má zachytit. A ještě zda označovat jen sousedící oblasti nebo v celém obrázku. K výběru se postupně přidávají další oblasti (se Shift přidat, s Alt ubrat). Někdy může být snazší vybrat okolí objektu a výběr pak invertovat (např. když je jednobarevné pozadí). Případné chyby pak lze upřesňovat pomocí s "Rychlý výběr", což je vlastně malovací výběrový štětec, který se zachytává na barvu.

Zajímavější je dělat výběr objektu v režimu rychlé masky. Nejdříve se objekt vybere zhruba některou metodou (např. magnetickým lasem), pak se přepne do režimu rychlé masky (klávesa Q). Nebo se může výběr malovat hned v rychlé masce. Obrázek je vidět jen ve vybrané oblasti, nevybraná oblast je vidět červeně. Do masky se dá malovat běžným štětcem a tím upřesňovat hranice výběru. V parametrech štětce může být potřeba kromě velikosti štětce nastavit i tvrdost (=ostrost okraje). Mezi černou a bílou barvou (=zda se kreslí výběr či nevýběr) se přepíná rychle klávesou X.

Na závěr, když je výběr skoro hotový, tak se může použít "Zpřesnění výběru". To dotáhne obrysy tak, aby seděly dobře na hranu (lze určit radius pro rozsah detekce). Dá se určovat i měkkost, aby prolnutí bylo plynulejší a nebyly tak vidět zuby. Tímto způsobem se dají vybírat i vlasy postavy - zprůhlední správně místa mezi prameny vlasů.

Když se objekt vyjme (nejjednodušší je Ctrl+J) a např. se dodatečně zjistí, že okraje jsou obarvené pozadím, dá se výběr zúžit - znovu se zobrazí výběr kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu vrstvy a volbou "Vybrat průhlednost vrstvy". V menu Výběr / Změnit se dá výběr rozšiřovat, zužovat, změkčovat. Pro dooříznutí okraje stačí dát Vyhladit (např. 2 pixely), Doplněk (Ctrl+Shift+I) a s Delete se odmaže nechtěný okraj (při opakovaném Delete se ořezává opakovaně).
+Ravennka, +Riky, +sentio Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod Ravennka » 16. únor 2018 20:11

Pando, kdyby se posbírala všechna Tvoje moudra z fóra, dala by se krásně vydat knížka a mohl bys být za další vodou 8-)
+sentio Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod shalom3 » 16. únor 2018 21:30

Fakt - takové příspěvky by zasloužily být ve článku a ne jen jako příspěvek, člověk to pak špatně hledá.
Co se obkreslování fotek/bitmap týká, podle mých zkušeností je to vždycky víceméně mravenčí práce. Já poslední dobou nejvíc využívám to, že fotku natáhnu do vektorového editoru, barevnou fotku převedu do odstínů šedi (je na tom lépe vidět čára) a pak jedu ručně některým z nástrojů pro vytváření křivky. Jaké jsou k dispozici v AI, to nevím, v Corelu je kromě ručního kreslení samozřejmě i Bézierova křivka, pero a dále přímka, lomená čára, oblouková čára , B-Spline křivka apod. Podle charakteru obkreslovaného předmětu zvolím některý z těch nástrojů, případně je i kombinuji. Téměř vždy je potřeba nakonec ještě nějaké uzle nebo směr křivky doupravit.
+Riky Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron