Reálný měsíční výdělek

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Měsíční příjem z fotobank

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod PandaWild » 16. únor 2018 23:36

Co se tak dívám na popisy (Corel x Illustrator), tak mi připadá že je to skoro stejné, jen nějaké odchylky v ovládání. V AI uživatel nemusí znát jaký typ křivky to je (divím se, to by i v Corelu mělo být stejné, ne?) - všechno to jsou kubické Bezierovy křivky a tím se dá udělat všechno, i čtverce i elipsy i ruční kreslení. Uživatel jen nastavuje směrová táhla v uzlových bodech a rozhoduje, zda v uzlovém bodu bude křivka hladká (=směrníky mají stejný směr) nebo lomená (různý směr táhel) nebo směrník s nulovou délkou (neuplatní se - rovná čára).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod shalom3 » 17. únor 2018 01:19

Jasně, to je už o úpravách hotové křivky. To je asi ve všech programech téměř stejné, aspoň v těch, co jsem zkoušela. V předchozím příspěvku jsem spíš mluvila o nástrojích pro vytvoření křivky - viz rozbalené menu na obrázku, které Corel nabízí. Z každým z nich se pracuje trochu odlišně, má své výhody pro vytvoření určité křivky.
Po vytvoření křivky teprve přijde ke slovu ta červeně orámovaná ikonka pro úpravy uzlů a směrových táhel.
Přílohy
kresleni.jpg
kresleni.jpg (61.05 KiB) Zobrazeno 7283 krát
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod Katerina » 23. květen 2018 09:28

Nahravam na shutterstock zhruba rok a mam tam okolo 80 obrazku, dale pak od aplikace Eye em tam mam asi vic (odtamtud to oni sami nahravaji dale na getty images) a nestačím se divit kolik taky píšete prodejů, já na shutterstock-u prodala jeden obr. za 0.25 dolaru a na Eye em za 2 dolary :lol: a tot vse. Je pravda ze to jsou vsechno fotky, s illustracema jsem mela vzdycky problem a nesli mi nahrat, ale sakra prozradte mi v cem je to kouzlo prodeje!!!? :lol: :lol:
Hodnocení: 0
Katerina
 
IP: 77.236.208.1xx

Reputace: 0

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod PandaWild » 23. květen 2018 09:34

Pointa je v jednoduché násobilce - vynásob si velikost portfolia a zisky 100x.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod Chalabala » 23. květen 2018 09:40

Katerina píše:Nahravam na shutterstock zhruba rok a mam tam okolo 80 obrazku, dale pak od aplikace Eye em tam mam asi vic (odtamtud to oni sami nahravaji dale na getty images) a nestačím se divit kolik taky píšete prodejů, já na shutterstock-u prodala jeden obr. za 0.25 dolaru a na Eye em za 2 dolary :lol: a tot vse. Je pravda ze to jsou vsechno fotky, s illustracema jsem mela vzdycky problem a nesli mi nahrat, ale sakra prozradte mi v cem je to kouzlo prodeje!!!? :lol: :lol:



Kouzlo se nekoná. Není to jen v množství fotek či ilustrací, ale v jejich obsahu, zpracování a popsání. Každý by se měl na své portfolio podívat očima zákazníka a odpovědět si na otázky: Proč by zrovna moje díla měl někdo kupovat a k čemu by mu byla dobrá? ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod Katerina » 23. květen 2018 09:52

Nekde jsem totiz cetla, ze takove "fungující" portfolio, se kterým dokážete něco už prodat je od 100 fotek výš, ale když tady čtu, že s 19 fotkama člověk prodává, tak si říkám že dělám něco špatně. :lol: Já, teda musím říct, že to zatím dělám celkem pro zábavu, nedělám vyloženě prodejní fotky, spíš takové co se mi líbí a říkám že třeba někomu budou taky. :)
Hodnocení: 0
Katerina
 
IP: 77.236.208.1xx

Reputace: 0

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod admin » 23. květen 2018 10:21

Kouzlo není v prodejích ale v tom procesu tvorby. Nebo aspoň já to tak mám - na celkové statistiky prodejů moc nekoukám, spíše se snažím zjistit, co z mé poslední tvorby má úspěch. A klesající prodeje mě akorát nutí zkoušet nové zajímavé věci a zlepšovat se v tvorbě. Když se pak ohlédnu zpátky na ty roky co mám za sebou, tak tam vidím hodně velký pokrok. Tím nechci říct, že prodeje nejsou důležité, snad jen to, že by neměly být cílem (aspoň ve tvorbě pro fotobanky), protože to by to asi nefungovalo.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod Ravennka » 23. květen 2018 13:42

Katerina píše:čtu, že s 19 fotkama člověk prodává, tak si říkám že dělám něco špatně. :lol:


To je asi jako když si koupí los 100 lidí a 1 z nich vyhrál... co Ti ostatní udělali špatně :mrgreen: v takhle malém portfoliu si myslím, že je to doopravdy jenom o náhodě
+PandaWild, +ivusakzkrabice Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod m.p. » 15. červen 2021 04:32

Ahoj, již nějaké dva týdny mi v Bigstock visí fotky na kontrole. Postupně mi kleslo nahrávání na 25 fotek a teď ještě trvá kontrola neskutečně dlouho. Beru to jako signál: Vypadni!!! Neumíš fotit, tak co tady děláš. Přitom stejné fotky mi jinde vcelku vydělávají.
Hodnocení: 0
m.p.
 
IP: 85.163.8.1xx

Reputace: 0

Re: Reálný měsíční výdělek

Příspěvekod PandaWild » 15. červen 2021 07:25

Spíš to znamená: "Tady už nikdo není! Jen jsme zapomněli zhasnout..."
+Bananaboy, +Egeris, +Marian, +admin, +ivusakzkrabice, +shalom3 Hodnocení: +6
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé