Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod TomasK » 3. červenec 2020 15:25

admin píše:
hypotekyfidler.cz píše:
Host píše:To plati asi uplne ve vsech oborech, s vyjimkou dotacnich podvodniku... ;) Fotobanky jsou na ustupu, ale stale jeste schopne nektere jedince uzivit...

Ne úplně ve všech. Když se podaří naskočit na správnou vlnu, tak chvíli jedeš a ani nevíš jak. Ve fotobankách se mi to už nepodařilo, v jiných oborech ano. Časem ale vždycky vlna opadne a stane se z toho standardní a "unavné" podnikání.
Fotobanky nejsou na ústupu, to by musela poptávka po obrázcích a videích klesat, ale ona stále stoupá. Jenom to už není pro každého.


Ta vlna tudy pročla někdy v letech 2006-2012, od té doby je na ústupu - tedy fotobanky jsou na ústupu z hlediska fotobankéřů, protože už jich je prostě moc. A kdo nenaskočil tenkrát, tak se musí hodně odrážet, dobíhat a plavat - no jak říkáš, úmorně podnikat. Ale když ten surf dostatečně roztlačí a najde skryté proudy... no je to mnohem náročnější, ale mě se na tom pořád líbí ta velká setrvačnost, svoboda, neexistující klienti, se kterými bych se musel dohadovat a další. Je mi jasné, že jednou i můj surf uvázne v písku, ale myslím, že jsem ještě dost daleko od břehu :)


Muzu jen souhlasit. Ja jako OSVC, ktery pracuje pro ruzne klienty muzu jen potvrdit, jak pracne je delat pro klienty, kteri se snazi vse osekat az na dren a pozadovat maximalni kvalitu v co nejkratsim terminu. Na druhou stranu fotobanky mi davaji takovou tu jistou a svobodu i kdyz porad se musim prizpusobovat. Ono obecne v dnesni dobe je ve vsem strasna konkurence a navic velky tlak na vykon. Fotobanky mi vydelaji nejakou tu kacku (asi na tom nezbohatnu), ze nejsem v tak velkem stresu, kdyz nemam zakazky a to je pro me velke plus i z psychickeho hlediska.
Hodnocení: 0
TomasK
 
Příspěvky: 137
Registrován: 12. červenec 2016 07:33

Reputace: +8

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Neznamy » 3. červenec 2020 15:59

Začátečník píše:A co je to kytičkář? Někdo si počká na sluníčko a vyjde v pyžamu na zahradu cvaknout to kompaktem, někdo se za raritou plahočí do pralesa na druhý konec světa.


Tohle bych viděl jako nepochopení "kouzla" celosvětového trhu. Pro nás mohou být nějaké kytky exotické, ale někdo je má "za domem", protože v oblasti kde rostou zrovna bydlí. Proto je nesmysl se orientovat na něco, na co já mám vysoké náklady, když někdo jiný to samé může pořídit s nízkými náklady.
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Bananaboy » 3. červenec 2020 17:15

Kto chce ušetriť náklady môže si exotiku pestovať doma. Ja mám banánovník, ananásovník, figovník, goji, steviu, pepino, tabak, mučenku, kiwi, citrusy... A samozrejme nejaké to chilli. Túto sezónu som si dovolil okrem iných zasadiť aj Nagu Morich. V Indii ju údajne sušia a mletú dávajú do granátov, ktorými odháňajú slony zo svojich políčok, aby im neničili úrodu. Au, už to vidím, že paprika, ktorá dokáže zahnať slona bude hodne bolieť. :lol: Podľa Wikipédie sa jej hodnota pálivosti pohybuje medzi 1,000,000 – 1,598,227 SHU (Scoville Heat Units). ;) Má niekto z vás na fotobankách Nagu Morich? Predáva sa? Keď zadám na Shutterstocku do vyhľadávania "Naga Morich", tak mi to nájde len dve stránky výsledkov, takže konkurencia je slabá. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod castyhost » 3. červenec 2020 17:19

Burntboy walking ;-)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.174.1xx

Reputace: 0

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Marsan » 3. červenec 2020 17:32

Bananaboy píše:........... Má niekto z vás na fotobankách Nagu Morich? Predáva sa? Keď zadám na Shutterstocku do vyhľadávania "Naga Morich", tak mi to nájde len dve stránky výsledkov, takže konkurencia je slabá. ;)

já ujíždím na:
https://www.shutterstock.com/image-phot ... -486271810
prodeje sem tam :-)
+Bananaboy Hodnocení: +1
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Painter » 3. červenec 2020 18:11

Pro ty kdo neví co dál tak na 123rf je "Tip měsíce"
Pokračujte v nahrávání! Větší portfolio zvyšuje šanci prodeje.

Ještě že to napsali :D
+Marian, +shalom3 Hodnocení: +2
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Woo2 » 9. červenec 2020 10:36

Další vlna - Shutterstock blackout, 4th phase: JUL 8 - JUL 31?
https://www.microstockgroup.com/shutter ... jul-31/50/
Hodnocení: 0
Woo2
 
IP: 178.22.113.xx

Reputace: 0

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod duben » 9. červenec 2020 13:45

Vzhledem k tomu, ze aktualne naskakuji prakticky jen nejnizsi prodeje, takze prumer mam 0.29 na fotku, tak se mozna jeste zapojim.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod Unsigned » 9. červenec 2020 13:53

Minulý měsíc nebyl zas až tak tragický, dohnaly to prodeje za vyšší licence a videa, ale tento měsíc mám pouze subscription prodeje, denně cca 15-20 fotek za 0,1až 0,15 USD, takže totální propad.
Hodnocení: 0
Unsigned
 
IP: 78.156.157.1xx

Reputace: 0

Re: Nové úrovně odměn u Shutterstocku

Příspěvekod honza286 » 9. červenec 2020 15:23

SS vrací úder, nově lze po zákazu prodeje opětovně prodej povolit až po 30 dnech...Jen si tak nějak nejsem jist, zda zvolil SS tu správnou cestu - možná si naivně myslí, že po tomhle jejich kroku všichni najednou opět obnoví prodej svých fotek, jenže reálná reakce bude dost možná přesně opačná...Ale chápu, že na to, aby přiznali, že prostě s těmi desetníkovými prodeji silně přestřeleli, i kdyby si to nějakou náhodou uvědomili, je ještě moc brzy, jelikož oni jsou přece tvrďáci.
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé