Účet deaktivován

Re: Účet deaktivován

Příspěvekod Tonda » 2. srpen 2019 23:17

hypotekyfidler.cz píše:
Tonda píše:mě ze dne na den zmizelo přes 21 000 videí

Tak to je síla, to číslo mě dostalo. Ještě si pamatuju z dětství vyprávění dědečka, jak mu bylo, když mu komunist sebrali prosperující řeznictví v Praze. Jenom mi nedává smysl, že ti šutr dělá 50% příjmů, máš je také na isocku? Já tam mám asi 30 videí a každý měsíc se pravidelně jedno prodá, někdy za dolar, někdy za 70 dolarů - tak když použiju přímou úměru, tak se dostávám k pěkným částkám.


No... nedovedu si něco takového představit, jak těm lidem muselo být, to se asi popsat nedá.

Obětoval jsem tomu část mládí no, ale stálo to za to, až na aktuální incident.

Jestli si měl na mysli iStock (asi překlep že), tak o tom teď uvažuji, mám tam asi 50 videí tři měsíce, ale prodeje za 0,61 a 6,24 a 8,21 dolarů mě zrovna nepřesvědčili. Ale třeba tomu dám ještě šanci podle tvých informací. Díky.
Hodnocení: 0
Tonda
 
IP: 185.112.167.1xx

Reputace: 0

Re: Účet deaktivován

Příspěvekod alzbeti » 2. srpen 2019 23:25

Pri takomto závažnom obvinení by som si vyžiadala konkrétny dôkaz - o ktoré konkrétne video resp "image" ide...
Hodnocení: 0
alzbeti
 
Příspěvky: 69
Registrován: 25. listopad 2016 20:03

Reputace: +10

Re: Účet deaktivován

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 3. srpen 2019 00:07

Možná mám jenom kliku, hlavně u malých portfolií je to spíš loterie a matematika u fotobank moc neplatí, ale stejně:
(0,61+6,24+8,21)/50*21000/3= 2108 (doláčů měsíčně)
To je lepší než drátem do oka. Spíš nevím, jak tam to množství při jejich systému nahrávání dostat, možná by se vyplatil nějaký brigádník - paní na mateřské nebo tak něco.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Účet deaktivován

Příspěvekod shalom3 » 3. srpen 2019 00:09

Pokud by to byla jejich chyba, měli by uhradit ušlý zisk alespoň formou průměrného denního výdělku. Při takovém množství videí se debilně připravují sami o výdělek, který je mnohem větší pro ně než pro autora.
Co se týká iStocku, tak tam se mi asi prodalo nejvíce videí, ale za pakatel - v řadě případů :mrgreen: dokonce 0,005, maximum cca 10 USD. Poté, co to tam nejde posílat přes Stocksubmitter, jsem s tím přestala. Nedovedu si představit, že bych za 0,005 kopírovala ručně odněkud kw.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Účet deaktivován

Příspěvekod Tonda » 3. srpen 2019 00:29

Kterých videí se to týká, jsem si samozřejmě vyžádal.

2108 dolarů je pochopitelně hodně pěkná suma. Brigádníka/kamaráda co mi s tím pomáhá již několik let mám, v množství ve kterém to dělám, by to jinak nešlo.

shalom3 píše:Pokud by to byla jejich chyba, měli by uhradit ušlý zisk alespoň formou průměrného denního výdělku. Při takovém množství videí se debilně připravují sami o výdělek, který je mnohem větší pro ně než pro autora.
Co se týká iStocku, tak tam se mi asi prodalo nejvíce videí, ale za pakatel - v řadě případů :mrgreen: dokonce 0,005, maximum cca 10 USD. Poté, co to tam nejde posílat přes Stocksubmitter, jsem s tím přestala. Nedovedu si představit, že bych za 0,005 kopírovala ručně odněkud kw.


To by měli, ale pochybuji, že se něco takového stane. Taky tomu nerozumím, sami přichází o výdělek.

Díky za názor, to je ten důvod proč tam prozatím nechci nahrávat, nebudu svoje videa prodávat za pár centů, navíc se jedná o komerční videa, kdy platím herce a prostředí.
Hodnocení: 0
Tonda
 
IP: 185.112.167.1xx

Reputace: 0

Re: Účet deaktivován

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 3. srpen 2019 01:02

Takhle asi uvažuje spousta lidí a proto se tam ta videa pořád ještě prodávají docela dobře - relativně menší kunkurence. Ale každý to má nastavené jinak a musí si to rozhodnout podle sebe.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Účet deaktivován

Příspěvekod admin » 3. srpen 2019 08:32

Tonda píše:
Díky za názor, to je ten důvod proč tam prozatím nechci nahrávat, nebudu svoje videa prodávat za pár centů, navíc se jedná o komerční videa, kdy platím herce a prostředí.


Mě se to také nelíbilo, ale nesmíš koukat na ty minimální částky - mnohem důležitější je průměr. Když to zprůměruješ, tak na iStocku jsem na 0,6$ / obrázek, kdežto na Shutterstocku 0,54$ / obrázek.
+Baldion Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Účet deaktivován

Příspěvekod shalom3 » 3. srpen 2019 11:43

Tak to je zajímavé, mně na Shutru ten průměr vychází také na 0,57. Je to průměr vypočítaný z veškerých peněz a prodejů. Ale na iStocku nějak nevím, kde bych se na tato dvě čísla dostala.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Účet deaktivován

Příspěvekod admin » 3. srpen 2019 12:58

shalom3 píše:Tak to je zajímavé, mně na Shutru ten průměr vychází také na 0,57. Je to průměr vypočítaný z veškerých peněz a prodejů. Ale na iStocku nějak nevím, kde bych se na tato dvě čísla dostala.


Já počítal tuším jen prosinec 2018, chtěl jsem tím obecně říct, že není ani tak důležitá nejmenší částka za prodej a vlastně ani ten průměr, ale spíše vlastně celková suma :)

Jinak na ESP jsem počet prodejů nenašel, ale občas stáhnu svá data prodejů z ESP a nahraji je na https://www.todayis20.com/ kde to umi zajímavé statistiky a zobrazí různé další údaje.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Účet deaktivován

Příspěvekod Návštěvník » 3. srpen 2019 13:44

Prodeje foto/ilustrace/video lze na iStocku zjistit v programu DeepMeta -> Statistics -> Activity.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé